Ел. инструментите. Консумативи.
fastand - напреднал
Искам да питам каква резачка за плочки да си взема.Ако може да е някаква по-голяма.Ако може някой да ми предложи ще съм му благодарен
Последна промяна от fastand на пон юни 16, 2008 11:13 pm, променено общо 1 път.
SHL - специалист
fastand написа:
Незнам дали е за тука тази тема обаче няма за- НЕ ел. инструменти
Искам да питам каква резачка за плочки да си взема (от тези които са без мотор).
Ако може да е някаква по-голяма.Гледах в магазина на бош по 600 и нещо лева.Те ми харесаха,но си мисля,че ще се намери нещо по-хобаво за същите пари.Ако може някой да ми предложи ще съм му благодарен
Истината е само една и тя се намира в този линк:
http://www.sigma-ceramics.com/
Години наред работя със "Сигма" и за мен, това са машините.
fastand - напреднал
Ето машината която си купих:

Прикачен файл

27-06-08_1427.jpg
27-06-08_1427.jpg (132.33 KиБ) Видяна 13707 пъти

Прикачен файл

27-06-08_1428.jpg
27-06-08_1428.jpg (138.5 KиБ) Видяна 13707 пъти

Прикачен файл

27-06-08_1429.jpg
27-06-08_1429.jpg (159 KиБ) Видяна 13707 пъти
Последна промяна от fastand на пон юли 14, 2008 8:58 pm, променено общо 1 път.
dragozow - майстор

Код: Избери всички

Ето машината която си купих:  
Добър избор. Аз също продавам машинки за плочки на Siri, плочкаджиите са доста доволни от тях. За България ги внася една пловдивска фирма от доста години.
$64EN - специалист
аз нещо не виждам снимките обаче :?

нобела е пловдивската фирма. аз обаче след проучване на пазара станах фен на сигма =>

Изображение

просто мисля че сири отстъпват пред новите модели на сигма . много са ги ъпгрейднали
fastand - напреднал
И аз за малко да си взема на сигма но се отказах,защото съм от пловдив.Когато се обадих ми казаха че мога само от София да си я взема.Сирито е по-евтино от сигма.Аз си взех най-новия модел(поне така ми казаха) и тои е по-добър от стария защото е с две релси и отстрани има такива които държат плочката ако е по-голяма.Каквото и дадеш го реже.Много съм доволен от машината.Много по точно реже от онези по 50 лв.
Снимките ги оправих.
tassel - специалист
Какви са цените на тези машинки? Къде мога да ги намеря във Варна или Бургас? В сайта видях, че се предлагат и приспособления за рязане на кръгли отвори. И от тях се интересувам. :)
fastand - напреднал
Аз моята резачка си я взех от един магазин в Пловдив специално за резачки.Той се намира до една църква но и да ти обяснявам няма да се сетиш.Във Варна и Бургас не знам къде има. В Практикер ги гледах пак на сири но по-стария модел и беше някъде към 600 лв. ,а моята я взех 800 и нещо.За такава машина от висок клас май няма това тъпо нещо за кръгове.На старата машина за 50 лв. още преди да съм го пробвал го изхвърлих и си взех боркорони за плочки.Много съм доволен от тях ,но са си малко скъпички.
tassel - специалист
Каква точно е твоята боркорона? Вчера гледах в Практикер и Бриколаж има такива с видии отгоре(казаха ми, че били за бетон и тухла) и такива с някакъв абразив или нещо подобно. Имаше и някаква джаджа точно за отвори на плочки. Представлява видия със странично рамо, което се регулира за различен размер на отвора. Кое ще свърши най-добра работа? :?
Аз ползвам машинка Rubi-португалска фирма. Не съм работил със Сигма или Сири но мисля че са най-малко на едно ниво с посочените от вас фирми. Моята е TS60 - реже плочки до 66см и дебелина до 15мм! С пластмасов куфар, два ножа и 5г гаранция май е - за около 600лв. В единия си край има машинка за чупене на плочката - натиск 400кг. Тази машинка е уникална

Тема "Резачка за плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: