Ел. инструментите. Консумативи.
winger - специалист
Ами тази ми е прекалено мощна и тежка.
За 2-та bosch-a дали синия, дали зеления не мога да взема решение, но все пак въпроса ми стои, дали са качествени и ще вършат работа дълго време :) Или вътре сичко е пластмаса и ще се строши в 1 не много далечен момент хаха?
Все пак, клоня към Bosch GSB 1300 тъй като има оферти за по 110лв но пък си няма куфар, отколкото PSB 530 за 80лв, но има куфар.
bat_danio - специалист
Син бош = бош
Зелен бош = ...абе на не много по убаво от Раиб*ер
winger - специалист
Ясно. Аз не че държа да е Бош точно.
Както писах, ще го ползвам 80-90% за правене на дървени мебели, като няма да са някви големи дървени профили за пробиване и се чудя дали има смисъл да взимам синия бош или зеления(или нещо друго, което да си заслужава) ще ми върши по-добра работа. Зеления ме влече, 1-во че е по-евтин, 2-ро че е по-лек. Но ако синия е осезаемо по-качествен, ще го взема него.
Chefo77 - майстор
mitko64 написа:
Този Bosch GSB 120Li от линка горе, вярно ли зарежда батерията за 94 минути или е някаква грешка в описанието. Аз имам едно такова http://www.euromarket.bg/bg/product/aku ... -10-8-2-li , куца история, но това трябва да е съвсем куцо.
Има огромно значение какво е зарядното. За 10.8/12 се предлагат 2 модела - 1115 и 1130. Първото зарежда с 1.5 ампера, второто - с 3 ампера. Оттук нататък, можеш да си калкулираш криво-ляво всяко от тях за колко време ще зареди 1.5, 2, 2.5, 3, 4 и 6 амперчаса батерия :)
Winger, аз имам едно BR100E (ако не ме лъже паметта), много леко, с регулиране на оборотите ... мисля, че ще ти хареса ;)
На това EASYDRILL 12 синият вариант е със 700 оборота, не знам дали няма да ти скъса нервите с тези обороти :)
EDI - майстор
Да, 1115 принципно е за зелената серия и за градинските, ама от скоро го пускат и в ниския клас на сините.Не е болка за умирачка, 1,5 А пакети зарежда за около 65 минути, 2 А за около 80-90, но е по- бавничко от другото.
Chefo77 - майстор
Изобщо не е от скоро, много отдавна ги включват в някои комплекти. За мен са излишни, 1130 си е много по-добро и не е на много по-висока цена ...
EDI - майстор
Аз от скоро го забелязах, ти по-следиш нещата. :partyman:
mitko64 - майстор
Chefo77 написа:
mitko64 написа:
Този Bosch GSB 120Li от линка горе, вярно ли зарежда батерията за 94 минути или е някаква грешка в описанието. Аз имам едно такова http://www.euromarket.bg/bg/product/aku ... -10-8-2-li , куца история, но това трябва да е съвсем куцо.
Има огромно значение какво е зарядното. За 10.8/12 се предлагат 2 модела - 1115 и 1130. Първото зарежда с 1.5 ампера, второто - с 3 ампера. Оттук нататък, можеш да си калкулираш криво-ляво всяко от тях за колко време ще зареди 1.5, 2, 2.5, 3, 4 и 6 амперчаса батерия :)
Winger, аз имам едно BR100E (ако не ме лъже паметта), много леко, с регулиране на оборотите ... мисля, че ще ти хареса ;)
На това EASYDRILL 12 синият вариант е със 700 оборота, не знам дали няма да ти скъса нервите с тези обороти :)
Не знам какво значение има зарядното в случая, то според характеристиките е 1,5Ah и се зарежда за 94 минути- несериозна работа, а струва цели 215 лева. То любителските вече зареждат 2 Ah за час. Моето 1,3 Ah ги разрежда за 30 минути.
И аз имам BR100E, много удобна и корава машинка, но колегата иска да има удар. А и има нисък таван на винтовете където завива- по мои впечатления 6Х100 и е предела в чам.
Chefo77 - майстор
Мите, разделяш машините по класове по начин, който не е правилен. Някой ще се обърка от това :) То може и за 10 минути да се зарежда батерия, това не прави една машина професионална. 1,5 ампера заряден ток и за мен е несериозно на каквато и да е машина. Още повече, че тези зарядни ги включваха в комплекти винтоверт с 2 + 4 амперчасови батерии, което за мен пък си е жива гавра - но някой е преценил, че е правилно :)
Иначе моето мнение го знаеш - за всяка дейност трябва да си има отделна машинка. Вертът нито ще завива като импакта, нито ще пробива дърво като бормашината, нито бетон като перфоратора :)
winger - специалист
Sparky-то изглежда супер, като за моментните ми цели, но в перспектива може би ще ми омалее и ще трябва пак да взема нещо.
За сега се спрях на http://topker1.com/magazin/index.php?ro ... uct_id=594

Или по-добре да взема например Sparky-то, да имам едно леко за дупчене на дървета за мебели и едно по-сериозно, като Боша отгоре след време?

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: