• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
nikolson - майстор
чет окт 18, 2018 7:41 amChefo77 написа:
ножчетата на Райдър са убийствено добри!
Това ме подсети за един бъзик-мото на БГА Балкан: "Ние ще ви откараме до всяка точка на този и онзи свят". :-D
Chefo77 - майстор
Разбрах шегата ти, но аз съм съвсем сериозен. След като човек като мен, който дава какви ли не пари за какви ли не глупости, предпочита да работи с тях, смяяятай :) :) :)
пишман_майстор - майстор
Това за ножчетата на райдър леко ме изненада. Ще ги пробвам и аз , но може би са определен модел или?
Chefo77 - майстор
Ами аз използвам 101B, 144D, 111C и 101BR (обърнати зъби). Нямам забележки, освен към едно, което беше с удебелен край откъм захвата, че едва го изкарах. С оглед на 100-ината бройки, които вече съм изтъркал, си е нищо. Като цени са между 0.99 и 1.49 за два броя, което си е много добре.
През далечната 1989 г. закарах с колата един човек с бинтован крак от болницата в Бургас до гарата. Разприказвахме се и каза, че рязали дърва с ъглошлайф с циркулярен диск. Изкарал късмет, че не успял да си отреже крака. Това ми се е запечатало в ума. Дърво - само с инструменти за дърво! :)
dobi4eto - помощник
Благодаря за ценната информация!
Аз просто потърсих във гугъл "ъглошлайф диск за дърво", защото грешно си въобразявах, че мога да си купя някакъв диск със 'зъбци' за дърво и с ъглошлайфа да си резна едни профилчета "ДЪРВЕН ПРОФИЛ SCHWEIGHOFER 42Х28Х2000 ММ"
Изображение
Те са толкова малки че мога и с трион да ги резна, но видях някакво куфарче на бош за 200 кинта трионче и си го поръчах, и вече ще си имам такъв уред занапред.

Леле добре, че потърсих...
Индианец - специалист
пет сеп 04, 2020 8:48 pmdobi4eto написа:
Благодаря за ценната информация!
Аз просто потърсих във гугъл "ъглошлайф диск за дърво", защото грешно си въобразявах, че мога да си купя някакъв диск със 'зъбци' за дърво и с ъглошлайфа да си резна едни профилчета "ДЪРВЕН ПРОФИЛ SCHWEIGHOFER 42Х28Х2000 ММ"
Изображение
Те са толкова малки че мога и с трион да ги резна, но видях някакво куфарче на бош за 200 кинта трионче и си го поръчах, и вече ще си имам такъв уред занапред.

Леле добре, че потърсих...
Честито!
Със здраве и кеф да го ползваш.
Опасно е, ама има случай когато не носиш друг инструмент и се налага.
Преди седмица рязах стари дъски на село с флекса и диск 125 мм на Райдер.
Не бях взел резачката или зегето.
А не ми се чакаше цял ден, докато дойде баща ми и да я докара.
Ама не е препоръчително!
Флекса само за метал и плочки.
dobi4eto - помощник
пет сеп 04, 2020 9:26 pmИндианец написа:
пет сеп 04, 2020 8:48 pmdobi4eto написа:
Благодаря за ценната информация!
Аз просто потърсих във гугъл "ъглошлайф диск за дърво", защото грешно си въобразявах, че мога да си купя някакъв диск със 'зъбци' за дърво и с ъглошлайфа да си резна едни профилчета "ДЪРВЕН ПРОФИЛ SCHWEIGHOFER 42Х28Х2000 ММ"
Изображение
Те са толкова малки че мога и с трион да ги резна, но видях някакво куфарче на бош за 200 кинта трионче и си го поръчах, и вече ще си имам такъв уред занапред.

Леле добре, че потърсих...
Честито!
Със здраве и кеф да го ползваш.
Опасно е, ама има случай когато не носиш друг инструмент и се налага.
Преди седмица рязах стари дъски на село с флекса и диск 125 мм на Райдер.
Не бях взел резачката или зегето.
А не ми се чакаше цял ден, докато дойде баща ми и да я докара.
Ама не е препоръчително!
Флекса само за метал и плочки.
Аха, почти сигурен съм, че профилчетата щяха да се срежат като масло и с флекса (моят ъглошлайф е скромен модел, 700 вата,
Makita M9502R Ъглошлайф, не е много високо оборотен), но добре, че все пак потърсих, сега си имам нов инструмент!
Малко се 'натъжих', като видях че във Англия го е имало за 15 паунда на някаква промоция.
Ама нищо, вече ги прежалих тези 200 :lol:
Изображение
Флекса само за метал и плочки.
Иначе аз усшешно съм рязал и PVC профил с диск за инокс със ъглошлайфа, няма стружки и не се разтапя. Става като с "лазер". Но пак взех съвет тук от форума, не помня от коя тема беше.

Редакция:
Изображение
Ходих до магазина и си взех PST900, понеже пак беше 209 лева и в зелено куфарче и се обърках, че е това което си бях хареасал, пък той новият даже е малко по-мощен и има някаква лампичка, но ги няма клемите ('менгеменцата') дето в другия комплект са на лице, но и без тях си свърших чудна работа, и вече си имам и такъв уред.
Доволен съм вече си нарязах профилите, станаха идеално.

Продадоха ми два вида триончета бърз и прецизен, но и с бързия стана много готино без ръбчета.
Последна промяна от dobi4eto на съб сеп 05, 2020 8:31 pm, променено общо 2 пъти.
Индианец - специалист
То ще ги срежеш и с флекса,ама колко безопасно ще е.
То затова не е препоръчително, даже забранено.
Иначе пластмаса и други подобни се режат много хубаво с тънък диск, както каза.
bijonisler@gmail.com - специалист
съб сеп 05, 2020 10:39 amИндианец написа:
То ще ги срежеш и с флекса,ама колко безопасно ще е.
То затова не е препоръчително, даже забранено.
Иначе пластмаса и други подобни се режат много хубаво с тънък диск, както каза.
Много е опасно,преди 11 години ми сряза крака много лошо.По безопасно е с зеге.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: