Ел. инструментите. Консумативи.
vencil - специалист
вт мар 29, 2022 10:06 pmradius написа:
Като толкова хвалим импактите, нека да кажем, че тракат ужасно силно. Специално си купих антифони.
Факт, за туй винтоверта си е първи избор ама ако ти потрябва го имаш. То щото ракетката, перфоратора, циркуляра са много тихи, аз пък заради тях съм си купил антифони :lol: .

Оказа се че има лесен начин зарядното GAL 12V-40 от 4А да се намали на 3, 2 или 1А колкото искаш. http://www.78294.ru/forum/10-299-1 10-тина минутки работа, моето вече е GAL 12V-20 :wink:.
radius - майстор
Може да не са тихи, но плякането на импакта е с доста децибели и като цяло мен ме дразни многократно повече, после ми е гадно от него, а с флекс - никога.
пишман_майстор - майстор
vencil написа:
Оказа се че има лесен начин зарядното GAL 12V-40 от 4А да се намали на 3, 2 или 1А колкото искаш.
Имало леснина :) . Мерси за инфото.
dpp - специалист
Колеги.
Имам един стар винтоверт 12V Зелен бош , модел PSR12 /2006г, малайзия 689 0150003/със зарядно и заминала батерия.
Ако някой има батерии или може да го ползва да ми пише, да му го подаря, да не го изхвърлям!

Едит, заредих му батерията да го пробвам малко, нещо се товари и излизат искри от четките..
Май е за боклука нацяло!
Chefo77 - майстор
Само да дам един акъл: никога, ама НИКОГА не слагайте на импакт свредло или каквото и да е с шестостенна опашка, което няма ограничител!!! Вкарах го, 7 дупки и ... ми струва 24 лева изкарването в сервиза - разглобяване и сглобяване на машинката.
prascho - майстор
Аз не разбрах какво точно се е случило като си сложил свредло с шестостенна опашка на импакта. Пробил си отвор и бургията е потънала до главата/патронника на импакта ли? Не е останало място напред за да се освободи бургията от шестостенната глава и заедно с "детайла" си го носил на сервиз?
ZEDYCUS - майстор
По скоро му се е счупило свредлото и в патрона на импакта остава шестограма наравно с предния край на патрона и няма как да го хванеш за да го издърпаш напред , като натиснеш пръстена.
Имал съм такъв случай, само че беше преход 1/4 към квадрат 1/2, счупи се наравно с челото на патрона и се наложи да го разглобя за да изкарам шестограма, ма не дадох пари. :-D
prascho - майстор
Чак пък да се счупи свредло и то в основата на опашката...може би при пробиване в метал (дърво, ПДЧ меки материали). А какво има предвид под "без ограничител"... Ако говорим за счупване в основата, би трябвало да се избегне с метален удължител (но и той може да се счупи)...

https://technotools.bg/milwaukee-udaren ... -1-4-.html

Може би в действителност му се е случило това. Но виждам, че в подобна ситуация може да се изпадне и при счупване на бит, не само на свредло в опашката. Започвам да ползвам импакт само с допълнител магнитен удължител.
Chefo77 - майстор
Нищо не се счупи. Просто заради липсата на ограничител (свивката в профила на шийката), свредлото се е набило в захвата. И не можах да го извадя, трябваше да разглобят импакта в сервиза. Свредлото е плоско, но въпросът е принципен.
ZEDYCUS - майстор
Як е бил дъба значи. :partyman:
Пробва ли да държиш свредлото с клещи и да въртиш на обратно?

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: