• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Няма спирачка.......
gogo7777 - майстор
Докога ще пишете и публикувате глупости?
Инструментите са създадени да помагат....не са за смотаняци.... :)
djogobg - специалист
Добре де, Индианеца го посочи, а и на клипчетата, които ми се зареждат(едното вече не съществува) всичките проблеми идват от неправилно разположение на тялото спрямо флекса, на грешно сложена дръжка или на това, че не се ползва предпазител правилно. Примерно, тоя тип, който се е порязал с диска с веригата, ако беше стъпил 40-50 сантиметра по-назад, нямаше да закара флекса в ръката си, защото тялото му щеше да е извън вероятния път на изхвърчащата машина. Всъщност, ако се заслуша човек в стила му на говорене, цялото клипче изглежда, все едно жена му е пилила, пилила, че е смотан и сам си е виновен, а той е направил това клипче като публична изява, един вид, да се оневини, че е само "freak accident".
Мен лично много ме е страх от счупен диск на флекс или ритаща машина. Дядо ми си беше отрязал пръсти с циркуляр и това остави трайни навици при мен. Учудвам се, когато видя и в ежедневието си някой да реже с каквато и да е машина, срещу себе си.
С флекса работя само с очила, ръкавици(освен като режа плочки) и евентуално антифони(ако докопам), не си играя престилка да слагам, но това, което винаги гледам и преценявам е посоката, в която ще поеме машината, ако я изтърва. Понякога губя време в обикаляне около детайла или в разместване на дръжката и предпазителя, но веднъж съм зацепвал диск яко(колкото и да е тъпо, най-елементарен надлъжен срез на тръба) и освен стряскането нищо друго не се случи, защото държах машината с две ръце, в правилната посока и успях да я овладея. Ако бях с една ръка или в грешна посока щях да съм или без деца или не знам и аз какво.
Та в крайна сметка - мозъка е най-добрия инструмент. Колкото по-предвидлив си, толкова по-опасни инструменти можеш да използваш с известно спокойствие.
Soviet_Soldier - специалист
чет сеп 24, 2020 10:36 pmgogo7777 написа:
Докога ще пишете и публикувате глупости?
Инструментите са създадени да помагат....не са за смотаняци.... :)
Всички сме "смотаняци" малко или много по тая логика. Само този, който не пипва инструмент не се е наранявал, малко или много.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет сеп 25, 2020 10:56 amdjogobg написа:
Добре де, Индианеца го посочи, а и на клипчетата, които ми се зареждат(едното вече не съществува) всичките проблеми идват от неправилно разположение на тялото спрямо флекса, на грешно сложена дръжка или на това, че не се ползва предпазител правилно. Примерно, тоя тип, който се е порязал с диска с веригата, ако беше стъпил 40-50 сантиметра по-назад, нямаше да закара флекса в ръката си, защото тялото му щеше да е извън вероятния път на изхвърчащата машина. Всъщност, ако се заслуша човек в стила му на говорене, цялото клипче изглежда, все едно жена му е пилила, пилила, че е смотан и сам си е виновен, а той е направил това клипче като публична изява, един вид, да се оневини, че е само "freak accident".
Мен лично много ме е страх от счупен диск на флекс или ритаща машина. Дядо ми си беше отрязал пръсти с циркуляр и това остави трайни навици при мен. Учудвам се, когато видя и в ежедневието си някой да реже с каквато и да е машина, срещу себе си.
С флекса работя само с очила, ръкавици(освен като режа плочки) и евентуално антифони(ако докопам), не си играя престилка да слагам, но това, което винаги гледам и преценявам е посоката, в която ще поеме машината, ако я изтърва. Понякога губя време в обикаляне около детайла или в разместване на дръжката и предпазителя, но веднъж съм зацепвал диск яко(колкото и да е тъпо, най-елементарен надлъжен срез на тръба) и освен стряскането нищо друго не се случи, защото държах машината с две ръце, в правилната посока и успях да я овладея. Ако бях с една ръка или в грешна посока щях да съм или без деца или не знам и аз какво.
Та в крайна сметка - мозъка е най-добрия инструмент. Колкото по-предвидлив си, толкова по-опасни инструменти можеш да използваш с известно спокойствие.
Тъй, тъй.... Всички неудачи, които са ми се случвали, са били от моя глупост. С едни много мои хора постоянно си напомняме за очила и все някой 'ама аз за малко" ... Ма за колко, мислиш, ти скача стружката в окото? Тате си отряза трите средни пръста на циркуляра поради невъобразима глупост. Висяха на кожа. Как се шофира до града 40 км, с мама в шок до него, да му превключва скоростите и как се случва най-добрият лекар, та му ги сглоби и колко години отне да му се възстановят напълно.... Имам човек, дето виси извън сградата, стъпал на климатика и дупчи стената... Бе то не е само до теб! Долу ще изсвирят спирачки, ще трепнеш и ... Абе... ами легнал на покрива, надолу с главата, махнал предпазителя на ъглошлайфа, щото сложил огромен диск и реже някъв винкел.... Ааабе...
Индианец - специалист
Може всичко да правя, но очила винаги слагам.
Нема замалко стружката не чака.
И антифони баща ми каза, че ще ми купи от работата :-D .
Иначе това за дисковете е вярно.
Сумати време гледам и преценявам как ще режа.
Поне придобих опит това лято, доста рязах.
Само един диск счупих като го затиснах, докато режех едни винкели.
А дискове ползвам сравнително евтини, но при правилна употреба мисля, че няма проблем.
И предпазител гледам да е сложен, но ако диска е малък и нямам други подръка се налага да го сваля.
Гледам вече да не правя експерименти.
За шината питах, защото ми е любопитно от край време.
Soviet_Soldier - специалист
Аз лично предпочитам да работя със саблен трион, вместо с ъглошлайф (когато е възможно), защото е значително по-безопасен. По автомобили примерно е много по-удобно да се реже със саблен трион, защото влиза по места, в които флекс няма как да се помести и не хвърчат искри. При теч на бензин или други леснозапалими материали е доста пожароопасно да се работи с ъглошлайф. Също така сабленият трион е много удобен за работа с дървен материал, а и цените им са достъпни.
пишман_майстор - майстор
Е то за удобство и правилно са две различни неща. И мен ми е удобно легнал да папам, ма не е правилно , По коли съм рязал и със зеги, не защото нямам саблен, ами не винаги големия ход на сабления е предимство.
Вчера си купих един малък шлайф със задна дръжка. Ще подрежя монтирани дървени каси на врати с диска дето го споменах преди няколко дни. Подобен е на един модел на арбортех. Ама само подобен, надявам се поне да са спазени стъпки на отнемане, наклони зъби и т.н.
kborisov - специалист
пет сеп 25, 2020 10:56 amdjogobg написа:
...
С флекса работя само с очила, ръкавици(освен като режа плочки) и евентуално антифони(ако докопам)...
Ръкавиците може да са проблем. Поне при мене белята стана от ръкавицата.
Доколкото си спомням инструктажите - при въртящи се "неща" косите прибрани, дрехите закопчани и прибрани и ... никакви ръкавици.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 14, 2020 11:33 amkborisov написа:
пет сеп 25, 2020 10:56 amdjogobg написа:
...
С флекса работя само с очила, ръкавици(освен като режа плочки) и евентуално антифони(ако докопам)...
Ръкавиците може да са проблем. Поне при мене белята стана от ръкавицата.
Доколкото си спомням инструктажите - при въртящи се "неща" косите прибрани, дрехите закопчани и прибрани и ... никакви ръкавици.
Надявам се, не е фатална белята ти.
Инструмент не се държи с ръкавици, освен ако не са някакви специални противоплъзгащи
Сега поне ръкавици бол, има избор,не струват майкасиибащаси
Ох, най-мразим пуснати коси.... гаче ли баш в момента ше го избират
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: