• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
Soviet_Soldier - специалист
чет окт 15, 2020 8:59 amn_a написа:

Надявам се, не е фатална белята ти.
Инструмент не се държи с ръкавици, освен ако не са някакви специални противоплъзгащи
Сега поне ръкавици бол, има избор,не струват майкасиибащаси
Ох, най-мразим пуснати коси.... гаче ли баш в момента ше го избират
Добре е да се работи с ръкавици, въпросът е да се подберат читави. Аз лично предпочитам да работя с ръкавици и защитни очила, вярно с тях е малко по-некомфортно, но за сметка на това се спестяват доста наранявания. Ето примерно последния път, като косих всички мерки бях взел, както обикновено, обаче свърши бензина свалих очилата и ръкавиците, но бях забравил да дръпна няколко пъти, да проверя, дали няма остатъци в карбуратора. Сторих го без ръкавици и понеже при моята мотокоса плъзгача за смукача е много близо до дръжката на стартера си закачих нокътя в смукача и го отлепих почти на половина. Не е нещо фатално, но за сметка на това е доста болезнено. С верижните триони е подобно, я ще се пипне някоя нагорещена част, я ще се одере човек на веригата, или ще му се забие треска от някое дърво. Ръкавиците са си доста полезно предпазно средство за защита.
У нас за жалост е норма да се пренебрегват мерките за безопасност, но в западна Европа и САЩ веднага правят забележка. Имам познат, дето от 90-те години живее в САЩ и ми е разказвал, как всички го гледат, като идиот и го призовават да си вземе защитни панталони, като работи с верижен трион примерно. Манталитета на хората е доста различен от тук и правилно, защото здравето е най-ценно.
Гост - специалист
Ще използвам темата да попитам- какво мислите, за веригите за тример?? https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8
Идеята на кордата е да се къса и да не причини вреда на човека. Какво се случва, ако се скъса тази верига??? Или- няма опасност- не се късат...???
Andri01 - майстор
Ако удари камък,пиши я скъсана. И тогава е много по-опасна от кордата.
Soviet_Soldier - специалист
чет май 13, 2021 8:54 amГост написа:
Ще използвам темата да попитам- какво мислите, за веригите за тример?? https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8
Идеята на кордата е да се къса и да не причини вреда на човека. Какво се случва, ако се скъса тази верига??? Или- няма опасност- не се късат...???
Рано или късно веригата ще се скъса и най-малко ще разбие предпазителя на косата. А ако се разхвърчат тия звена може да е доста опасно, да наранят някого или да причинят материални щети на намиращи се в близост, сгради, автомобили и др.
Кордата се ползва с цел при съприкосновение с мазилка на сграда, мрежа, или дръвче да не им нанася сериозни щети. А какъв е смисълът на тази верига? Ако е просто косене без да се хаби корда, работата може да се свърши и с диск по-безопасно.
kborisov - специалист
чет май 13, 2021 8:54 amГост написа:
Ще използвам темата да попитам- какво мислите, за веригите за тример?? https://www.google.com/search?client=op ... 8&oe=UTF-8
Идеята на кордата е да се къса и да не причини вреда на човека. Какво се случва, ако се скъса тази верига??? Или- няма опасност- не се късат...???
То и циркулярен диск слагат - точно по темата :)
Случвало се е да ме перне кордата през крака. А ако беше верига? И що да си разбивам машината?
Инцидентно, за храсти ползвам нож. Беше си в комплекта на МТД-то.
Chefo77 - майстор
пет апр 25, 2008 7:28 pmЦецо написа:
Има такъв диск и не виждам по-голям риск при рязане отколкото при рязане на метал.Даже напротив,защото усилието което се прилага е малко.
То и отвертки има, но не са предназначени за бъркане в контакти с тях.
Рискът е МНОГО по-голям, вероятно опитът ти с дърво е много малък, за да знаеш как се държи по време на рязане, особено с видирани дискове.
kozl - майстор
Купих си от лидъл още дискове за метал за най-малкия лидълски шлайф и един за дърво, но още не съм го пробвал в-у дърво.
А идеята ми е как ще се справя с PVC :? Оно и с металните дискове резах PVC тръби та...
А да зъбите на диска изглежда приличат на шкурка под номер 100. Но не ги гледах под лупа и може да съм недовидел.
Здравейте,

Поинтересувах се от темата и попаднах на този форум. Бих искал да попитам някой дали е използвал Bosch Carbide Multi Wheels?
https://www.youtube.com/watch?v=coeYSCboAUg - линк към клипче на продукта качено от Bosch. В описанието на клипчето Bosch ни казват, че с този диск може да направим upgrade на ъглошлайфа си, така че безопасно и ефективно да реже дърво, пластмаса, дърво с пирони в него, както и гипсокартон. Гледах също няколко любителски клипчета на въпросните дискове и имаше хора, които режеха летви с пирони в тях без видими затруднения.

На опаковката на диска (115мм) се вижда, че дискът е пригоден за работа с ъглошлайф за дискове с тези габарити (13,330 RPM & 80 m/s).
Та отново да попитам, ползвали ли сте такива дискове, безопасни ли са и заслужават ли си парите?
Малките (115мм) се въртят около 30лв в зависимост от магазина.

Поздрави,

Иван
Chefo77 - майстор
На малките (76 мм) шлайфчета има такъв диск. Реже съвсем нелошо, въпросът е, че много бързо му заминава посипката отстрани - а без нея е пълен леш. Иначе за дърво е супер.
На по-големия размер може и да е по-добре, не зная :)
пет ное 12, 2021 11:07 amChefo77 написа:
На малките (76 мм) шлайфчета има такъв диск. Реже съвсем нелошо, въпросът е, че много бързо му заминава посипката отстрани - а без нея е пълен леш. Иначе за дърво е супер.
На по-големия размер може и да е по-добре, не зная :)
Поръчах един 115 мм да видим каква работа ще свърши за дърво.

Поздрави,

Иван
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: