Ел. инструментите. Консумативи.
Virtex - майстор
Като се замисли човек по-добре батерията да е от хубавите - 2 х паралел независимо дали 10.8V или 18V. Поне като го натоварваш да се използва възможностите както трябва.

Иначе на Kumay сайта може и да има интересни неща...но ad blocker-a първо го блокира и 2ро има някакви странни неща по страницата и нищо не излиза като хората ( отново заради adblock, но сайта не би трябвало да е написан така ). Имам виждането, че Milwaukee и Dewalt като хамерикански са с по-скъпи цени спрямо Metabo & Bosch.
Virtex - майстор
mitko64 написа:
С други неща няма как да разделиш цената за доставката. Всяко друго нещо(артикул) си се таксува отгоре 4,95. Единствено става да поръчаш повече бройки от един артикул, ако са 10 броя всяка бройка се товари с 50 евроцента. Поръчвали са ми в Германия от лидл онлайн, та съм наясно.
Сайта им друго казва за това твърдение... Но както и да е :)

Прикачен файл

lidl.png
Avas_co - майстор
На Ники сайта има някаква драма с блокерите, но е нужно само да отвориш настройките и да го включиш в изключенията, че да го видиш в пълния му блясък.
joroantonov - специалист
Avas_co написа:
joroantonov написа:
Според мен вземи PowerMaxx-a. С една батерия 4Ач ти е 300 лв, получаваш комплект от две машини и три батерии, Милуокито е по-добро, но ще дадеш 400 за 1 машина и една батерия, докато са на промоция.
Къде ги гледаш тия цени, че аз нещо не се ориентирам, я кажи къде го гледаш импакта на Метабо, че аз не го виждам, само в Англия го има в комплект с верт на цена малко над 400 лева, чудесна оферта, аз съм с такъв сет, ама колегата си има май баш такъв верт.
И за милоукито пак къде ги видя тия 400 лева, че аз друго гледам.
За мен офертата е туин сета на Милоуки за 599 лева, гледах им цените в Англия, ми на Ники цените са ако не по-ниски, то поне същите, та ...
PowerMaxx SSD соло е между 170 и 200 лв, батерия на 4Ач е 110лв. Милуокито е 220, батерия 110 и зарядно 60. Така че са горе долу това сметките, естествено доставката не я включвам. Търси импакта като соло и излизат доста оферти.
Avas_co - майстор
joroantonov написа:
Avas_co написа:
joroantonov написа:
Според мен вземи PowerMaxx-a. С една батерия 4Ач ти е 300 лв, получаваш комплект от две машини и три батерии, Милуокито е по-добро, но ще дадеш 400 за 1 машина и една батерия, докато са на промоция.
Къде ги гледаш тия цени, че аз нещо не се ориентирам, я кажи къде го гледаш импакта на Метабо, че аз не го виждам, само в Англия го има в комплект с верт на цена малко над 400 лева, чудесна оферта, аз съм с такъв сет, ама колегата си има май баш такъв верт.
И за милоукито пак къде ги видя тия 400 лева, че аз друго гледам.
За мен офертата е туин сета на Милоуки за 599 лева, гледах им цените в Англия, ми на Ники цените са ако не по-ниски, то поне същите, та ...
PowerMaxx SSD соло е между 170 и 200 лв, батерия на 4Ач е 110лв. Милуокито е 220, батерия 110 и зарядно 60. Така че са горе долу това сметките, естествено доставката не я включвам. Търси импакта като соло и излизат доста оферти.
Ми аз търсих, ли търсих преди там колко време беше, та се оказа, че в България нищо няма, в смисъл има тук таме вертове BS, ама май импакт няма, батериите ги гледам на доста добри цени, ама и там дали има наличности :? , нали аз търсих туйн сета -импакт и верта с ъгловата приставка, та се оказа, че в БГ няма, пък уж имат, а и цената беше 600-700 лева, е хайде бе, от Англия ми дойде на малко над 400 лева.
Сметката ти за Милуокито излиза, но според мен не е правилна, за мен, както казах офертата е в туйн сета, голям кеф си е със такъв сет.
Големия филм, е че колегата си има верт и то добър ...
Каквото и да си говорим най-добрата тактика за аку машини е тактиката на Чефо, взимаш си машинки, на които батериите са ти взимозаменяеми, на мен за момента май няма как да ми се получи тая.
Virtex - майстор
Затова wanderer може да помисли по въпроса...да си продължи серията инструменти с батериите, които вече има :) Да имаш 1 батерия за винтоверт и една за импакт няма смисъл.

Иначе едно предимство на 18V версията е, че може ако реши да си вземе и други безжични инструменти след време. Докато с 10.8 е по-трудно да си намериш зеге или циркуляр.
Chefo77 - майстор
"Далаверата" с 10.8 (12) волтовите машинки е в компактността им и в достатъчната мощност за малкия размер при някои приложения. Аз съм казвал какво ползвам усилено, освен това имам циркуляр и зеге, имах и винтоверт за картон, гледах и прахосмукачката. Последната е абсолютен ташак, циркулярът върши някаква работа за слабо натоварване (например днес си нарязах в склада една ОСБ плоскост 9 мм, за да я пренеса с колата), а зегето е зле. Освен това са адски енергоемки и двете машинки. За сравнение, една 18 волтова система дава доста по-добри параметри за такъв тип машини. Затова го и питах колегата - дали му трябва тази повишена мощност, защото говорим за качване в съвсем друг клас, освен че започва от нулата.
wanderer - специалист
опа, тук съм :-D . благодаря на всички за сериозното отношение. да - туин сета на Milwaukee изглежда много добре. "проблема" е че верта Metabo Power Max BS 10.8 го имам и няма ка да го дублирам. хвърляте ме в размисъл. имам да върша доста работа в дърво - навеси, беседка покриване на стълбище и голяма тераса - все неща където вертчето е безсилно. имам малко лични впечатления от един сет Milwaukee, не спомням модела, но около стотина нютона беше импакта. само че работехме със самонарезни, нямам впечатления тази нютонова граница как се справя с дървото. от друга страна съм вземал от приятел 18 волтов, доста повече ме впечатли, ама може ли пък все назаем да вземам? хич го не обичам това. ако не бяха измислили 18 волтовите сигурно и без него щях да мина, ама ненаситно око, и изкушения много. :? правилно е казал Чефо - тези 10.8 волтовите са забележителни машинки, към верта нямам никакви забележки, батерии и зарядно имам и най логичното е да търся боди Metabo PowerMaxx SSD 10.8v. лошото е че трябва да е от чужбина, и гаранцията май отлита. ще може ли да ми върши работа това за бъдещите ми начинания? 18 волтовите са друг клас - ясно. не смятам да правя някаква серия в този волтаж в бъдеще, затова и едно от условията в питането ми беше да е с една батерия. признавам - опита ми с този тип машини е много малъм, страхувам се, че в един момент би ми липсвала мощност, и затова съм се втренчил в по големите нютони. вие - с повечето опит ще кажете прав ли съм.
mitko64 - майстор
Virtex написа:
mitko64 написа:
С други неща няма как да разделиш цената за доставката. Всяко друго нещо(артикул) си се таксува отгоре 4,95. Единствено става да поръчаш повече бройки от един артикул, ако са 10 броя всяка бройка се товари с 50 евроцента. Поръчвали са ми в Германия от лидл онлайн, та съм наясно.
Сайта им друго казва за това твърдение... Но както и да е :)
Явно нещата се се променили от 2014г. Тогава ме одраха 15 евро за доставката на един перфоратор, един комплект свредла за него и два дремела. А конкртетният модел го пускат на 30.10 и във филиалите на цената от 30 евро.
Chefo77 - майстор
Ами замисли се за нещо друго - малък импакт + комплект камъни с удължител. Колко ще са местата, където ще усетиш недостиг на мощност от 10.8? Аз правя и декинги, с доста по-корави дървесини от чама, не съм усетил недостиг на мощност.
Иначе спор за това дали 18 волтовите са по-добри за такава работа няма!!! Въпросът е докъде искаш да стигнеш в монтажите и в разходите :)

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: