• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Лошото е, че няколко човека вече ми казват, че няма и да ги намеря. Тя полицията и да иска, не може да направи много. Дрогманса ги взема, още същата нощ ги пласира накуп някъде при втори човек, оттам нататък той ги пуска по малко и при доверени хора. Това била схемата. Ченгетата и да го хванат, най-вероятно нищо няма да намерят в него, а не намерят ли нищо, не могат и да го обвинят. А пък ако вземе, че издаде "купувача", втория ще му разкаже играта.
Иначе момчетата са на standby, знае се вече къде живее (съсед ми е), къде ходи, няколко телефона и е в нечий багажник. Но не искам да е така. Защото оттам нататък най-логичното е ... копане. Знам ли каква простотия ще измисли за жената и хлапетата. :evil:
profesionalist_wood - майстор
Chefo77 написа:
Лошото е, че няколко човека вече ми казват, че няма и да ги намеря. Тя полицията и да иска, не може да направи много. Дрогманса ги взема, още същата нощ ги пласира накуп някъде при втори човек, оттам нататък той ги пуска по малко и при доверени хора. Това била схемата. Ченгетата и да го хванат, най-вероятно нищо няма да намерят в него, а не намерят ли нищо, не могат и да го обвинят. А пък ако вземе, че издаде "купувача", втория ще му разкаже играта.
Иначе момчетата са на standby, знае се вече къде живее (съсед ми е), къде ходи, няколко телефона и е в нечий багажник. Но не искам да е така. Защото оттам нататък най-логичното е ... копане. Знам ли каква простотия ще измисли за жената и хлапетата. :evil:
наказания на крадеца в стил Шериат са най-удачни....колкото и да не са хуманни
nikolov333 - майстор
Ченгетата със сигурност са партия с този който препродава и го знаят кой е 1000%.. Просто той обикновенно им е информатор/доносник и го пазят..да не казвам, че е възможно да делят печалбата от продажбите :axe:
nikolson - майстор
Не става дума за багажници и т.н., а за законни средства. Нарича се изземване с протокол. Въпросът е да си възстановиш нещата, а не да отмъщаваш.
nikolov333 - майстор
Chefo що не си сложиш има аларми с GSM в колата да ти звъни като барат.. гледам, че и на тебе не ти е сефте..?
nikolov333 - майстор
nikolson написа:
Не става дума за багажници и т.н., а за законни средства. Нарича се изземване с протокол. Въпросът е да си възстановиш нещата, а не да отмъщаваш.
Изземването с протокол е ясно...само че ако намерят крадците и вещите и ти ги връщат след като прокурора разреши, което не е ясно след колко време ще стане ...
nikolson - майстор
Може и веднага. Пак с протокол на отговорно пазене при тебе.
Между другото, в Англия се предлагат ей такива сандъци http://www.ebay.co.uk/bhp/site-box и се чудя защо у нас никой не го прави.
Chefo77 - майстор
Николов, от колата ми е за сефте. Крали са ми пендула, шлайф и такер, но от обекти. За аларма с GSM не съм се замислял. Но и тя не е панацея, алармите все се намира кой да ги включи - рацери и падащи шушулки бол. Не се оправдавам, споделям.
А ако се намерят инструментите зная че ще си ги получа. Половината прокуратура са ми клиенти, барабр с шефа им, все ще се намери кой да разпише заповедта за изземване. Притеснява ме това, че изобщо няма да се намерят... Затова описах и начина на действие - защото ако действат така, полицията и да иска ...
nikolson - майстор
Щом са ти клиенти, а и баща ти е бивш полицай (по спомен), възползвай се да ти "обърнат по-сериозно внимание". Ако познаваш по-разтропани тинейджъри край вас и се "имаш с някои от тях", накарай ги да се поинтересуват. Ако крадецът е някой самодеец (допускам, че е такъв, защото професионалистите не "работят" в квартала си), не е свързан с "верига за реализация" и ще изпусне информация. При мене случаят беше "професионалист", загубил "връзките си", поради дълъг престой в затвора. Съответно, кражбата беше професионална, но пласирането аматьорско и ...
nikolov333 - майстор
Chefo казвам ти човек..полицията си знаят контингента и имат информатори, които ако искат да ти свършат работа могат да ги намерят.. Дилърите, които купуват от дрогите са им известни просто трябва някой да ги обиколи или да ги извикат за обяснение. Проблема е, че са толкова опорочени нещата, че никой освен тебе няма интерес да ги търси.. Така, че разбутвай прокурорите и началниците на ченгетата да ги юркат, че иначе няма да стане.. Решението ти е да намерят директно пласьора или "втория човек" както му казваш и всичко ще се намери.. :partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Крадена техника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: