• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Късметлия си.От температурата свързващите вещества стават крехки и губят еластичност и после става мазало.
nikel - специалист
Недейте си игра с тялото си.
След моя опит се получи това.

Прикачен файл

авария.jpg
nikolson - майстор
Дано тия, които четат темата, видят и разберат какво им казваш.
maddoktor - специалист
Здравейте - наистина има много глупави хора .фАКТ .
Ние също сме се сблъсквали - баща ми също малко понякога глупаво постъпва.
Бях си закупил прободен трион на прилична цена и с голяма мощност - тялото наподобяваше малък ъглошлайф - но след като видях дефект и след няколко сменяния на други бройки се отказах.
Единият оста на ножа е извита леко надясно , другият е ок в тази насока ама задното колело на което опира ножа измества настрани самият нож и други подобни .
Та баща ми вика дай да опитам как реже и докато работи преди да е спрял го дръпна нагоре и за късмет ножа се беше загрял доста и се изкриви без да се счупи.

Та за ъглошлайфовете - и ние си купихме 115 мм Макита и викаме ще си го съберем . В магазина имаше всякакви дискове и видях дискове за дърво . Но при питане - продавача отрицателно ми каза НЕ ( обясни какво може да стане ) аз казах ок и досега не съм го правил това.

Виждал съм хора които го ползват така -- казвал съм им какво може да се случи - те викат аз колко съм го ползвал . Аз казвам добре.

В интернет доста търсех една информация - но не успях да я намеря .
На големите такива уреди има забавено включване на мотора и плавно вдига -
CASALS ЪГЛ. VAX20/230S,2KW,230,6500МИН-1 ( който се сглобява където е таурус ) та при включване много плавно вдига тия обороти .
Някой знае ли от где да си намеря пусковата схема или ако някой си е правил .
Пробвал съм с u2008b - има забавяне ( липсва ритането на уреда ) примерно дрелка на максимални обороти - тръгва плавно , ъглошлайф също но времето до 100% е около 3-4 секунди .
Chefo77 - майстор
Bosch наскоро пуснаха едни дискове - казват, че са относително безопасни. Но пък са на доста висока цена - 20 лева! Има ги във вариант 125, 115 и 76 мм.

https://www.tokopedia.com/teknikdanbang ... 2608643066
torbalan - Дървен философ
Chefo77 написа:
Bosch наскоро пуснаха едни дискове - казват, че са относително безопасни. Но пък са на доста висока цена - 20 лева! Има ги във вариант 125, 115 и 76 мм.

https://www.tokopedia.com/teknikdanbang ... 2608643066
Ползвал съм такъв метален, но основно за камъне и керамика. С него наистина може да се среже дърво, но пуши и нагрява. Не рита.
torbalan - Дървен философ
П. Петков написа:
...Малкият ъглошлайф, окомплектован с ламелна шкурка и работещ на ниски обороти, върши чудесна работа и за... изтъркване на пети!!! :-D :-D :-D ...
А жената твърди, че съм бил идиот, като ме види с ексцентрика да си жула петичките.
Chefo77 - майстор
Нагледно:

https://www.facebook.com/OfficialMostAm ... 525388851/

Извинявам се, че е във фейса - не зная как може да се свали оттам.
novgradski - специалист
Опасна работа си е ...пък и без предпазител.
В интерес на истината и аз съм си направил (по руски модел) една приставка...ама пак си е опасно.
Прикачен файл:
Стойка за ъглошлайф 1.jpg
Прикачен файл:
Стойка за ъглощлайф 4.jpg
Virtex - майстор
Нямаше ли да е по-лесно да се вземе някои циркуляр от по-масовите ( raider, bavaria от Метро, някоя друга верига или parkside от лидл ) вместо такива 'проби' ? :)
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: