• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
radius - майстор
Мен пък ме кефи ника ти, не им се връзвай! Е, не е като american ranger, ама става.
Туй русофобите по форумите са по-чувствителни и наострени от гейовете. :lol:
Баси яката мисъл иза.ах.
Димитър Димов - специалист
пет сеп 18, 2020 9:59 pmtorbalan написа:
пет сеп 18, 2020 9:13 pmSoviet_Soldier написа:
.... Пък и като си знам, къв ми бе акъла тогава...
То с тоя ник, и днес не е много акъла...
И после разни шмугльовции ми обясняват че българина е толерантен към различните. Ако под толерантност се разбира синът ти да ти доведе зет,а да плюваш някой че се е нарекъл руски войник,путИН или обичам с.корея,е те тогава да ти е-а и толерантността.
Soviet_Soldier - специалист
Тук е видно, какво се случва, когато циркулярен диск нацели пирон:



Тук е показано, какво се случва, когато диск с верига нацели пирон:

Индианец - специалист
съб сеп 19, 2020 12:29 pmSoviet_Soldier написа:
Тук е видно, какво се случва, когато циркулярен диск нацели пирон:



Тук е показано, какво се случва, когато диск с верига нацели пирон:

Това първото го гледах скоро.
Сигурно го разпра...
Иначе за това което каза по-горе, че не е правилно да ми дават да работя с такива инструменти си прав, но всеки сам си преценява.
Имам глава на рамената и ще си нося последствията.
Иначе не знам какво са те заяли за ника, мен ме кефи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб сеп 19, 2020 7:28 pmИндианец написа:
[... че не е правилно да ми дават да работя с такива инструменти ...
Не е така. Ако човек не пипва, няма как да се научи. Обаче се иска инструктаж истински. И контрол.
В пети клас чертахме банциг, в шести работихме на банциг...
hidrazin - майстор
Тук е показано какво може да ти се случи от диск с верига - след 3 мин 30 секунди и след 7 мин и 50 секунди.



:partyman:
Soviet_Soldier - специалист
Нормално. Този на видеото го ползва да оформяне и дълбаене, натиска, а не просто разрез. Отделно заточката е много важна, защото ако се свали малкият зъб твърде много, големият се забива дълбоко в дървесината, оказва по-голямо съпротивление и логично вероятността да ритне е по-висока. Ако не се ползва внимателно ъглошлайфът, даже с телените дискове за почистване рита:
пишман_майстор - майстор
На най-горното клипче причината основно е, че шлайфчето е с "обърната" посока на рязане ( посоката на въртене е с/у детайла ) , затова и кофти подскочи и ритна назад. Отделно, че с една ръка го държеше...
Клипа с палето е показателен, че с "обърната" глава ( пак с насреща въртящ се диск и рязане с/у детайла ) , шлайф ( без предпазител и с кофти позиционирана доп.дръжка ) и дърво не бива да са в едно изречение. Още като видях от коя страна на шлайфа е диска и ми стана ясно какво ще последва.
Много охлаждащо страсти и мераци клипче за работа с шлайф и рязане на дърво.
С насреща въртящ се диск ( сегментиран ) съм работил и рязал предимно бетон , тухли и цигли. Причината основно е заради пушилека , при работата си шлайфа издухва на разстояние пепелта и се вижда добре къде се работи . В другия вариант става страшно от пепел . Засмуква се обратно от машината и направо не се диша и вижда ( нищо, че си с маска и очила )
Разбира се и там има варианти да подскочи кофти , затова умната нали...
Индианец - специалист
вт сеп 22, 2020 12:39 amпишман_майстор написа:
На най-горното клипче причината основно е, че шлайфчето е с "обърната" посока на рязане ( посоката на въртене е с/у детайла ) , затова и кофти подскочи и ритна назад. Отделно, че с една ръка го държеше...
Клипа с палето е показателен, че с "обърната" глава ( пак с насреща въртящ се диск и рязане с/у детайла ) , шлайф ( без предпазител и с кофти позиционирана доп.дръжка ) и дърво не бива да са в едно изречение. Още като видях от коя страна на шлайфа е диска и ми стана ясно какво ще последва.
Много охлаждащо страсти и мераци клипче за работа с шлайф и рязане на дърво.
С насреща въртящ се диск ( сегментиран ) съм работил и рязал предимно бетон , тухли и цигли. Причината основно е заради пушилека , при работата си шлайфа издухва на разстояние пепелта и се вижда добре къде се работи . В другия вариант става страшно от пепел . Засмуква се обратно от машината и направо не се диша и вижда ( нищо, че си с маска и очила )
Разбира се и там има варианти да подскочи кофти , затова умната нали...
Като я разгледах темата и като видях какво ми писахте се отказах да режа с флекса дърво.
Даже сега писах в темата на резачките нещо и се сетих, че съм виждал комплект шина и верига за флекс.
Има и смазване уж...
Само питам от любопитство, че сега ме загложди.
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: