Ел. инструментите. Консумативи.
Да, може би Райдер са копирали модела - възможно е.
Относно линеала (за това става дума, нали?!) аз не го ползвам - не му се доверявам, а си ги оразмерявам плочките и така си ги режа. Шината е здрава и не се огъва нито вертикално, нито хоризонтално, и така държи права линия при рязане. Имам една на СИРИ, където е с единична шина, дръжката е пластмасова:
http://www.servina.net/index.php?c=view ... &stID=4661
мислех си, че съм взел нещо добро, но се оказа бая голям боклук, защото: 1. при рязане, когато се оказва нормален натиск, шината най-вероятно се огъва наляво или надясно, при което линията на ряза се изкривява - никаква прецизност!
2. Чупенето на плочката се оказа кошмар, защото в доста от случаите се откъртва парченце от лицевата страна - е, това е хептен недопустимо! ДА не говорим, че като цяло трябва да се реже и да се чупи с прилагане на по-голяма сила.
3. Пак за чупенето - може да се чупи само в началото на плочката, а при райдера с лагерите, чупенето става и в началото, и по-към средата по дължина на шината, което е в поза при рязане по диагонал на плочката.
4. Линеала на това СИРИ е от пластмаса - гъне се, неможе да се разчита на него по никакъв начин.
Vulio - напреднал
Колега тази машина според мен е проектирана да реже фаянсови плочки, аз притежавам два броя, стария модел и новия,стария модел наистина имаше проблеми с чупене на плочки, аз му реших проблема с наваряване на ъгъла на чупене и се получи, вече доста дълго време върши работа, новия модел не съм му обръщал внимание, но да понякога се чупи ръпчето и то баш когато не трябва :-D
Но пак казвам тази машина е за фаянс и теракот.За гранитогрес си има други машини.Има един вид гранитогрес на пазара който не може да се реже даже и с голямата ми машина, но затова пък има машини на вода, които режат всичко! :lol:
Plamen11 - напреднал
Здравейте!Решил съм да си купя по-хубава машина,но се колебая между няколко модела.Обичам да работа и да инвестирам един вид в по-хубави инструменти.Става дума за Sigma 2B3 и Sigma 3B или 3C .Като цяло машините от 3-та серия ми харесват повече,но си мисля, че 2B3 ще ми е подходяща.Основният и плюс е по-ниското тегло.Ако е достатъчно добра ще си купя нея.И точно това искам да попитам.Голям компромис ли е в сравнение с 3B,3C или е достатъчно добра?Виждам,че на 2B не се регулира шината спрямо дебелината на плочките и не знам дали това не е голям минус.Искам да си избера най-подходящата за парите си.Която и да избера от тези ще ми върши работа и ще ми е предостатъчна,но просто като давам пари да взема това,което си заслужава най-много.Най-много ми допада по-ниското тегло на 2B3 и затова клоня към нея за сега.Още ги оглеждам и събирам информация,четох темите във форума и в нета и като реша ще отида до магазина им и ще си избера и ще питам и там за някои неща,но ако някой даде насоки и съвети ще ми е от ползва и ще ми помогне.Благодаря!
SHL - специалист
Plamen11 написа:
Здравейте!Решил съм да си купя по-хубава машина,но се колебая между няколко модела.Обичам да работа и да инвестирам един вид в по-хубави инструменти.Става дума за Sigma 2B3 и Sigma 3B или 3C
Здрасти! Купи си от 3-та серия. Реглажа на шината ти дава предимство при много тънки и особено при дебели плочи (10мм). Иначе и двата модела са много добри.
gogo1113 - специалист
Скоро и аз придобих малко личен опит в реденето на плочки - гранитогрес на KAI. Според мен машината е Montolit - не е евтина, но е страхотен иснтрумент. Гранитогреса го реже като фаянс, много стабилен захват и основа на машината, не се огъва при рязане на много твърди плочки. Преди да я купя гледах и Сири, и Сигма, и Руби, нямат нищо общо с качеството и изработката на Монтолит.
Plamen11 - напреднал
Благодаря ви!

SHL,принципно и на мен ми се иска повече 3B или 3C.

gogo1113,кажи кой модел е да погледна и нея.
gogo1113 - специалист
http://www.bashmajstora.com/index.php?& ... 66&lang=bg

Това е модела, сигурен съм, че ще ти хареса, супер удобен и стабилен е при работа. Предлагат и модели за по-малки размери плочки.
Chefo77 - майстор
Хора, защо не гледате линковете, които давате ... Този води до никъде, сайта на Баш Майстора не го позволява.
По-добре дай модела :)
gogo1113 - специалист
Така е, извинявам се. Линкът отваря каталога на Баш майстора, за съжаление не и конретната машина. От каталога се избира "Машини за теракота, фаянс, тухли", след което "Професионални ръчни"" за да се стигне до марките и моделите на машините. Конкретният модел е Montolit Masterpiuma 75P за 75 см плочки, има и Montolit Masterpiuma 63Р за 63 см плочки и т.н. Означението P - означава рязане с бутане на ръкохватката, има и модели с означение Т - означава рязане с дърпане на ръкохватката, зависи кой как е свикнал. На мен ми беше по-удобно с бутане. Взех машината директно от вносителя на тези машини /в момента не мога да се сетя как се казваше фирмата, беше варненска с офис в София/ и ми дадоха минимална отстъпка - мисля беше около 12%. Машината няма никакви хлабини и реже право като по конец. Преди тях гледах Сири и Сигма. Определено мога да кажа, че при сравнението между трите марки, с използване на мостра от плочките, които исках да режа Монтолит е номер едно, след него малко по-лошо се представи Сигма. Сири беше направо отврат, хлабини в ръкохвтката и нестабилна основа на машината, ролката също не беше на ниво, трябваше да натискам много силно или внимателно да повтарям сряза за да отрежа правилно парчето.
IJAN - специалист
И по какво -по какви признаци установи че Сигмата е по лоша от монтолита?

Тема "Резачка за плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: