Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
Ударна бормашина, ударен винтоверт или перфоратор :?
Преди да придобия перфоратор, отворите в бетона съм правил с ударна бормашина Блек енд Декер. Тя тая бормашина е уникална за времето си с приставките за циркуляр, зеге, стойка за пробиване, стойка за фрезоване, гъвкаво жило с малък патронник и некои други джаджи.
Обаче доде време де всички тези приставки да ги имам на отделни уреди и бормашината стана предимно миксер с малка бъркалка за бои и за разтвори в малки количества. И както си дупчих в бетоня с перфоратора за некво откачено таванче и перфоратора спря. Оказа се износени четки, та чак едната се бе разпаднала. Реших да продължа с Блек енд Декера. С мъка изкарах 1 дупка, погледнах си часовника, погледнах към тавана колко дупки има още, зарязях таванчето и отидох да купувам четки за перфоратора.
Докато пътувах към сервиза за четки се питах, дали наистина съм пробивал бетон с бормашината или това е сън бил некакъв :?
АврораББ - напреднал
Благодаря perfect , сега ме е яд , че избързах, но в темата настана спам и реших, че никой няма да се включи повече и избързах. Взех едно базово Милуоки на 12 волта , дано се справя горкото. Иначе е лекичко и удобно.
radius - майстор
нед фев 07, 2021 10:35 pmChefo77 написа:
Това за шума го е писал някой, който няма никаква идея как звучи или импакта, или перфоратора :wink:
Перфоратора направо ми гали ухото пред импакта. Не знам само аз ли съм така, но 2 винта да завия и ме заболяват ушите от плякащия шум от импакта. Купих си антифони и вече нямам проблем.
feikot - специалист
Бях пускал тема преди да питам за сравнение между Енхел и Райдър,не знам защо не съм видял тази тема. Мнението ми е че енхел-а,който взех е безкомпромисен,като се вземе предвид,че взех най-слабия и калпав,защото си правих сметка че няма да изкара ремонта вкъщи и ще го хвърля. Да ама не, с един път заредена 4ач батерия навих 400 винта за гипскартон директно в мазилката за да хващам УД-та и скоби за гофретата на кабелите,плюс 300 винта за дърво 5х50 в гредите на тавана,плюс 100 копчета. Казвам колко винта общо съм изразходил,а колко пъти навивам и не уцеля тухла, развия и пак на ново не споменавам. 3.5х45 винт за гипскартон ако задържа малко повече го къса. Бодито 49 лв. мисля си струва всяка стотинка
https://www.onlinemashini.bg/akumulator ... dno-/50482
Chefo77 - майстор
пон фев 08, 2021 10:29 amradius написа:
нед фев 07, 2021 10:35 pmChefo77 написа:
Това за шума го е писал някой, който няма никаква идея как звучи или импакта, или перфоратора :wink:
Перфоратора направо ми гали ухото пред импакта. Не знам само аз ли съм така, но 2 винта да завия и ме заболяват ушите от плякащия шум от импакта. Купих си антифони и вече нямам проблем.
Мен си ме кефи звука, стига да не се прекалява с продължителността. Преди години бях на косъм да стана да зашия два шамара на един пишман мебелист, окачваше стойка за телевизор и с импакта навиваше винтове... Сигурно по минута на винт държеше натиснат спусъка, скъса ми нервичките.
А и предполагам има значение какъв е, Боша 12 е тих, 18 Макита ми е тиха, на колегата Милуокито 18 блъска като циганин пред социална служба...
ZEDYCUS - майстор
циганин пред социална служба.
:-D Явно е гладен бре, много яко сравнение.
Имам макита два импакта, за другите нямам база за сравнение. Но в метал си кънти, в дърво не толкова.
miliad - майстор
Това е един комплект, който ми покрива вси4ки производствени и монтажни дейности. Дори зеления дребосък не го вадя от цеха ве4е, освен ако не тръгна на някъде само с раницата. :)
Прикачен файл:
IMG_20210208_173510.jpg
IMG_20210208_173510.jpg (77.05 KиБ) Видяна 1426 пъти
joroantonov - специалист
пон фев 08, 2021 6:22 pmmiliad написа:
Това е един комплект, който ми покрива вси4ки производствени и монтажни дейности. Дори зеления дребосък не го вадя от цеха ве4е, освен ако не тръгна на някъде само с раницата. :) IMG_20210208_173510.jpg
Е тоя зеления им е най-добрата машинка! И моя е на сто години и още работи, за разлика от други по-нови. :wink:
radius - майстор
пон фев 08, 2021 2:43 pmChefo77 написа:
, на колегата Милуокито 18 блъска като циганин пред социална служба...
Моето е на 12в, ама не ми се вярва да има голяма разлика, ако работят на един принцип. Иначе сравнението е :lol: :lol: :supz:
jekasus - майстор
kozl написа:
се питах, дали наистина съм пробивал бетон с бормашината или това е сън бил некакъв
kozl написа:
с ударна бормашина Блек енд Декер.
Вярно е, имах кратък опит със една дърта ударна на Блек енд Декер, наистина пробива като перфоратор.

Повече нищо няма да пиша, че пак към кошчето ще отидем :-D

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: