• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 276
Ел. инструментите. Консумативи.
Тани - модератор
pesho написа:
единия е 4500, а другия 6000 оборота-на външен вид са еднакви и изглеждат така.....чак сега ми стана ясно защо си предрочел Kress пред MAKITA.пробвай тез и ще изхвърлиш KRESSa
Не мисля! И двата са по-тежки от 6821 , а както ти казах по-рано предпочетох Креса , защото е по-лек и удобен от 6821 ! Твой колега от Англия с винтоверт изглеждащ по същия начин - не знам кой от двата модела е , каза че не му е удобен 6821 на колегата му, но моя му харесва. Не знам защото съм му свикнал , но като ги сравнявахме Креса си ми бе по-удобен и определено е по-лек! Не бих си купил обаче нищо друго на тази марка! Перфораторите са им ужасни като качество, а акумулаторните винтоверти огромни! Може би виброшлайфите са им добри , защото един автобояджия каза че работи от 5-6 години ежедневно с него и сменял само лагери от време на време.
pesho - специалист
6821 верно не е много удобен,но въпреки 4000 оборота видиите влизат супер...неудобен е и реверса,и трудно се сваля главата...но 6824 и 6825 нямат просто забележки..четох в нета независимо проучване на някъв американец-1. 6824 2.6825-6000 оборота му се сторили малко множко затова я сложил на 2-ро място..и т.н.
housedoktor - майстор
Ами ще дам пример:Скоро с приятел слагахме гипскартон.Аз с моята Макита 6000 ,тои с Спарки.След около час работа ,приятеля ми вече беше си взел акомулаторния винтоверт с специален адаптор..Спаркито е тежко и лошо балансирано.Виж за завиване на едри винтове е по добро-по мощно е..Аз 2001 ползвам инструменти Макита и не съм имал абсолютно никакви проблеми.Говоря за професионална работа с много натоварване

Прикачен файл

MAK1106825R.jpg
6825R Makita Drywall Screwdriver
MAK1106825R.jpg (3.43 KиБ) Видяна 8525 пъти
Тани - модератор
pesho написа:
..четох в нета независимо проучване на някъв американец-1. 6824 2.6825-6000 оборота му се сторили малко множко затова я сложил на 2-ро място..и т.н.
Има нещо такова! Аз не мога да развия максималните обороти! Много преди това винта е завит и аз съм пуснал спусъка , а много преди да намалеят до нула съм сложил следващия и съм натиснал спусъка отново!
Може би е по-важно ускорението , отколкото максималните обороти!? Досега не съм се замислял!
pesho - специалист
Тани написа:
pesho написа:
..четох в нета независимо проучване на някъв американец-1. 6824 2.6825-6000 оборота му се сторили малко множко затова я сложил на 2-ро място..и т.н.
Има нещо такова! Аз не мога да развия максималните обороти! Много преди това винта е завит и аз съм пуснал спусъка , а много преди да намалеят до нула съм сложил следващия и съм натиснал спусъка отново!
Може би е по-важно ускорението , отколкото максималните обороти!? Досега не съм се замислял!
;май е това-и аз не знам..бях си купил един DeWalt ужким 4000 оборота, ама работи вяло-без ускорение,звучеше като прахосмукачка,а бе яд те е да бачкаш-след 1-ия ден го изхвърлих...затуй неща да чуя за друго освен Makita
Тани - модератор
housedoktor написа:
Ами ще дам пример:Скоро с приятел слагахме гипскартон.Аз с моята Макита 6000 ,тои с Спарки.След около час работа ,приятеля ми вече беше си взел акомулаторния винтоверт с специален адаптор..Спаркито е тежко и лошо балансирано.Виж за завиване на едри винтове е по добро-по мощно е..Аз 2001 ползвам инструменти Макита и не съм имал абсолютно никакви проблеми.Говоря за професионална работа с много натоварване


Ето за това говорех! Дали ще може да я претеглиш в някой магазин колко тежи Макитата? Нещо не им вярвам на това което пише в спецификациите! А за по големи винтове всеки акумулаторен винтоверт има по-голям въртящ момент! Особено този

http://www.proshop.bg/rw/items/004MKT14 ... 6dwde.html

Изображение
pesho - специалист
Тани,прекалено много четете,а никой не мисли...за кво ти е този толкоз голям въртящ момент-за ГК е ненужен,ако си дърводелец-разбирам...електрическите винтоверти за ГК за това са 7-13 Nm-предостатъчно е за каквото са предназначени..и друго-акумулаторните се използват в по-редки случаи-с тях не можеш да отхвърлящ квадрати...говоря за истинското разбиране на тази професия,където 1 човек днес монтира 100-200 кв.м. ГК...защото нормално професиите са диференцирани-които монтира ГК,прави само това,а друг само шпаклова....тук като гледам всеки прави всичко-което не е редно...
Тани - модератор
pesho написа:
Тани,прекалено много четете,а никой не мисли.....

Е трябва и да се чете от време на време :-D така човек е наясно какво говори(пише) ! Моля те прочети този цитат
Тани написа:
А за по големи винтове всеки акумулаторен винтоверт има по-голям въртящ момент! Особено този

http://www.proshop.bg/rw/items/004MKT14 ... 6dwde.html

Изображение
Напълно съм съгласен с тебе и за всяка дейност си имам отделен инструмент . Този посочения по-горе използвам само за направа на скарата.Изключително е бърз и мощен в същото време е лек и мобилен , което е важно за скарата- не се мотат кабели. Също така за завиване на тези в 1 см стомана или съответно 10 см. дървесина.

Доколкото си спомням обаче ти спореше скоро с мен , че трябва да се работи всичко с един инструмент :-D

Прикачен файл

P1000936-1.jpg
P1000936-1.jpg (78.07 KиБ) Видяна 8410 пъти
крум - специалист
Само едно вмятане по темата... Това, дето Тани го показва е Гайковерт. Използват го много за развиване на гайки, които са завити или са се затегнали с голямо усилие. За това и основната спецификация там е силата на удара.

Някой може ли да даде мнение за професионално използване на това:
http://www.makita.ca/index.php?event=to ... 42&catid=2

За домашна употреба имам наблюдения, интересно ми е да чуя професионално мнение.
Тани - модератор
Круме , става и завиване :-D

И не само за гайки и силно затягане! Това е любимата ми отверка. Използвам я за абсолютно всичко , което ти дойде на ум. От клемите на акумулатора , та до монтиране на контакти! По-лесно ми е да преценя силата на затягане на винта за кабела в контакт или клеморед, отколкото на ръка!!!Особено за тънки кабели , да речем на луничките. Изключително е прецизен спусъка. За време за извършване на дадена дейност да не говорим!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 276

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: