Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте!
Току-що се регистрирах и съм като пате в калчища.
Тъй като станах собственик на доста от машинките на Парксайд (съответно се вманиячих😊), започнах да търся и намерих тема за тях в този форум. Оказа се, че темата е заключена. Поради това задавам въпроса си тук. Ако това не е мястото или мога да намеря в друга тема интересуващото ме, моля, насочете ме!
Въпросът ми е следният:
В края на моделите машинки на Парксайд присъстват буква и цифра. Напр. А1, В2 или С3. Някой знае ли какво означават?
Благодаря предварително!
nikolson - майстор
Не, заключени са старите теми viewtopic.php?f=57&t=60385
forski - специалист
Здравейте колеги, решил съм да си купувам нов винтоверт, нещо малко и удобно за домашни нужди, и от няколко дена разглеждам сайтовете на търговците.
Направи ми впечатление че в OLX e пълно с нови машини, на вид същите като тези в специализираните магазини, но на изключително ниски цени.
Някой с инфо по-въпроса може ли да ми каже за какво става въпрос, и защо машина която навсякъде струва около 400лв. в продавалника я продават за 85лв ?
Не искам да качвам линк към търговеца, но по-инфото в страницата му това са изкупени стари машини от Германия без гаранция, и все пак цената е много ниска, за нова машина с две батерии, куфар и пълна окомплектовка.
Макита DF330DWE 85лв. в ОЛХ и 386лв. при уж нормалния търговец.
Къде е уловката, някой купувал ли е такива машини през продавалника?
Става въпрос за чисто нова машина, цял комплект :?
nikolson - майстор
Китайско менте. Хасково и/или Пловдив.
Kumay - майстор
Нямат нищо общо с Makita! Пазара е заринат и с DeWALT! :wink:
Virtex - майстор
100% менте. Из ОЛХ-а има доста фалшиви обяви за Makita (винтоверти, ъглошлайфи), Dewalt (винтоверти, ъглошлайфи, impact винтоверти), Sparky (винтоверти, мисля и други - зегета), Bosch (къртачи), Hitachi (къртачи).

Да не се споменава, че някои от фалшивикатите са различни визуално - несъществуващи модели. Мякои като макитата са почти точни копия.
forski - специалист
И на вид го докарват, Макита и Девалт има много, чак се ошашавих какво става. Не бях влизал там от години, то станало страшно ... :shock:
Благодаря за отговорите колеги :)
EDI - майстор
Това копие със сигурност е по-добро от оригинала DF 330, аз бих си го взел.Има едно моделче ВИКИ, също копие на 330 и за него има добри отзиви.
acronym - помощник
Здравейте!
Ще се радвам на някое друго мнение. :)
До сега все съм си взимал евтини винтоверти като Rider или Steinhaus (на еМаг), все имат биене на патронника, което ме дразни изключително много.
Даже последния Steinhaus батерията му "умираше" за една седмица само от стоене в кутията. Явно при евтините марки, е до късмет с тия батерии. А май всички проблеми с патронниците.

Реших да отделя малко повече пари. Няма да се ползва професонално, но като имам да свърша някаква работа искам да го направя с кеф, а не да се ядосвам. :)
Фавотит ми е Sparky BUR2 12Li-C HD но цената му идва височка. Не го намирам под 300лв (явно има защо :) )

Следващия е BOSCH GSB 12V-15 изтървах една промоция и сега както спаркито, цената му ми е непосилна. Мога да заложа на по-ниския клас - Bosch Easy Impact 12 но ми се струва слабичък.

И последния Skil 2834 AG
Цената му е малко над това което мога да отделя (в момента има някакви промоции). Има доста голям максимален въртящ момент (54 Nm) високи обороти и 2 батерии. Все плюсове спрямо останалите.
Това което ме притеснява е, че няма къде да го видя на живо в магазин, трябва да го поръчам онлайн.
Искам само да знам как са с патронниците, ако някой е ползвал техен продукт.

Максималния бюджет е 250лв.
Последна промяна от acronym на вт окт 23, 2018 3:56 pm, променено общо 1 път.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: