• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
П. Петков - специалист
Един комшия, съименник, така си беше отрязал ръката с флекс и циркулярен диск, че ако не е бил друг съсед да го закара веднага в Пирогов, нямаше да е жив! Момчето, което го е закарало е от "Акага", а той му е безкрайно благодарен. Слагал съм циркулярен диск на флекс и то на голям, но флексът винаги е бил на стойка, а материалът (паркет) стегнат в менгемето на стойката. А бе дърводелец с десет пръсти няма! И моите (на лявата ръка) ги подкастрих преди време на габровския ми абрихт. :)
Chefo77 - майстор
thinkpad написа:
Явно няма да ползвам никога флекс с диск за дърво. :-D По принцип не обичам да ползвам флекс. Аз дори зеге-то не го харесвам и се чудя ако режа нещо вертикално и ножа се счупи, дали няма да ме перне, но обикновено като се заклинват или спира зеге-то директно или ножа се чупи и остава. Явно някои хора са забравили едното време с триона/бичкията/ как са рязали и от мързел си подкъсяват някой излишен крайник. Аз предпочитам да избягвам инструменти, които режат пръсти с лекота. :idea:
Еее, голяма логика извади. Каква паника, какво чудо. Много пъти си гледал Final Destination май. Всички серии. :wink:
Когато се работи внимателно с инструмент по начина, предвиден от производителя, рискът е абсолютно минимален.
Тук коментираме идиотски действия, увеличаващи риска неимоверно.
big_death - специалист
Имамм едно питане към колегите .Ако някой е работил с такава стойка да сподели за . Напаснал съм я с немско шлайфче 900 вата и искам да му сложа диск 190 мм за дърво . Мился да опитам да я направя и като герунг на някакава шина да се пързаля .Ето я и самата стойка , приемам мнения и критики .Нещо не мога да кача снимката но ето за какво иде реч https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D ... 94&bih=636
thinkpad - майстор
Chefo77 написа:
Еее, голяма логика извади. Каква паника, какво чудо. Много пъти си гледал Final Destination май.
Никаква паника. Просто не обичам инструменти с бързо движещи се ножове. И ако със зеге-то трудно ще си отрежеш главата или ще си направиш харакири, циклулярен нож на флекс сигурно може направо да те обезглави. Именно, че циркулярен нож с ъглошлайф не е нещо, което производителя е предвидил. Флекса го ползвам само да режа канали в стените. Някои си точат ножовете с флекс или режат болтчета, като са ги хванали на половин сантиметър, но лично аз не си вра пръстите близо до въртящ се бързо диск.
п.п Не съм го гледал тоя филм въобще. Друг тип кино харесвам. :lol:
nikolson - майстор
big_death, погледни един "заводски" герунг и виж какви защити има на него. Още повече с изтегляне. Твоето ще прилича по-скоро на машините с люлка за рязане на дърва, ама още по-опасно. Аз имам доста резерви към подобен вариант, защото всичко трябва да работи безотказно и пак няма да е безопасно. Водачите за изтегляне трябва да работят "мазно", без заяждане, кривене и т.н. При потапящата функция на диска има кожух, който покрива ножа.
Изобщо, лошите неща стават веднъж, пази боже! Ако прегледаш темата от начало, ще висиш колко хора са пострадали.
И това само във форума.
пишман_майстор - майстор
Излезе нова мода, шлайф с верига на моторен трион :-D https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater Мастора даже и щекера не вади при трансплантацията ...ебати.
П.п. ама и оня с шлайфа от по-горното видео , як, як..пък нефелен , лигави се само, да беше го понатиснал малко , мацката го мина отсекъде :lol: доста тъпичко се сравняваха .
Последна промяна от пишман_майстор на пет фев 28, 2014 10:59 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Гоя е луд.Питам се, дали все още е жив. :?
colyo - специалист
big_death написа:
Имамм едно питане към колегите .Ако някой е работил с такава стойка да сподели за . Напаснал съм я с немско шлайфче 900 вата и искам да му сложа диск 190 мм за дърво . Мился да опитам да я направя и като герунг на някакава шина да се пързаля .Ето я и самата стойка , приемам мнения и критики .Нещо не мога да кача снимката но ето за какво иде реч https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D ... 94&bih=636
Имам такава за малък флекс и си я ползвам от време на време. Беше малко паянтава, но и подложих латун и сега е "лудница". :supz:
gogo7777 - майстор
Ръчният инструмент с двата диска не ме къдри изобщо, не намирам смисъл в него, даже ми се вижда опасен. Ако нещо се завре между циркулярите, те ще се нагреят много бързо..... :?
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: