• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ел. инструментите. Консумативи.
masteradmin - майстор
Напоследък има много оплаквания за откраднати машини Makita, Bosh, Hilti. На всички които си купуват такива машини, искам да кажа че ако те се повредят или отидат в оригинален сервиз за профилактика по сериините номера ще ги хванат.
Нека тук всички на които е открадната някаква професионална техника да постнат снимки и сериини номера - може пък да помогнем за тяхното намиране.
The_FAN - специалист
Първо да благодаря на Админа за бързата реакция по откриването на тази тема. :prayer: :prayer: :prayer:

Много неприятно усещане е и съм сигурен, че почти всеки го е изпитвал - влизаш на работното си място и установяваш че усилията и лишенията на които си се подложил са отишли по дяволите заради няколко дози на някой или за една силна пиянска нощ на друг... боклуци !!!

Това ме сполетя и мен... лошото е че не ми изчезна някоя и друга машина а буквално всичко. От машините два перфоратора Makita, два винтоверта - Makita и Kress, чисто ново зеге Bosh, и чисто нов ъглошлайф Black & Decker. Статив за лазерен нивелир (късмет че самия нивелир не беше в офиса тази нощ) и 100 литров куфар Tayg на колела пълен до пръсване с дребен и много време събиран полезен инструмент.
Над 2500 лв. щети като парите не са наи важното...усещането е....
Ще публикувам серийните номера на 3 от машините тъи като на стария перфоратор и винтоверт вече не пазя документи а на флекс-а в гаранцията не му пише номера:

Перфоратор Makita HR2432 - ser.nomer: 012152y

Прободен трион Bosh PST 700 PE - ser.nomer: 0603351121714

Винтоверт Kress 505TBS - ser.nomer: 20073140043

Апелирам колегите да не купуват краден инструмент и машини, нека помислят че някои се е лишил от нещо за да ги има. Да помислят че и на тях може да им се случи макар да не го пожелавам на никого.
Поглеждаите от време на време тази рубрика и ако можете да помогнете всички тук ще узнаят за това. Успех.
The_FAN - специалист
А сега отивам да натисна банера БГ ТОП и апелирам за минимален спам в тази тема.
housedoktor - майстор
Съжелявам за офтопика.Съчувствам на колегата и ми се ще да предложа нещо.Когато работих в Англия ,а там се краде много......Та практиката беше такава.На инструментите си написвах посредством минифрезата фамилията,пощенският код и мобилния телефон.Това на кутийте и самите инструменти/на Макита даже има и място за това/.Така ако полицията открие извършителя те намира.А и това стряска евентуалния купувач било той добросъвестен или не.А и най важното -никой уважаващ себеси професионалист НЕ купува крадени инструменти
leonardo_vd - модератор
housedoktor написа:
А и най важното -никой уважаващ себеси професионалист НЕ купува крадени инструменти
Ето това е начина.
Profi Stroi - специалист
Ново посегателство
Почва да ми писва :axe:
Никой нищо не е видял
Никой нищо не е чул
Полицията отново "Ми ние какво да направим,станалото станало"
Този път нещата са доста повече
Все още установявам липсите но,на пръв преглед мога да кажа:
1.Канго с куфар Глобус - 1 бр.
2.Перфоратор Макита - 2 бр.
3.Винтоверт Макита - 1 бр.
4.Бъркалка Ейнхел - 1 бр.
5.Бъркалка Райдър - 2 бр.
6.Флекс Скил - голям - 1 бр.
7.Флекс Скил среден - 1 бр.
8.Флекс Скил малък - 1 бр.
9.Зеге Скил 450 - 1 бр.
10.Зеге Бош - 1 бр.
11.Акумолаторна отверка - Ейнхел - 1 бр.
12.Акумолаторен винтоверт Скил - 1 бр.
13.Акумолаторен винтоверт Ейнхел - 1 бр.
14.Бормашина Метабо- 1 бр.
15.Ел.машина за рязане на фаянс - 1 бр.
16.Машина за рязане на фаянс - 1 бр.
17.Циркуляр за дърво - ръчен
18.четири куфара с дребен инструмент
19.Дискове за рязане на метал и стоманобетон - неустановена бройка над 20
Интересно е че имаше музикална уредба от която са можели да вемат и добри пари но не са я пиапнали
Антония - специалист
По празниците крадците не почиват. Вчера разбрах за два "удара" по познати. Защо не сложите СОТ?
SHL - специалист
Антония написа:
По празниците крадците не почиват. Вчера разбрах за два "удара" по познати. Защо не сложите СОТ?
Най вероятно, защото кодовете на алармите се продават впоследствие от самите сотаджии. Поне така съм чувал от няколко места до сега. Чудя се, дали това е вярно :? Ако е така, значи сложиш ли сот, почти със сигурност ще те думнат, стига да имаш нещо малко и ценно за няколко хиляди.
Profi Stroi - специалист
Антония написа:
По празниците крадците не почиват. Вчера разбрах за два "удара" по познати. Защо не сложите СОТ?
Под удари по познати визираш че са ги окрали предполагам
СОТ- а трябваше да се сложи днес преди обед
Така и не се стигна до него
Антония - специалист
@SHL: А не може ли да си смениш кода, да го скриеш от СОТ-а?

@Profi Stroi: Обрали са ги по най-баламския начин. Едните живеят на първия етаж, нямат балкони, сложили са хубава дограма навсякъде. Отишли на следобедно гости и между 14:00 и 20:00 часа някой успял да отвори прозорците, да се покатери вътре, да разтършува всичко и да си тръгне с наръч техника. При другите пък още по-криво се случило. Дамата отишла до Била, съпругът й слязъл пред блока да ръчка нещо по колата. След около час се качва в апартамента -- касовата брава на входната врата била отключена. Отнесли компютри, лаптоп, фотоапарати, GPS и какво ли още не. Кофтито е, че имало много и много важна служебна информация на лаптопа...

А бе, направо ми съсипаха деня днес с тези новини. В сегашното ни жилище сме с много елементарна врата (макар и желязна), та бая треперих днес като ни нямаше от сутринта та до преди малко. Непрекъснато си представях как заварвам отворен апартамента, ама непрекъснато. А в новото място вече сложихме СОТ, ще го активираме след две седмици. И ще направим застраховка ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Парите не са много, особено като имаш аларми.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Крадена техника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: