Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
Аз имам некво подобно Метабо. Обаче след не много употреба, патронника стана тегав за боравене. Трудно го свалям - за работа директно с битове, трудно се стяга и се самозатяга.
silent - майстор
Смажи го на първо време има шанс да се оправи. Аз имам един Диуолт служебен по едно време ми късаше нервите. Като се самозатегне няма развиване. С менгемето съм го стискал за да го развия. Няколко пъти обилно го смацвах с ВД и постепенно се оправи....
brum - майстор
пет дек 23, 2022 6:58 amvencil написа:
Понеже зарядното е доста мощно и бързо (30-35 мин.) а не знам това до колко е добро за батериите имаш възможност да му намалиш амперите с които зарежда от 4 на 3, 2 или 1. Аз моето го бях направил на два ама пак ми се видя много и сега вече е на един :-D . Имам усещането че по този начин капацитетът им се вдигна (но може и да си внушавам де), вярно губиш гаранцията на зарядното ама кво ти пука едва ли ще ти потрябва. Ето как става http://www.78294.ru/forum/10-299-1
Не капацитета се качва, а колко заряд е поела батерията. При по-бавно зареждане обикновенно поема повече. Бързо зарядно ще е много удобно за интензивна работа където сменяш батерия през час. Няма да го пипам.

Иначе имам зарядно от един дърт Skill дето е със същите батерии. То е бавно, та ако реша, че ще ги зареждам бавно си имам вариант :) .
ky-kyy - майстор
вт дек 20, 2022 8:58 pmbrum написа:


Недей така :) . Около 250, прекосили 350лв бих дал.
Взимай с жица, ако ти позволява работата, де....Аз например, където работя винаги ми трябва ток, затова винтоверт, гайковерт, дрелки...всичко с жица.
brum - майстор
Дълго време работих с жица. Тоя Skill дето го споменавам беше свързан към компютърно захранване. Ама последните години е по-удобно с батерия.
brum - майстор
Леко разочароващо, но дойде машина произведена преди 2 години с отваряна куфар. Че и 2лв повече от цената на сайта. Толкова за Дикарт Консулт.

Иначе работи добре и без забележки. Определено безчетковата машина е по-компактна от масовите. Контрола за оборотите на двигателя работи много по-добре. И за първи път попадам на машина която си заключва патронника като пуснеш копчето и можеш лесно да разхлабиш с лекота силно затегнат инструмент.

Регистрирах нещата в сайта на Бош за 3 години гаранция. Тъпичко е, че купуваш комплект и после регистрираш винтоверт, 2 батерии и зарядно. Напрегнаха ме леко и бях на косъм да пробвам да регистрирам и куфара.

Та доволен съм от GSR 12V-30-то.
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 3:33 pmbrum написа:
бях на косъм да пробвам да регистрирам и куфара.

А е трябвало :lol:

Честито за винтоверта =D>

ПП Тия два лева, май ги взимат, когато се плаща кеш.
vencil - специалист
съб дек 24, 2022 3:33 pmbrum написа:
Леко разочароващо, но дойде машина произведена преди 2 години с отваряна куфар. Че и 2лв повече от цената на сайта. Толкова за Дикарт Консулт.
Ако са ти изпратили хартиена гаранция най-вероятно за това са отворили куфара щото няма как да видят серийният номер. Иначе странно за двете години по-ранно производство, моите и двата уреда бяха производство от същата година.

Иначе с регистрацията е така щото всеки елемент си има собствен сериен номер, ама си е досадно де аз също не съм регистрирал моят куфар :-D .
brum - майстор
Факт, гаранцията беше вътре. Не се замислих за това. И батериите, и уреда са на 3 години даже. 12/2019 са батериите, 01/2020 е винтоверта.
ky-kyy - майстор
Погледни го от добрата страна - старото матрял. Отлежал.
А и 2019, беше много добра година за батерии..... :supz: А и реколтата на винтоверти в началото на 2020, също беше богата.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: