Ел. инструментите. Консумативи.
jujo_si - специалист
Здравейте

Трябва да си взема винтоверт за в къщи,
винаги се налага за нещо,
какво мислите за тази оферта на Лидл

Прикачен файл:
A958E983-83CF-49A4-863C-92648E87EC37.jpeg


и дали тя или Skil винтоверт с кабел

Skil Energy Line F0156221AD, 0.9 A, 1600 об/мин, 2 нива на скорост

Прикачен файл:
10AAC651-9837-456A-9872-0FD6689F3377.png


е по добре
jujo_si - специалист
Само че защо Лидл продава в БГ по-скъпо отколкото в Германия:

https://www.lidl.de/de/parkside-perform ... ageSize=36

Цената там е само 60 евро (по-малко от 120лв) а на нас тук ни искат 190лв - ...?? не виждам да има някаква разлика хмм
ако има такава разлика в цените само затова няма да си го купя сега :-) но ще го набележа и ще го взема ако стане 120лв
naB4o - специалист
Аз си купих същия или подобен скил. Направих един таван и стена гипсокартон с него, както и доста други ремонти у дома. Има дълъг 6м кабел, по-ниска е цената и не ми трябва ежедневно, а от време на време, когато ми дотрябва включвам в контакта и газ. Батерията е удобство, от гледна точка портативност, може да го закараш до колата например, но ако тижсе наложи нещо и е изхабена, ще чакаш да се зареди.
mitko64 - майстор
нед дек 02, 2018 11:42 pmjujo_si написа:
Здравейте

Трябва да си взема винтоверт за в къщи,
винаги се налага за нещо,
какво мислите за тази оферта на Лидл


A958E983-83CF-49A4-863C-92648E87EC37.jpeg



и дали тя или Skil винтоверт с кабел

Skil Energy Line F0156221AD, 0.9 A, 1600 об/мин, 2 нива на скорост


10AAC651-9837-456A-9872-0FD6689F3377.png



е по добре
Доста народ имаха проблени с тези Скилове, потърси из форумите. Слабото им място е едно полиамидно зъбно колело, като се изрони, отиваш на нов мотор.
hakama - специалист
Привет,
Искам да си взема нещо за вкъщи 3,6 или 4 и нещо волта - главно за мебели, и евентуално нещо по уредите да завия/отвия. И за резерва (понякога ми взимат винтоверта)
Имам 12 волтов 22 нютона, както и бормашина. Но ме сърбят ръцете за един малък, работих с такъв на село...
Тук го пускаха наскоро за 35лв с някакви битове, по-изгодно от това дали ще има (може и от някой сайт)?
В К-нд е имало на 50% някакъв...
Има ли нещо по-мощно до 30-40лв
3,6V maximal 5 Nm :shock: 1.5Ah
https://www.lidl.de/de/parkside-akku-st ... d4/p280032
Гледам че боша е двойно по-скъп и се доближа като характеристики

Чупещата дръжка плюс ли е?
plamen6703 - майстор
Скоро /до 10-ина дни/ в "Конрад" ще пуснат акумулаторна отвертка с Li-Ion батерия и цената ще е около и под 30 лв. това е артикулния номер 801095, под който ще се вижда в сайта като я пуснат. :partyman:
cholev - майстор
Имам лидъския в първия вариант. Развали ми се патронника и му заварих обикновен накрайник шестостенен. + е че е с регулируем момент. Ползвам за контакти и други подобни, където се иска малък момент. (произведена е от ейнхел-пише го на етикета)
Имам и рапидфайера 3.6 - по мощна и с батерия, която не зареждам с месеци и всички битове вътре. По ми се нрави, но момента не се регулира (няма степени). Рапидфайера скоро го пускаха.
hakama - специалист
съб дек 15, 2018 2:25 pmcholev написа:
Имам лидъския в първия вариант. Развали ми се патронника и му заварих обикновен накрайник шестостенен. + е че е с регулируем момент. Ползвам за контакти и други подобни, където се иска малък момент. (произведена е от ейнхел-пише го на етикета)
Имам и рапидфайера 3.6 - по мощна и с батерия, която не зареждам с месеци и всички битове вътре. По ми се нрави, но момента не се регулира (няма степени). Рапидфайера скоро го пускаха.
Това не го знаех - за лидълския с чупещата ли става дума това регулация на върт. момент? Май трябваше да си го взема предния месец - беше и с битове, не че си нямам де. Това 5Nm едва ли е реално, като гледам конкурентите. :?

ПП: Ще я видим след 10-ина дни/ в "Конрад" акумулаторна отвертка с Li-Ion батерия за ~ 30 лв. / артикулния номер 801095 / но май ще се спра на паркасайда
mitko64 - майстор
В германския Lidl пускат тази(също и в Полша и швейцария) https://www.lidl.de/de/black-decker-akk ... at/p290645 . Може и тука да я пуснат. Не е посочено обаче времето за зареждане, че имам една Блек и Декер, доста мощна, но зарежда цели 12 часа.
kozl - майстор
съб дек 15, 2018 2:25 pmcholev написа:
Имам лидъския в първия вариант.
Tози с фенерчето отдолу ли? Па аз доста време го ползвах и случайно разбрах за фенерчето.
Имам същия по форма без фенерче, без битове и с по-слабо зарядно, купен от Щайнбергер (Конрад) за 22 пари.
Некъде по постовете съм постнал и снимки. Те ги те:
Изображение
Изображение
Последна промяна от kozl на пон дек 17, 2018 9:28 am, променено общо 1 път.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: