Ел. инструментите. Консумативи.
alfafen - специалист
Здравейте колеги искам да си купя ел. такер и съм се спрял на това http://www.praktiker.bg/bg/Electric-nai ... C/p/421338 . Някой ползвал ли го е да каже мнение . Поздрави
Илчо Илиев - майстор
Скоро писахме в подобна тема....
Какво смяташ да ковеш с това нещо,ако ще е тапицерски плат, няма проблем и с механичен,но за доста по-малко пари...
Вярно,че на този му дават да кове до 16мм скоби,но...пак зависи в какво ще ги ковеш..
Не знам от къде си ,но гаранция има около теб ''европазар''-битак и мангалите мъкнат и такива неща,погледни какво носят и може да си намериш добра машинка за малко пари...
Аз си взех 2 ел такера, биещи пирони и кламери за по 15 лв...
Като цяло ел такера е компромисен вариант и трябва добре да прецениш за какво ще го ползваш и дали ще успее да свърши работа, има скъпи ел такери,които се доближават до пневматичните,но....
Според мен, ако има такава възможност, вземи детайли,които смяташ да ковеш и пробвай такера преди да го купиш, аз поне така правих когато обикалях Практикер и Баумакс...
torbalan - Дървен философ
За подобни пари - сто пътипо-добре това.

Аз съм с такъв, но следващия модел - до 19мм. Кове дори в дъб. Обаче 19мм пирон си е късичко.
До сега освен техните консумативи - други не съм намирал. А са скъпички.

Ковал съм чамово дюшеме, дъбови летви, гръбчета на шкафове от ПДЧ и разни други работи...

Иначе варианта с битака също не е лош...
Илчо Илиев - майстор
torbalan написа:


До сега освен техните консумативи - други не съм намирал. А са скъпички.
Да, това е много важна подробност когато вземаш инструмент с консумативи, че и аз се видях в чудо...
Тръгнах да търся кламери за ел такера и.... :wallbash: , има ,но са по 1000 и са 10-12 лв оп.,а за тия пари,но мъъъъничко по- широки кламери,се вземат 5-6х.
Е, понякога се намира вариант,при мен се наложи да разглобявам такера, да сваля релсата за кламерите и да я шлайфаме до размер,че да влизат масовите кламери...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Илчо Илиев написа:
....вземи детайли,които смяташ да ковеш и пробвай такера преди да го купиш...
Така се прави :-) А моят е някакъв за безпари от Лидл. Взех го, понеже ръчния не мога да го стисна, а съм малка за пневматичен. Консумативи има в Бош.
Твоят на някакъв среден клас ми прилича, не знам да има смисъл
Илчо Илиев - майстор
n_a написа:
Илчо Илиев написа:
....вземи детайли,които смяташ да ковеш и пробвай такера преди да го купиш...
Така се прави :-) А моят е някакъв за безпари от Лидл. Взех го, понеже ръчния не мога да го стисна, а съм малка за пневматичен. Консумативи има в Бош.
Твоят на някакъв среден клас ми прилича, не знам да има смисъл
Абе кат гледам ква брадва си нарамила ,хич не си малка,но....ти си знаеш

В Каммартон булките луди станаха с моя такер, е баш такива кламери няма, намерих в Разград в един специализиран магазин,но на теслата дръжката е голяма...

Иначе на работа ползвам ей такъв-
http://www.kammarton.com/konsumativi-me ... re-1E80-16
Кова релсичките (ламаринки) където лягат рамките в кошера и ал.плаки на капаците,иначе основно се ползва за коване на летвички дебели 5-6 мм,но всичко това е тънко и меко,а и пищака е на вятър...
Очакваме колегата да сподели за какво ще го ползва...
alfafen - специалист
Колеги не ми трябва професионално ,идеята ми е нещо горе-доло читаво. Сега си мисля да пре-тапицирам една холна гарнитура, но понеже обичам да си се занимавам вкъщи не-знам още за какво може да ми потрябва. Затова търся нещо средна хубост .Знам че ел. е компромис но не ми трябва за професионални нужди .Някой колега беше питал от къде съм от Пловдив съм .Загледах и спаркито и то е в същия ценови диапазон ,несъм наясно с консумативите на двете машини кои се намират по лесни и като цена как са .Специално скила го има за 70лв без куфар и по-малко скоби и пирони модел АА се води .Очаквам предложения а за битака ми е малко наредено незнам ...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... %2025%20B1
Мисля, че това е моят такер. Цената беше нещо смешно. колегите да кажат по кое време Лидл пуска такери, ако искаш и можеш да изчакаш

Тема "Мнение за ел. такер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: