Ел. инструментите. Консумативи.
cholev - майстор
Аз ги имам всички парксайди затова да кажа
Определи се дали искаш удар или не. Удара трябва за пробиване в бетон, тухла.
Ако да- ето вариант:
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 20-Li%20A1
40нм удар, железо до 13мм, 15тухла, 30дърво 2ач. Какво му трябва още на човек. Обаче 1.8кила. Но пък става за всичко.
Ако не ти требва удар варианта без удар 1.5кила- по лек става за завиване - е 30н, но според мене е предостатъчно:
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 20-Li%20B2
На пробиване същите резулати.
И по леките варианти 16 и 12в.
Най добре 2 - един 20в за пробиване основно и един 12/16 за завиване предимно- общо 200лв
Chefo77 - майстор
Само трябва първо да ги пуснат, нали, че помощите идват 2 пъти в годината ...
cholev - майстор
Прав си, но колегата твърди, че не бърза
Chefo77 - майстор
Това съм го пропуснал.
Иначе си прав! Още по-прав би бил, ако пуснат наведнъж малкия перфоратор и 10.8 верта.
cholev - майстор
10.8 няма вече-12в. + СДС малкия перфоратор с новата 20в батерия наистина универсално.
Не бързам да, лошото е че в Самоков ги бях мернал преди седмици, но не бях информиран и нямах време, не знам и кой модел са били, та ги изтървах. Ще се ослушвам, иначе при англичаните намерих и 10.8 синия бош, който е ударен, който ще дойде за около 200 лв, та имам избор, ако не е лидълеца , сигурно ще е тоя ударния
kozl - майстор
B&D 18V, 15 батерии в пакета. И двата пакета бяха с напрежение 1,5V. Намерих един китаец, винтоврът купуван от Щайнбергер, също с15 елемента в пакета и зареждането му измислено по същия начин, но работещо. Само че имаше като екстри 2 светодиода с резистори към тях. Единият индикира за наличие.на напрежение, а вторият за заряд. Вторият през резистор е свързан към мощния резистор, през който протича зарядният ток. Предполагам, че с покачване на напрежението в-у батерията, светлината на втория диод ще намлява до угасването му. Много хитро и икономично, но пък колко ли ефикасно :?
Закачих ампермер. Заряда почна около 550 mA. За няколко минути напрежението достигна 13 V при 400 mA заряд. Е до толкова ми стигна време за експерименти. Продължение по-късно.
kozl - майстор
Снимка на платката и схема:
Прикачен файл:
Платка MiCd.jpg
Платка MiCd.jpg (72.35 KиБ) Видяна 1451 пъти
R1=5.6 ома 2W и грее яко над 100 градуса
R2= 2,2 килоома
R3 = 47 ома
R - червен светодиод
G - зелен светодиод
Батерията след 3 часа заряд качи на 16 волта.
Другата съм я закачил за генератор на ток към 0,6 А и вече два часа така е на към 6 волта.
Може би трябва да отворя пакетите и да измеря, кои елементи имат напрежение и колко и от двата пакета може и да стане 1 за употреба :?
plamen6703 - майстор
kozl написа:
B&D 18V, 15 батерии в пакета. И двата пакета бяха с напрежение 1,5V. Намерих един китаец, винтоврът купуван от Щайнбергер, също с15 елемента в пакета и зареждането му измислено по същия начин, но работещо. Само че имаше като екстри 2 светодиода с резистори към тях. Единият индикира за наличие.на напрежение, а вторият за заряд. Вторият през резистор е свързан към мощния резистор, през който протича зарядният ток. Предполагам, че с покачване на напрежението в-у батерията, светлината на втория диод ще намлява до угасването му. Много хитро и икономично, но пък колко ли ефикасно :?
Закачих ампермер. Заряда почна около 550 mA. За няколко минути напрежението достигна 13 V при 400 mA заряд. Е до толкова ми стигна време за експерименти. Продължение по-късно.
Предположението ти е неправилно.
sir_kolew - специалист
Здравейте
Разгледах темата с желание. Предстои ми закупуването на винтоверт за домашни цели ( може и да е ак.бормашина - разликата май не е кой знае каква ) - леки ремонтни дейности като завиване на някоя видия в дърво и т.н. Нормални неща , не ми трябва нещо с което да си вадя хляба. Искам да ми върши работа и да е поне ОК за парите си. Бюджета който съм дал е до 200 лв. В момента разгледах доста предложения тук от форума, но все пак искам да чуя и някое друго като препоръка. Разгледах кои са важните неща при избора му - Нм , батерии и т.н.
От всичко изчетено търся да е с ли.Йонна батерия, защото няма да се ползва често. Да не е най евтиното , да ми остане в ръцете след 5 тото ползване. Общо взето препоръки .... Ще съм благодарен
А междудр. Какво мислите за това ? http://www.praktiker.bg/bg/Cordless-dri ... 1/p/468296


http://suneuropa.com/product/11059/akum ... 58504.html

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: