Ел. инструментите. Консумативи.
vencil - специалист
Девалта май е доста стар модел отделно гледам че из продавалниците се среща та почвам да си мисля дали е добър избор изобщо. Разгледах и спаркито http://sparky.eu/bg/powertools/cordless ... -c-hd.html ми то реално е на цената на боша само че е с 10 Nm по силно до колкото може да се вярва на тези цифри де.

Сега дилемата м/у Боша и Спаркито. Ако си взема боша след време ще си взема и винтоверт от същата серия, и ще имам 4 батерии.
А сега де Бош или Спарки :? .
aroot - специалист
Вземи си Боша. Ще можеш да развиваш серията и да си взимаш само машинки, след като вече имаш батерии. И щом е за вкъщи, няма да има драма.
Отделно сега въпроса е, защо гледаш висок клас за домашни условия, но да не спамим излишно.
vencil - специалист
ср апр 21, 2021 11:03 amaroot написа:
Вземи си Боша. Ще можеш да развиваш серията и да си взимаш само машинки, след като вече имаш батерии. И щом е за вкъщи, няма да има драма.
Отделно сега въпроса е, защо гледаш висок клас за домашни условия, но да не спамим излишно.
Ами така съм свикнал от едно време, от времето когато още ги нямаше тези евтините. М/у другото през годините съм имал възможност и с евтини да работя и да ти кажа има разлика и то не е малка, като пример перфоратор, малка ракетка , винтоверт ами има разлика и то чувствителна. Така че винаги е по-добре малко повече парички но пък повече качество а и удоволствие де.
Иначе идеята ти че може да се развива серията е добра.
storming - специалист
Да върна разговора в категория боклуци :))
https://mr-bricolage.bg/akumulatoren-ko ... /p/1008517
Тези двете дали ще стават за някаква лежерна, ненапрягаща, домашна употреба?
vk - специалист
Стар винтоверт Skil, купуван 2014 г, но малко ползван, започна да му се клати патронника. Има голям луфт, а по моите представи трябва да не мърда, освен по оста по която се върти.
Питането ми е - на какво се дължи , нещо разбито вътре, лагер ? Метални ли са пластмасови ли са тия лагери.
Мога ли сам до го поправям или си трябва специализиран сервиз ?
Гледам, че още ги продават https://www.emag.bg/elektricheski-vinto ... D8MBCBBBM/
Прикачен файл:
skil.jpg
muhala - майстор
Предполагам,че се държи на конус и винт. Развий го на макс и погледни вътре. Би трябвало да видиш кръстат винт. Затегни го.
krasi92 - майстор
Цялата глава била консуматив и се сменя.Така се опитаха да ми откажат гаранция от 5 години след констатация от бошшш сервиза.Смяната там е около 100 кинта.Има резервни части за този винтоверт и главата е около 40 кинта.Смяната е от 4 винчета.След споменаване на някои органи ми замениха уреда на чиято картонена опаковка си пише 5 години пълна гаранция.Това в един магазин с немско име даващ 5 години гаранция на моторни и електрически инструменти.И за други уреди се държат по този начин и не им прави чест.На перфоратора трябвало да му сменям лагерите щото били консуматив и за това е гръмнал ротора.Пак 100 кинта иска същата служителка с винтоверта.Перфоратора си взех и повече там не пазарувам.А ги гледам са започнали и раибер да продават--Тотал щета.
Stani82 - помощник
Здравейте,

https://dwt.bg/elektriceski-probiven-vi ... gAdFG5xfcQ
Този винтоверт ми попадна в полезрението за покупка, за домашна потреба. Има добри отзиви навсякъде в интернет, като че ли. Само, че се чудя, има ли включен комплект от отвертки-накрайници (не зная как е професионалният термин, може би битове?) за патронника му или трябва да се купят допълнително? В описанието пише, че има някакъв комплект четки, каквото и да значи това. Моля, някой ако е наясно, да сподели. #-o
hidrazin - майстор
пет юни 11, 2021 10:39 pmStani82 написа:
... пише, че има някакъв комплект четки...
Резервни графитни четки за мотора.
Китайското нещо си няма нищо друго. Накрайници ще трябва да си купиш.
Ти ся за тея стинки да не би да искаш и куфар?
:partyman:

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: