Ел. инструментите. Консумативи.
ср мар 04, 2020 7:48 amkozl написа:
ср мар 04, 2020 6:37 amdan4o84 написа:
Имам машинката от втория линк, купих я преди 4 години и ми върши доста работа, малка удобна и мощна. Цената в момента е много добра, така че препоръчвам с две ръце.
А кво ще споделиш за начина на сваляне на патроника :?
Ползвам един ключ за велосипед който пасва идеално на гайката, и така го развивам
kozl - майстор
чет мар 05, 2020 5:20 pmdan4o84 написа:
ср мар 04, 2020 7:48 amkozl написа:
ср мар 04, 2020 6:37 amdan4o84 написа:
Имам машинката от втория линк, купих я преди 4 години и ми върши доста работа, малка удобна и мощна. Цената в момента е много добра, така че препоръчвам с две ръце.
А кво ще споделиш за начина на сваляне на патроника :?
Ползвам един ключ за велосипед който пасва идеално на гайката, и така го развивам
Значи и аз требе да си купя такъв велосипед :-D
leonardeca - помощник
:lol:
пет мар 06, 2020 6:58 amkozl написа:
чет мар 05, 2020 5:20 pmdan4o84 написа:
ср мар 04, 2020 7:48 amkozl написа:

А кво ще споделиш за начина на сваляне на патроника :?
Ползвам един ключ за велосипед който пасва идеално на гайката, и така го развивам
Значи и аз требе да си купя такъв велосипед :-D
leonardeca - помощник
Взех това Метабо:
https://kris06.bg/product/25220/vintove ... 10-mm.html
Днес му беше първия работен ден, устройва ме към момента!
пишман_майстор - майстор
Да ти е честит :) . Предполагам е от този, с последният тип система батерии на Метабо. Т.е. ще са актуални години наред. Надграждай с този тип и други на акумулатор.
Да не става като при мен с три вида системи и машинки на батерии, Рьоби, Бош-стария тип и Милуоки + и на лидл 12 волтов малък винтоверт и 12 волтов перфоратор. Абе карашик пълен.
leonardeca - помощник
нед мар 08, 2020 12:58 pmпишман_майстор написа:
Да ти е честит :) . Предполагам е от този, с последният тип система батерии на Метабо. Т.е. ще са актуални години наред. Надграждай с този тип и други на акумулатор.
Да не става като при мен с три вида системи и машинки на батерии, Рьоби, Бош-стария тип и Милуоки + и на лидл 12 волтов малък винтоверт и 12 волтов перфоратор. Абе карашик пълен.
Благодаря
Не знам дали е с новия тип батерии, надявам се. Знам, че този модел има по нова вариация, която е със 100лв отгоре. Как да проверя батериите от кой тип са?
leonardeca - помощник
нед мар 08, 2020 6:33 pmleonardeca написа:
нед мар 08, 2020 12:58 pmпишман_майстор написа:
Да ти е честит :) . Предполагам е от този, с последният тип система батерии на Метабо. Т.е. ще са актуални години наред. Надграждай с този тип и други на акумулатор.
Да не става като при мен с три вида системи и машинки на батерии, Рьоби, Бош-стария тип и Милуоки + и на лидл 12 волтов малък винтоверт и 12 волтов перфоратор. Абе карашик пълен.
Благодаря
Не знам дали е с новия тип батерии, надявам се. Знам, че този модел има по нова вариация, която е със 100лв отгоре. Как да проверя батериите от кой тип са?
На батерията пише:ultraMtehnology, новата е.
пишман_майстор - майстор
Гледам отстрани пише CAS https://www.cordless-alliance-system.de/
Оттам съдя, че ще е актуална и занапред. Ползва се системата в няколко производителя , т.е. пасват една на друга батерии зарядни машини.
Пак съвместими с твоите са високотоковите LiHD батерии .
Ще е добре, ако купуваш друг инструмент на акумулатор , било нов или употребяван, да наблягаш на такива дето им пасват твоите батерии.
leonardeca - помощник
нед мар 08, 2020 6:58 pmпишман_майстор написа:
Гледам отстрани пише CAS https://www.cordless-alliance-system.de/
Оттам съдя, че ще е актуална и занапред. Ползва се системата в няколко производителя , т.е. пасват една на друга батерии зарядни машини.
Пак съвместими с твоите са високотоковите LiHD батерии .
Ще е добре, ако купуваш друг инструмент на акумулатор , било нов или употребяван, да наблягаш на такива дето им пасват твоите батерии.
Искаш да кажеш, пък и от статията виждам, че батерията може да се ползва и при други марки. Но не видях никоя от другите водещи марки среден и висок клас-бош, макита, деволт и др.
пишман_майстор - майстор
leonardeca написа:
Но не видях никоя от другите водещи марки среден и висок клас-бош, макита, деволт и др.
Съмнявам се и занапред да се видят .
Политика на производителя. За да оцелеят производители с по-скромен капацитет на производство , се кооперират да ползват една система батерия .
Като решение и замисъл е много хубаво, но... едва ли ще бъде последвано от макита , милуоки , бош , девалт и т.н. Те си имат собствена система и искат да се харчат техните си инструменти.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: