• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
dimitariv1 - напреднал
Разбира се , че има такива дискове.Приличат на дисковити за циркуляр , но са по-малки и по-тънки.
bullet - специалист
dimitariv1 написа:
Разбира се , че има такива дискове.Приличат на дисковити за циркуляр , но са по-малки и по-тънки.
Би ли показал снимка или линк за тези дискове :?
housedoktor - майстор
Я чичо доктор да се изкаже..Има такива дискове Но НЕ СА тези които ви пробутват в всяка железария.Аз лично имам диск за дърво но си стои неизползван,само в случаи ,че съм си забравил прободния трион или циркуляра

Прикачен файл

BORS.gif
BORS.gif (36.82 KиБ) Видяна 10118 пъти

Прикачен файл

060327765.jpg
060327765.jpg (14.54 KиБ) Видяна 10119 пъти

Прикачен файл

post-squire.jpg
post-squire.jpg (39.02 KиБ) Видяна 10119 пъти
Spassow_lbg - специалист
Да се изкажа и аз по въпроса :)

Веднъж реших да пробвам точно това на малък флекс да сложа шайба от циркуляр и да режа едни стари прозорци откъм ъглите за да ги разглобя по лесно. Стъклата си бяха на рамките.
Какво стана: колкото и здраво да държах флекса той се отметнана долу, наряза стъклото като кашкавал на ивици (може би по точно е плексиглас) и думна в земята между двата ми крака на 1.5см от кракът ми. Това беше първият и последен път когато съм рязал с флекс дърво.
другото което установих, че явно оборотите са много високи защото дървото почна да смърди на изгоряло и да пуши.

това което е също толкова гадно че малките флексове нямат защита като го изпуснеш и си продължава да работи защото ключа е бутнат напред.

ПП: в интерес наистината наистина проверих след това стъклото дали не беше плексиглас, но не беше- хвърлих флекса и с чука и ма.ката си довърших започнатото :)
dragozow - майстор
По принцип това не е най-безопасната работа. Някой който не си е патил ще се пробва естествено.
Аз съм рязал доста с такъв диск- опасно е наистина, но става. От жизнено значение е посоката на поставяне на диска. Ако не е правилна флекса отскача неконтролируемо. Явно аз съм имал късмет първите няколко пъти- докато разбера номера.
Gofuss - специалист
Да попитам намират ли се въпросните дискове на Arbortech из родните ни магазини.Някой има ли представа откъде могат да се закупят(освен On-line)? :?:
solo5 - майстор
Spassow_lbg написа:
малките флексове нямат защита като го изпуснеш и си продължава да работи защото ключа е бутнат напред.
зависи от флекса :wink:
... има и такива със защита от заклинване на диска :roll:
Niky77 - специалист
Не пробвай дали ще задейства съединителя, че може да е късно, когато разбереш!
ronik - специалист
Не съм рязал дърво с ъглошлайф, но от досегашната ми работа с ъглошлайфи виждам, че опасността се появява при заклинване на рязания елемент. Дървото е с по-голяма дълбочина и това рязко увеличава вероятноста за заклинване при трепване на ръцете. Има си настолни циркуляри - пендули, които са стабилно закрепени и са предназначени точно за тази цел. Дървото лесно се реже и на ръка, ако не е за нещо професионално, не виждам причина да не се позлва обикновен, наточен трион или пасвател за по-точни срезове. И винаги преди да отрежете нещо помислете дали това, което режите може да причини заклинване, от собствената тежест или от вашия натиск при рязането и придържането!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: