• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Ел. инструментите. Консумативи.
ribnikolaevi - майстор
Ако някой си познае оградата, може да го “свържа“ с транспортиращите я ...
Прикачен файл:
001.jpg
Прикачен файл:
002.jpg
crez - майстор
Преди време,в село (Врачанско) един бус с бургаска регистрация с двама цигани ми предлагаха доста техника употребявана и нова,(доста примамливи цени,нов мощен инвенторен електрожен за 100 лв.) не взех нищо,но се обадих на кметицата и дадох номера, тя на полицията. Разбрах после че са ги арестували,дано краденото се е върнало при собственика.
ribnikolaevi - майстор
Тия двамата бяха нагли да ме питат какво право имам да ги снимам. Те с претоварена каруца в София, и със сигурност са дошли от един булевард ме питат за права. Големи гяволи станаха тия цигани, права, права ..о
Ама ние сме си виновни, че си траем ...
За оградата - сериозно. Метални пана са, предполагам са някъде от района на Младост 1, Младост 2, около долината на река Въртопо.
Ако има някой с изчезнали подобни пана, знам катуна на тия байковци.
А кой по дяволите им дава да живеят в катун?!?!
Аз съм теглил огромен заем и си плащам всеки месец на банката, а тия нагли криминогени си строят незаконните постройчици, на изоставени от общината терени, тия конкретно в Мусагеница и питат за права.
andro440 - майстор
housedoktor написа:
Съжелявам за офтопика.Съчувствам на колегата и ми се ще да предложа нещо.Когато работих в Англия ,а там се краде много......Та практиката беше такава.На инструментите си написвах посредством минифрезата фамилията,пощенският код и мобилния телефон.Това на кутийте и самите инструменти/на Макита даже има и място за това/.Така ако полицията открие извършителя те намира.А и това стряска евентуалния купувач било той добросъвестен или не.А и най важното -никой уважаващ себеси професионалист НЕ купува крадени инструменти
браво за поста ...и на мен много неща ми откраднаха ,макар и надписани
Chefo77 - майстор
Лазерна рулетка
Makita LD 050 P
Сериен номер: 931235916

Влагомер
Laserliner MoistureMaster
Сериен номер: 13100001015

Ъглошлайф
Bosch GWS 7-115 E
Сериен номер: 202 000 716

Детектор за метал и дървесина
Bosch DMF 10 Zoom Professional
Сериен номер: 79031

Това, заедно със старото ренде (Einhell 900 вата, оранжево) днес сутринта открих, че липсват от колата ми. За куфарите Tayg на шлайфа и рендето, за стереото NEO за 50 лева ново, за компресора за гуми за под 20 лева нов, за двете кутийки рапиди няма да споменавам. Дръпнали са и пожарогасителя.
Но за това, че са ми взели двете зимни шапки, пакетчето мокри кърпички, двата чифта слънчеви очила, двете пакетчета дъвки и кутийката за такива, пластмасата от ключодържателя за ключовете за апартамента на нашите и за изцапаната ми жилетка за аварийни случаи заедно с някой и друг парцал просто не зная какво да кажа :) :) Сигурно има и още простотии, но се сещам по малко.

Та ще замоля, ако някой случайно се сблъска с оферта за някое от горните неща, нека ме уведоми. Разбира се, всичко е заведено в полицията и ако случайно го видя да се продава зная как да го взема.
8180 - майстор
Съчувствам. Много е гадно извън фин.загубите.
И голяма простотия с дреболиите. Бяха ми свили отворен кашон цигари, но ми оставили две кутии на седелката - така се светнах, че е пипано.
После сигурно 1-2 мес. като не намеря нещо се сещах, че са го отнесли. Последните бяха помпа за гуми и чадър (2лв.) в един готин дъжд. Пак късно - три дълги свредла за бетон - из под седалката, че не влизаха в куфар. В първия момент, естествено гледаме техника/машините.

Ние да сме живи и здрави да покрием загубите. :)
Chefo77 - майстор
То покриването е ясно. Няма да поправи тричавото в устата обаче.
Интересното е, че на 99% го знаем кой е. Сега остана да разберем какво може да направи (защото тук въпросът е какво може, не какво ще) полицията...
koveslav - майстор
Ужасно чувство е,съчувствам Ви колеги и аз обаче съм го преживял.Преди време ми свиха ъглошлайф в куфар в който имаше и ред други важни инструменти-ъгломер,чертилки,специални дискове и т.н....
Колегата като разбра ми вика "Отивай и купувай точно същите неща-нито по-добри,нито по-лоши.Иначе колкото пъти заработиш с ъглошлайф все ще се сещаш че това не е онази машина и онези инструменти, които са ти паснали в ръката..." Послушах го и попълних абсолютно същия инструмент и окомплектовка,поне в работата да я няма горчилката(тя не изчезва никога напълно),както каза Чефо.
nikolov333 - майстор
Chefo, нищо няма да направи полицията човек.. Мен 3 пъти ме обират и винаги съм си намирал нещата сам..да не обяснявам как ми ги върнаха после.. :axe:
nikolson - майстор
Chefo77 написа:
Интересното е, че на 99% го знаем кой е. Сега остана да разберем какво може да направи (защото тук въпросът е какво може, не какво ще) полицията...
Ако знаете кой е и наистина е той, полицията може да свърши работа. Личен опит.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Крадена техника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: