Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Ники?
wanderer - специалист
не виждам нищо подобно в сайта. ако имаш нещо конкретно кажи, няма да е реклама. поне не повече от всекидневното превъзнасяне на лидълските измишльотини.
Avas_co - майстор
Тия дни се заиграх да си рециклирам едната батерия на добрия стар 10,8 волтов Крес, то едно рециклиране де, там от две събрах една и май ми се получи.
Не ми се влиза в подробности, там поялници,Imax, мултицет, псувни, накрая много псувни като на финала си забих една отверка в пръста, че пак нещо си трябваше да отворя батерията и ... мама му.
Имам и един руски райдър(не му помня марката ), бях го донесъл на бащата, та май ще се заиграя и с неговите батерии, но там по-човешко, че по-голяма батерията.
Та питането ми е някои друг забърквал ли се е в такова приключение с 10,8 в машинка, че на тоя Крес много зле работата - корпуса все едно е правен от рециклирани кофички за кисело мляко, супер неудобно да отвориш и затвориш тая чикия, баланса на елементите се прави от платката в батерията, ма нещо хич не ми се видя по ред тая работа, то и ясно де, че и на двата пакета бяше им заминал по един елемент, като цяло пълен ташак.
На Метабото ми, ми изглеждат доста по-културни нещата, в смисъл поне корпуса е доста по-добре на вид, за друго не знам, нямам ядове и не съм отварял да видя как е, но те са почти нови машинките, та и батериите им.
Правих и някакви снимки, но те бяха да ми е по-лесно събирането после, но ако на някой е интересно.
kozl - майстор
Устройството но машинките и батериите мисля, че не е за тази тема. Поне от опит достигнах до това съждение. Тази тема е за коментари на възможности, надежност, функционалност, цени, и източници за придобиване и т. н.
Така темата се раздува с коментари, хвалби и упреци, а техническата информация за у-во и ремонт трудно ще се пресява. Ще плува като малка лодка в океан от други коментари.
Avas_co - майстор
kozl написа:
Устройството но машинките и батериите мисля, че не е за тази тема. Поне от опит достигнах до това съждение. Тази тема е за коментари на възможности, надежност, функционалност, цени, и източници за придобиване и т. н.
Така темата се раздува с коментари, хвалби и упреци, а техническата информация за у-во и ремонт трудно ще се пресява. Ще плува като малка лодка в океан от други коментари.
Принципно май си прав, ама всъщност не е баш така.
Батериите са си консуматив, и то доста скъп, няма да влизаме в подробности защо и как.
Цялата галимация при мен беше да видя, че знам и мога, втори път точно с толкова гадно измислена батерия няма да се захвана, както и съвсем умишлено не се насочих към преработка да си я зареждам с IMAX-а, че тая машина отдавна си е избила парите.
Имаме и другия случай, имам приятелче, което има доста сериозен сет с 18 волтови машини на Макита, машините са със сериозен ресурс, но батериите не.Та нашия взима някакви жълти заместители за там колко пари бяха, ми не че нещо, но за мен в неговия случай е много по-безопасно да се заиграе на тая тема, 18 волтовите пакети поне са доволно по-удобни за подобни манипулации.
Здравейте!Изчетох доста страници от темата и почти бях решил да купя макита с кабел понеже винтоверт ми е нужен за домашни нужди и малко за работното място и ангажимента с батериите си мисля че не ми е нужен и видях в практикер комплект на деволт с батерии за малко повече пари и се замислих за него.видях и подобен комплект на бош препоръчан от колега назад в темата в бг сайт за подобни пари немога да взема решение кое да купя.ще ми е много полезно тези от вас които имат опит с посочените модели да напишат 2 реда с обосновка кое е за предпочитане относно надеждност,евентуално сервизиране и какво да се гледа да не налетя на менте.прилагам и линкове към моделите на които съм се спрял.поздрави
http://www.praktiker.bg/bg/Cordless-dri ... 2/p/490091

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... gsr-120-li

Този евтин модел също ми го похвали познат че за парите си бил добър избор за леки натоварвания
http://www.praktiker.bg/bg/Cordless-dri ... B/p/431880
Virtex - майстор
От тези избори мисля Bosch-a е по-добър : по-нов модел, има куфар ( който е по-удобен според мен ). На DeWalt им куца 10.8V серията ( лично мнение ) спрямо другите марки.

Ако гледаш евтини варианти - има и други Einhell-и, другата седмица в лидл пускат някакъв винтоверт за 120лв, който уж също става.

Та понеже разликите в цените е по-голяма, зависи дали парите имат голямо значение. Лично аз от тези избори бих взел боша, ако идва неоправдано скъпо се гледа einhell-a или парксайда.
EDI - майстор
Стойчо, който и комплект да избереш, ще ти върши работа.Импакта на БОШ е с две скорости, което е добре, от друга страна винтоверта на ДЕВАЛТ е с малко по-високи обороти, което при пробиване е добре.Но аз някакви фрапиращи разлики не виждам в двата комплекта.
Недържа на гайковерт,просто комплекта ми хареса като цена понеже само винт със същите характеристики е около 220-250лв а гайковерт не е лошо млад човек да има под ръка впредвид факта че скоро може би ще има ново жилище и ще има какво да се прави по него.енхела да го заглеждам ли изобщо?а за лидълските...нещо немога да се пречупя да си купя.ползвам тяхно зарядно за акумулатор и е супер обаче винт от там...стигнал съм до извода че ми трябва нещо за по лека работа но издръжливо в дългосрочен план
Virtex - майстор
Лидълските предложения бяха заради einhell-a, който даде като вариант, понеже може да се търси бюджетно решение.

Иначе са в друга категория спрямо Bosch-a и DeWalta.

Иначе Боша има на теория малко по-голяма батерия, което е плюс. Но както каза EDI винтоверта на DeWalt е по-бърз. Имат разлика във вида - DeWalt-a е като 18V инструмент със slide-in батерия, докато Bosch-a е в дръжката. Зависи кое те кефи повече. Едното може да го оставяш право, докато другото само в "легнало" положение, като не знам дали има особена разлика в практичността специално за това. Като тегло изглеждат идентични.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: