Ел. инструментите. Консумативи.
cholev - майстор
Ей ти от 8 поста мене ме включи в половината. Да не си ме сънувал нощес :-D

По твойте думи излиза, че с 2Ач батерия не може да се пробива :-D . С моите до 13мм железо без проблем
Отиваш някъде с 1батерия 5Ач и като свърши какво правим :?
А с две 2.5Ач като свърши едната слагаш да зареждаш и перкаш с другата
joroantonov - специалист
Чолев - то отдавна установих че с теб не може да се води диалог, 'щото е същото като да си говориш пред радиоточката, но да те светна по въпроса: имам тамън два парксаида и не ме убеждавай че ми пробиват желязо без проблем (ако са от ламарина за чембер може). Въпросното Метабо което визарам е оригинално комплект 2Ач и 4Ач батерии. Моето е с 5.2Ач което ми е чист бонус и може би кара двойно спрямо 4Ач като отдавана енергия и 1.5 като отдавана мощност. Така че смисъл има от големите батерии, но явно ти си решил че не е така и мнението ти е меродавно и неоспоримо.
redbox - специалист
cholev написа:
По твойте думи излиза, че с 2Ач батерия не може да се пробива :-D . С моите до 13мм железо без проблем
Отиваш някъде с 1батерия 5Ач и като свърши какво правим :?
А с две 2.5Ач като свърши едната слагаш да зареждаш и перкаш с другата
Ако при работа си изтощил 1 батерия от 5А, то за същата работа ще изтощиш повече от две батерии по 2,5А заради спецификата на мощността, защото последните не отдават същата мощност и енергия за единица време. А ако няма къде да ги заредиш, к'во праим?
Ох, трудно ми е вече да обяснявам на някой, който не е излезнал от ограниченото си мислене за върха на инструментите от хоремага и завиване на 20 винтчета на седмица вкъщи.
Chefo77 - майстор
Чолев, противно на "логиката", 4 е повече от 2х2. 4 ач дава възможност на верта да работи с по-стабилни обороти повече време. Особено добре си проличава при продължително натоварване - да речем пробиваш дебело желязо - в един момент оборотите намаляват, намаляват и после изведнъж всичко се срива - защото оборотите са прекалено ниски, мощността няма откъде да дойде и съпротивлението на метала идва по-високо от това, което може да преодолее верта с малката батерия. В същото време, характеристиката на отдавания ток от голямата батерия, с успоредно свързани елементи, е такава, че до достигане на срива има доста повече време. Много повече от 2 пъти. Виж, при старт-стоп натоварване (винтчета) почти няма разлика, там времето за възстановяване на батерията е достатъчно.
В твоите писаници би имало логика, ако батерията 10.8 волта 4 ач беше направена от свързани 3 елемента 3.6 волта по 4 ач. В случая обаче става дума за 6 елемента 3.6 волта, които са свързани 2х2 успоредно. Говоря за моя волтаж, аналогично е и при 18 волтовите.
Virtex - майстор
redbox написа:
Само дето виртексчо му допусна дразнещите квалификации, а после модерира същите на другите.
cholev може да си "нарежда" марките, както и ти правиш с парксайда. Но не смятам, че е редно да се прави това с хората, използващи уредите.
Ако виждаш някъде да го прави го посочи и ще се коригира.

Това е човек, за който "по-високо от Витоша няма, по-дълбоко от Искъра няма", по-луксозно от цитроена няма, по-хубаво от парксайд няма. И сега да му се обяснява защо има нужда от 2 или 3 редови батерии, той няма да го разбере. Чак когато Лидл пуснат тук такива батерии и види разликата ще започне да проповядва, че това е истината в живота и как парксайдската 'голяма' батерия е най-доброто, изобретявано някога при инструментите.

Да не говорим, че подигравателният тон не върви на 'стар' потребител, уж запознат с особеностите на форума, но това е друга тема :)

-----

Аз съм ползвал само с "голяма" батерия досега и се чудех дали да не оставя една или две 2Ah. По-скоро клонях към една, но сега мисля да Mod-на батерията да стане едноредова 3Ah с 30А клетки и да имам комбинация от двата свята. За лека работа да ползвам 2/3Ah, за 'тежките' по-голямата, макар че при мен 'сериозните' работи изобщо не са продължителни :)
cholev - майстор
joroantonov написа:
Чолев - то отдавна установих че с теб не може да се води диалог,.....
Искаш да кажеш, че с вас може да се води диалог. :shock: Прочети повечето теми и мнения по форума и ще се окаже, че са едни монолози
Предавам се. Навихте ме.

Може ли да кажете теглото на 5Ач 20в батерия все пак. 2Ач 20в - 0.45кг
Интересно колко е 4Ач, 5Ач
EDI - майстор
5 амперов пакет ДЕВАЛТ идва към 650 грама.Чолев, теглото зависи и от използваните елементи.Електрониката чак толкоз не влияе, макар в някои пакети да е доста, като примерно 60 волтовите пакети на ДЕВАЛТ.
Chefo77 - майстор
Аз мисля, че би било коректно да се сравняват батериите на една и съща марка, защото се предполага, че ще използват един и същи производител за елементите и в двата си капацитета.
Тъй като имам кантарче на обекта, изтеглих моите 10.8 волтови - 2.5 ач е 186 грама, 4 ач - 369. Не съм ги теглил разредени само :lol:
Вертът и импактът са ми под 800 грама, аз твърдо не съм слаботелесен и хич не ми пречи голямата батерия.
Чолев, ти си в случая този в положение на циганчето от вица за баничката. Всички други имаме и двата варианта и ти обясняваме и на теория, и на практика как стоят нещата. Ти си единственият, който не знае как са на практика, виждам че и теорията не искаш да признаеш, но си убеден, че не е така!
EDI - майстор
Аз забравих да уточня, че писах за 18 волтовия пакет на ДЕВАЛТ, другите са по-леки.
joroantonov - специалист
cholev написа:
joroantonov написа:
Чолев - то отдавна установих че с теб не може да се води диалог,.....
Искаш да кажеш, че с вас може да се води диалог. :shock: Прочети повечето теми и мнения по форума и ще се окаже, че са едни монолози
Предавам се. Навихте ме.

Може ли да кажете теглото на 5Ач 20в батерия все пак. 2Ач 20в - 0.45кг
Интересно колко е 4Ач, 5Ач
10.8В : 2Ач-0.22кг, 4Ач-0,5кг, 5.2Ач-0.42кг. Това са на Метабо и не мисля че разликата в теглото е фрапираща. Между другото на 5.2 е по-лека от 4.0.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: