• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Ел. инструментите. Консумативи.
sek.1 - специалист
Още утре отивай на битака и гледай внимателно.
karamundi - специалист
това го знам ама съм намонтажи и не мога, но имам познати там и те ще дебнат
shotik - майстор
Днес в кв.Х.Димитър спряха цигани с един OPEL ASTRA с номер А 5075 КР и ми предложиха генератор за ток с бенз.мотор,къртач и др. инструменти,отказах ги ,защото не ми трябват ,а и виждам тук че се пише за крадени инструменти.
Малко след това мина патрул ,на който дадох номера на колата ,с надежда ,че ще предприемат издирване ,благодариха ми , започнаха да се обаждат на дежурните и заминаха по посоката по която заминаха циганите.
Ако на някой от вас са изчезнали машини ,може да търсите инфо в V районно на МВР.
nikibi - специалист
Спипахме двама посред бял ден да си "пазаруват" и оттам след подходящо сьветване ги насипахме в буса под седалките и директно в планината. Заключени са за две сериозни дрьвчета и ги сьветвахме бавно и убедително до вечерта.Утре сутрин почвам пак сьс тях, след това сьм на монтажи и пак ги продьлжавам.Ако някои иска да им обьрне внимание като отдушник да се обади на лични. Само ако знаете колко гадости са сьтворили тия двамата просто ви е бедна фантазията, оказва се че тия били специализирани имало цели кланове и разпределение по територии и профили.Практиката била да се реализират крадените инструменти в други градове и то след някакьв период от време. Тартор им бил някои си Румен /карамфила/от Перник.Организирам му подходяща среща за уточняване на подробностите и детаилите.Изпитвам голямо любобитсво кои "колеги" конкретно се хранят за сметка на децата ми, зарекьл сьм се че освен другите опции ще им разпространя гадните физиономии и по всякакьв вьзможен начин, включително и пред техните близки,роднини, колеги, комшии и тн. То е ясно че дьржава няма но тя дьржавата се прави от хората.Всеки евтинко закупен краден инструмент храни тази верига чиято неизбежна жертва ще сте утре Вие самите. При това сьс сьбирането на информация сме още в началото.За два месеца ме обират три пьти. Зарекьл сьм се че ако хвана един ще си го отнесе за сичките. Не сьм расист има добри момчета и сред циганетата работил сьм такива, но не може и не е редно човек да се скьсва от работа за да храни цялата сган която в болшинството си не ще да се занимава с нищо друго освен с кражби,песни и танци.Но наи ме е яд на тия наши тарикати от "мнозинството на народа" кьдето за моя сметка подьржат тая простотия. Тоест ако не се купуват крадени инструменти, просто няма да има кражби, за какво са им, те от работа не се хранят.
Теди - специалист
nikibi написа:
Спипахме двама посред бял ден да си "пазаруват" и оттам след подходящо сьветване ги насипахме в буса под седалките и директно в планината. Заключени са за две сериозни дрьвчета и ги сьветвахме бавно и убедително до вечерта.Утре сутрин почвам пак сьс тях, след това сьм на монтажи и пак ги продьлжавам.Ако някои иска да им обьрне внимание като отдушник да се обади на лични. Само ако знаете колко гадости са сьтворили тия двамата просто ви е бедна фантазията, оказва се че тия били специализирани имало цели кланове и разпределение по територии и профили.Практиката била да се реализират крадените инструменти в други градове и то след някакьв период от време. Тартор им бил някои си Румен /карамфила/от Перник.Организирам му подходяща среща за уточняване на подробностите и детаилите.Изпитвам голямо любобитсво кои "колеги" конкретно се хранят за сметка на децата ми, зарекьл сьм се че освен другите опции ще им разпространя гадните физиономии и по всякакьв вьзможен начин, включително и пред техните близки,роднини, колеги, комшии и тн. То е ясно че дьржава няма но тя дьржавата се прави от хората.Всеки евтинко закупен краден инструмент храни тази верига чиято неизбежна жертва ще сте утре Вие самите. При това сьс сьбирането на информация сме още в началото.За два месеца ме обират три пьти. Зарекьл сьм се че ако хвана един ще си го отнесе за сичките. Не сьм расист има добри момчета и сред циганетата работил сьм такива, но не може и не е редно човек да се скьсва от работа за да храни цялата сган която в болшинството си не ще да се занимава с нищо друго освен с кражби,песни и танци.Но наи ме е яд на тия наши тарикати от "мнозинството на народа" кьдето за моя сметка подьржат тая простотия. Тоест ако не се купуват крадени инструменти, просто няма да има кражби, за какво са им, те от работа не се хранят.
=D> =D> =D>
SHL - специалист
Мнението на nikibi е старо, но аз сега го виждам. Подкрепям го по всички показатели! Може би аз щях да се огранича с първоначалното "съветване" и доставянето на "стоката" в районното :lol:. Всеки си има начини. Не мога да дам примери от практиката си, защото за около 14-15 години нямам нито един окраден инструмент, но мога да кажа, че при работа на големи и масови обекти правя следното:
1. Още при договарянето с техническия или клиента ми си издействам стая със солидна и добре заключваща се врата (ако позволяват работните условия, разбира се, защото наличие на скеле на обекта е проблем!).
2. Един от хората ми се преквалифицира на пазача на инструмента. По цял ден това му е работата - да наблюдава преминаващите орди в близост до машините и стаята за съхранение.
3. Ако обекта е рисков, всяка вечер като си тръгваме се прибират с нас всички машини и на сутринта си ги носим пак.

Все пак 90% от клиентите са ми крайни на които работя по къщите и апартаментите им и там сигурноста ми е доста висока по простата причина, че единствените хора работещи вътре сме ние :)
Подкрепям изцяло призива да не се купуват крадени инструменти,по големите обекти и при нас ВИНАГИ остава по един пъдарин,но имам колеги отворковци,които изгоряха с 2х50 метра удължители защото ги мързи да си ги навиват вечер,и друга група с винтоверт Хилти,защото"на нас НЕ може да се случи".Освен от кражби,се пазете и от "прекрасните" ментета на битака,а именно перфоратори Бош модел 2-26DRE,но с разменени букви още в името BOCSH,по-къс захранващ кабел/около 2 метра/, и забележете,в коплекта сменяема глава за свредла с цилиндрична опашка,съвсем различен етикет отдолу на машината,докато при оригиналния Бош е в 2-26DFR,бензинови резачки STHIL,вместо STIHL,бензинови/дизелови генератори honda,прави ми впечатление,че при тях името е правилно написано,но е невероятно да се продават по няколко бройки едновременно и полицайте да се правят на ударени,ако са истински,перфоратори makita,но при тях не съм запознат с разликите.Оригинални електроинструменти има рядко,може да не смеят да ги продават открито или аз ходя късно.Жал ми е за хората,които се спират и се радват на ниската цена и възможността за "удар" с покупката на някое менте.Някъде във форум имаше снимка на солиден метален сандък,със здрав катинар закрепен на пода на бус,против отмъкване на инструменти,но пък буса си остава плячка като цяло.Каквото и да откраднат,се успокоявам,че ще си намерят майстора рано или късно.Пожелавам весели празници, здраве, и по-малко опънати нерви на всички колеги съфорумци.
sek.1 - специалист
Аз съм се разделял (за сега) само с един акумолаторен винтоверт на RTR от багажника на колата като пари е нищо 50 лева но ми вършеше много работа. Бензиновите резачки които продават по битака наистина за нищо не стават просто не им стигат обороти за да режат дървото добре и бързичко испушват . Един колега ми беше донесъл в работата три такива счупени да му събера една с много мъка стана.
borq - помощник
И при нас преди 5 години откраднаха техника за 5000 лева, заваръчни агрегати CEMPI, ел. инструменти.. идва полиция снемаха отпечатъци, но и до сега нищо не откриха. Търсехме по оказиони, но нищо не можахме да намерим... Инспектора вика, че крадците са обикновено хора които се представят като клиенти и оглеждат какво има в помещението, а техниката която откраднат я продават в друг град. Смешното е, че освен всичко друго отмъкнаха и двe баки с останал оцветен фасаген, таман бяхме боядисали в халето.
След това сложихме си СОД, външна масивна врата на двора и система за видео запис на достъпа. Да чукна на дърво за сега нямаме проблеми.
Поне сега и от къщи мога да наблюдавам кой кога е влязъл, излязал, какво прави в момента и какво е изнесъл.
Последна промяна от borq на пон яну 04, 2010 5:44 pm, променено общо 1 път.
ivanovrg - специалист
и аз наскоро изгорях с една стабилна 1,8м алуминиева стълба.домарзя ме да я сваля от буса и веднага някои го отвори

да ми е за урок друг път нищо да не оставям вътре
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Крадена техника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: