• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
Transporterr - специалист
четата и се чудя ...
тва тука сме големи разбирачи явно!!
Преди някой да вземе нещото наречено кой знае защо "флекс" "ракета" или каквото там още е измислено , не трябва ли да знае интрукциите за безопасност и начините за употреба?Или какво с девиза тва строитеството е фасулска работа бе...Тва бормашина ,тва флекс ,какво му е толкуз сложното..
Каквото и да режеш с флекса опасностите винаги идват от заклинване на диска в материала ,или не добро укрепване!!
Така че рязането на дърво не е нещо по особенно.От доста години ползвам такива дискове и твърдя че не са по опасни от карборундовите или диамантините.
Niky77 - специалист
Чукай на дърво да не ти се случва, че другия път да има с какво да пишеш глупости! :wallbash: :wallbash: :wallbash:
housedoktor - майстор
satansho ако с това си искарваш хляба...липсата на подходящ инструмент е меко казано ...несериозна.Един циркуляр за дърво струва 250-350 лева,марков и до 100 лв ментето.Пожелавам ти дълги години безаварийна работа с подобна бай Ганчовска импровизация... :?
Transporterr - специалист
:lol:

слава богу не си искарвам хлябас рязане на дървета ,просто флекса си реже.това е ,както с този диск така и с другия може да се осакатиш.
за определени ситуации е незаменим,и благодаря за пожеланията ,ще ми трябват :cool:
housedoktor - майстор
една картинка,която замества много думи.Ще спестя другите-прекалено кървави са ...

Прикачен файл

поперёк.jpg
поперёк.jpg (11.34 KиБ) Видяна 9045 пъти
Niky77 - специалист
И аз само това повтарям, ама кой те чува! Ще си сваля снимката и ще я показвам на всеки, който попита за диск за дърво!
rolls - специалист
Дайте идея с какво да резна малко паркет под една портална врата, която трябва да зазидам?
velsi - Почетен майстор
Ръчен циркуляр. Нагласяш дълбочината на рязане колкото дебелината на паркета.
housedoktor - майстор
много дупки нагъсто и с длетото-не става равно обаче ,Или ръчен циркуляр със стар диск-нагласен на дълбо4ината на паркета
dragozow - майстор
С ръчен циркуляр. Колкото до диска за ъглошлайф мисля че снимката е красноречива. Машините са създадени в помощ на човека, когато се използват неправилно могат да са доста опасни. Аз също имам два счупени пръста от един дограмаджийски циркуляр. Кърпиха ме и ходих 40 дена с шина, след това дълго раздвижвах. В резултат на това единия пръст е малко накриво. Всичко това защото направих нещо което знаех че не трябва да правя.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: