Ел. инструментите. Консумативи.
pesho - специалист
Ето един набор от боркорони-за ръчно сухо пробиване.Реже се и арматура и се пробива БЕЗ УДАР..И аз сега научих,че стават и за ЪГЛОШЛАЙФ-само,че по-големия, с по-низки обороти..

Прикачен файл

B1003174999.jpg
B1003174999.jpg (21.69 KиБ) Видяна 10414 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Това ме учудва - като гледам в този набор има корони от порядъка на 50-60мм - не знам как ще работят при 6500об/мин. Машината за която говоря има обороти от 700 до 2500. Иначе за малкия ъглошлайф ползвам диамантена боркорона ф12 - за теракот и гранитогрес - да не се напукват от свредлото.
pesho - специалист
И на мен ми е странно,но го видях в нета :?

Прикачен файл

dryhand_pic5.jpg
dryhand_pic5.jpg (4.69 KиБ) Видяна 10403 пъти
Дай някакъв линк, ако може!
pesho - специалист
LazarGanev написа:
Дай някакъв линк, ако може!
Ами в Google - пиши "dry core drills" и там някъде .. май го видях на няколко места.. малко съм зле с компютрите
zz_stefanov - майстор
Това с ъглошлайфа не е ли опасно:
- инструмента трябва да си има максимални обороти или да е отбелязана максимална периферна скорост. Така се получава за малките диаметри по големи обороти и обратно;
- ъглошлайфа няма предпазен съединител, а инструмента се врязва на голямя дълбочина и лесно може да заседне.
За малките диаметри не е опасно, но по-големите трябва да се изпробват постепенно, за да се чувства машината. Машината за която говоря няма предпазен съединител като перфораторите, но има защита, която изключва при заклинване на инструмента. А ъглошлайфа може да изгори при спиране, затова трябва много внимателно да се процедира с по-големите диаметри.
zz33 - помощник
Тая е с диаметър 160 мм и работи с голям флекс .
http://www.vbox7.com/user:zz3333?p=allvideos
Питането беше за бетон, не за пластмаса :wink:
mitko64 - майстор
За тухла много съм доволен от комплекта на Волфкрафт(има ги в Баухаус за около 80 лв.), тези с посипката за безударно пробиване. На бетон не съм ги пробвал, но не виждам причина да им се опре, стига да не набара желязо. За бетон ползвам тези лидълските за ударно пробиване с карбидните пластини, но желязото и на тях е противопоказно. Голямата обаче 900W машина със зор я върти и мисля да я тунинговам за SDS Max. Иначе Спарки пуснаха специакизирана бормашина на базата на BUR 350E(BBK 1100E) и комплект боркорони за нея и скоро беше на промоция 250лв.

Тема "Боркорона?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: