Ел. инструментите. Консумативи.
brum - майстор
Чудя си какъв винтоверт да си взема за хоби цели, но искам да е по-лъскав. С хубава машина кефа при работа е по-голям. 12V, че по-голям ми трябва изключително рядко и безчетков, че да е по-лъскав.

Лидълските безчеткови на 12 волта нещо не ги хвалят. Два друга варианта разглеждам - Worx WU131X и BOSCH GSB 120-Li. Като цена са съпоставими. Като характеристики Worx-a изглежда по-добър (30 срещу 40Nm).

Какво бихте ме посъветвали?
prascho - майстор
По скоро импакт или дрил ти е необходим? Какви очаквания за покриване на дейности от страна на машината имаш?
brum - майстор
Пробиване основно на дървени плоскости, завиване на винтове. От време на време пробиване в метал и пластмаса.
Chefo77 - майстор
За пробиване - категорично верт. Не че импакта не се справя, но определено не е за тези дейности.
Виж в Практикер понякога пускат ДеВалти на добра цена. 120-Li на Bosch ми е много смотан, честно... Ако няма да пробиваш в тухла, няма смисъл от GSB, GSR е по-лек.
Делян - специалист
GSR 120 li наистина е голямо разочарование. Стария, който ми го откраднаха, с 2 ам батерии беше що годе добре. Но новия с 1,5 ам и по-слабото зарядно, ме остави без батерии по средата на работата, та се наложи да разпъвам удължители и да вадя ел дрелката. Отделно патронника постоянно отхлабва и изтърва свредлата/битовете.
vencil - специалист
brum
Имам GSR 12V-30 и съм изключително доволен от него, едва ли ще сбъркаш ако си го купиш. В последствие към него добавих и GDR 12V-105 и пак в последствие една 3 амперова батерия :) , всичко това се събира в куфара на винтоверта :cool: естествено без зарядното. И на мен са ми за лична употреба не си вадя хляба с тях.
ky-kyy - майстор
Бруме, ако ти се дават 850 левчета, звънкай на Кумао, да те обзаведе с 12 волтовия комплект на Милуоки. Ще те надживее :supz:
nikolson - майстор
Сакън комплект. Milwaukee M12 FPD-602X е 477лв.
prascho - майстор
Има едно поколение разлика между двата комплекта. Аз бих продължил с въпросите.. Какво се ползва в момента и батерии и зарядни на кои произвидители има текущо?
brum - майстор
вт дек 20, 2022 6:17 pmky-kyy написа:
Бруме, ако ти се дават 850 левчета, звънкай на Кумао, да те обзаведе с 12 волтовия комплект на Милуоки. Ще те надживее :supz:
Недей така :) . Около 250, прекосили 350лв бих дал.

Милуокито може, но ако около Коледа го пуснат със 100лв надолу :) . Сега се ориентирам и се надявам на коледни намаления. Ако няма ще си остана с наличното.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: