Ел. инструментите. Консумативи.
Avas_co - майстор
Чолев, хайде и ние да сме пипали от прехвалената марка парксайд, сигурно и друг път съм го писал, но да се повторя.
Миналата година счупих редуктора на едно сладко малко Кресче, та докато беше в бокса се появи 18 волтов верт в бакалията, който закупих, то 120 лева пари ли са, та въпросния го напънах да си дялам едни работи, та трябваше да разширя едни отвори до към 12 мм. със степенчатото свредло, ми в даден момент пропуши, преди това нещо ми засмърдя, та си викам - бах това масло как гадно мирише, та ... машината я върнах.
Интересното в цялата случка е,че тая процедура съм я вършил безброй пъти с Кресчето, нали и съм събарял прегряли батерии, е и накрая му счупих редуктора, ама тоя от бакалията се предаде преди осмия отвор, толкова ми трябваха.
Въпросното Кресче още си бачка с новия редуктор, ако го снимам няма да се познае какво е, то не съм му лепил по корпуса електроди, яко е деформиран от едната страна, че аха го запалих с един халоген, ако можеха да му пораснат крачета до сега да е избягало от мен.
Та парксайд, ми става,но за домашно, та хайде да не сравняваме ябълки с круши.
Жоро явно е хвърлил око какво си взех последно, та е наясно, и аз не съм фен на големите машини, нямам 5,2 АЧ батерия, та не мога да сравнявам, но никак не ми натежава 4 АЧ-вата, нищо че е с два пакета, тоест никаква разлика не усещам с 2 АЧ-вата батерия.
И, аз като Чефо не съм голям, направо съм си фин.
Опа, не съм дочел, Чефо пише, че не бил слаботелесен, да не ми се разсърди пак, че нещо си там, та аз съм си доста лек.
При мен търсенето за хайвански машини е за някой много близък, но съм много наясно от какво има нужда, та все си мисля, че ще го убедя за 10,8 волта машинки, с по-големи батерии.
На всеки с акъла си е ясно, че си има машини за всяка работа, а тя е специфична, както и оператора.
cholev - майстор
Ама аз такова... е говорех за 2 батерии по малки версус 1 голяма. А пък вие парксайд та парксайд. :shock: Ама въобще не говорех за него Ама май тази марка ви преследва и в сънищата ви :-D
На всеки с акъла си е ясно, че си има машини за всяка работа, а тя е специфична, както и оператора.
Те това Avas_co правилно си го казал. Одобрявам.

и още..
Всяка една стока струва толкова колкото клиента е готов да заплати за нея.
Chefo77 - майстор
Avas_co написа:
Опа, не съм дочел, Чефо пише, че не бил слаботелесен, да не ми се разсърди пак, че нещо си там, та аз съм си доста лек.
Тоз пък - да му се разсърдя. Няма шанс :lol:

Няма да си изкривя душата, ако кажа, че когато някой търси бюджетна машинка (верт) за домашно ползване, ВИНАГИ препоръчвам Парксайда. Защото си струват парите. И гаранцията им е добра. И дотук. :wink:
Virtex - майстор
cholev написа:
Ама аз такова... е говорех за 2 батерии по малки версус 1 голяма.
И двете имат предимства, затова е хубаво да има човек една 'малка' и една 'голяма',дори и повече ако му трябват непрекъснато.

Малък винтоверт за удобство с 2Ah, но да използваш същата на циркуляр просто ще се използва непълноценно.
bat_danio - специалист
Колеги стига сте се яли. Производителите зада предлагат една и съща машина с окомплектовка 1Х5Ач; 2х3/4Ач и с 3х2/2,5 Значи за всеки влак си има пътници.Сега Флекс и Циркуляр не сам видял с различно от двуредова ... поне от сериозните марки..Ама темата е за винтоверти.Може и да има ама надали. Всеки си преценява сам какво му лежи на ръката.
AKS
Здравейте.
Моля за съвет в избора на верт/импакт. Ще се използва главно за подръжка на селска къща(тухла) с прилежащите построики 80+ годишни с дървена конструкция(много твърда акация).Има и планове за построяването на гараж-навес с чамова конструкция. Също така на пчелина за сглобяване на нови стоики за кошери 8x8 чам към акация. В работилницата.
В по малка степен в апартамент за сглобяване и фиксиране на мебели (ако може да пробие и някоя дупка в ЕПК-то няма да е лошо).
Други инструменти нямам(акумулаторни или с кабел) ще се разчита само на новата покупка. Бюджета е ограничен до 300лв +- 50.

На какво съм се спрял :

1. https://goo.gl/MVwCTp
На пръв поглед наѝ универсален , но и наѝ скъп. С опция за покупка на импакт след време.
2. https://goo.gl/MVdAQ3
Вижда ми се слаб за 18в и в сравнение с горния и само 1.5Ah батерии.
3.https://goo.gl/jiEApj
Пробиването на тухла/бетон отпада. След време с покупка на SDS се решава проблема.
4.https://goo.gl/Y9CDCk
На първо време с една батерия 2Ah и зарядно. Пробиването в тухла/бетон отпада , за дърво/метал с подходящи свредла не би трябвало да има проблем.След време с покупка на SDS се решава проблема.

Какво бихте направили на мое място? Какво бихте ме посъветвали?
Chefo77 - майстор
Аз съм за комплекта на Бош - от посочените линкове. Имаш винтоверт, когато започне да се товари - вадиш импакта. За пробиване в ЕПК с какъвто и да е верт ЗАБРАВИ - ударът е толкова нищожен, че само гали панела. Лошото в този комплект е, че е с малки батерии.
Забеляза ли, че последният ти вариант е соло машина?

Виж на Тръпкови Pro Mix вариантите. Ето:

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... ba-12v20ah

Тук можеш да си събереш хубав верт или ударен верт + импакт (2 машини по избор) + 2 батерии по 2 ач + бързо зарядно + сак. Недостатък е цената...
AKS
Да видях го и PRO-MIX-a , но ми идва скъп при полужение както казваш ударния верт няма да върши работа за бетон.
Затова клоня към т.3(заради импакта) или т.4(знам , че е само боди). Мисля си , че импакта може да прави всичко което и ветра за завиването на винтове е ясно , с подходящи свредла може и да пробива(дърво/метал) недостатък е цената им. Затова и обмислям само импакт без верт. Единствено за по финна работа може би верта е по-добре. Правилно ли мисля за импакта? Или без верт неможе?
Chefo77 - майстор
Желателно е да имаш и верт. Пробиването с импакт е трудна работа, въпреки наличието на специални свредла. При малко по-голямо съпротивление, оборотите рязко спадат, а започва да бие. Например като си правих стената от картон, импактът отстъпва пред верта. Както писах по-горе - вертът е по-универсален.
pgt - специалист
AKS написа:
Здравейте.Моля за съвет в избора на верт/импакт.
Колега, както ти каза и Чефо и по пътя на логиката, като най-функционално и ценово съобразено е предложението ти по т. 3.
Ся батериите не са от най яките, ама като поработиш и в последствие ти се наложи, може да си вземеш някоя и по-яка. Този модел на Бош са доста разпространени. А пък ако не си на зор много изчакай до ноември месец почват разни черни петъци, та изкачат доста приятни цени :lol:

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: