• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
pesho - специалист
не е точно така-това са различни спорове...за impact drill-a съм съгласен-нужна вещ,хубаво е да я има под ръка човек,мисълта ми беше,че в нашата професия не е нужен максимален въртящ момент.. тези ще ги завиеш и с твоя Kress даже-без проблем...а за скарата,за труднодостъпни места,и да не ти се мотаят кабели-таз машнка е супер, спор няма...а за другата Makita,моят съвет беше да не се харчите ,щот ше я ползвате много-много рядко..все още смятам, че е глезотия без която може.. чао
крум - специалист
Вярвам ти, Тани :)
И аз го заглеждах - имаше комплект винтоверт(BDF452) + гайковерт.
Само че оставаше проблема с доброволеца, който ще донесе още по-голям куфар :)

Вмятането ми беше с цел да поясни, че двете машинки са различни и всяка има собствено приложение.

Pesho, BDF452 ли визираш под "другата макита"?
UNIOR - модератор
крум написа:
Някой може ли да даде мнение за професионално използване на това:
http://www.makita.ca/index.php?event=to ... 42&catid=2

За домашна употреба имам наблюдения, интересно ми е да чуя професионално мнение.
Що бе Круме, да не си решил да сменяш професията :-D
Тани - модератор
. тези ще ги завиеш и с твоя Kress даже-без проблем...
Тук вече се изказа неподготвен! :-D :-D Пробвай да завиеш винт за дърво 6х150 в по-твърда дървесина , особено с тази Макита с 6000 оборота! Особено , ако е завит до половината и се опиташ да продължиш да завиваш! Дори да успееш ти гарантирам , че до 20-тия винт машинката ще изпуши!

А иначе имах предвид това изказване в което ми препоръчваше Макита 6916 за завиване на гипскартон!
крум - специалист
UNIOR написа:
Що бе Круме, да не си решил да сменяш професията :-D
:-D
Че може :-D
Аман от висене пред компютрото...
Бих приел да сменя професията на граф, да получавам рента и да си ровичкам по цял ден по колите
:lol:
А отвреме навреме може и някой гипсокартон да кача на стената, или някое шкафче да сглобя на жената.
Че ако започна да се прехранвам с ремонти и строителство, гладен ще си умра - една баня вече цяла година не мога да я свърша...

Извинявайте за отклонението от темата.... :crazy:

Напълно подкрепям Тани, че всеки инструмент трябва да се използва по предназначение.

При използване не по предназначение дали ще разбиеш накрайниците, или ще счупиш съединителя, все са си отрицателни емоции. Това за работа в къщи, където можеш да хвърлиш всичко, да му теглиш една майна и да седнеш да удариш едно малко.
А на обекта както в моята професия, така и във вашата, такива неща са недопустими.
housedoktor - майстор
Тани написа:
. тези ще ги завиеш и с твоя Kress даже-без проблем...
Тук вече се изказа неподготвен! :-D :-D Пробвай да завиеш винт за дърво 6х150 в по-твърда дървесина , особено с тази Макита с 6000 оборота! Особено , ако е завит до половината и се опиташ да продължиш да завиваш! Дори да успееш ти гарантирам , че до 20-тия винт машинката ще изпуши!

А иначе имах предвид това изказване в което ми препоръчваше Макита 6916 за завиване на гипскартон!
Става но само с пилотна дупка.Иначе запушва,но не машината а дървото:)Пък и спусъка и е плавен
pesho - специалист
Круме, под другата визирам оная с auto-feed,quick-drive..не ѝ знам модела...Тани,вече съвсем ме обърка-вие тук сте специалисти по всичко-всеки работи всичко..от кофраж до шиене на перденца-е не знам вече кво да кажа..аз правя стени от ГК и няколко вида окачени тавани..само това и нищо друго-нито шпакловки,нито квото и да било друго..и за толкова време не ми се е налагало да завия 20 видии 6по 150,ама и да ми се наложи ще ги завия,пък било и с Makita 6000 оборота...ако искаш го банвай,ама ще ти кажа още една житейска истина- и таралеж се е*е с чалъм...
Последна промяна от pesho на пет дек 21, 2007 4:45 pm, променено общо 2 пъти.
Тани - модератор
Пробвал ли си? Говоря за завиване направо в греди без предварително пробиване! Ако все пак успееш да я завиеш , после опитай да я развиеш! Мекия спусък няма да ти помогне, трябва то голям въртящ момент , а при тази мощност и тези обороти няма откъде да го изкараш!


:-D :-D

Пешо , писали сме заедно! Ако сложиш една звездичка на Б-то , не вярвам някой дори забележка да ти направи! Вече писах в другата тема - всеки гледа от различен ъгъл и всеки е прав за себе си! Всеки има право да се занимава с каквото си иска !
pesho - специалист
в няколко поста съм писал и аз,че не искам да убеждавам никого в нищо,а пък с кво да се занимава -въобще...просто тръгнахме от ГК и завъртяхме нещата на.720...но пък е хубаво човек да поспори-обичам да споря, особенно кат съм айляк...
Последна промяна от pesho на пет дек 21, 2007 4:54 pm, променено общо 1 път.
lakosste - специалист
нека и UNIOR да се изкаже.преди 2 дена си взех макита 14,4 волта 2 ампер часа 6280D WAE. ще съм ти благодарен да даеш своето мнение за машината.и още един въпрос като натисна бутона и през отворите отзад се вижда преискряване-това вероятно е от четките но нормално ли е?

Прикачен файл

004%20MKT%20110.jpg
004%20MKT%20110.jpg (13.03 KиБ) Видяна 7105 пъти
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: