Ел. инструментите. Консумативи.
VLADO66 - майстор
Аз ползвам тези парчетии,вярно скъпи са но са мното здрави http://www.tashev-galving.com/411485-20 ... 1%80%D0%B8 на сезон ми отиват по 2-3бр.
M.Yankov - специалист
Привет дружина!

Има ли някакви накрайници или "побългаряване", за да монтирам метален режещ диск на моя тример?
Машинката е бензинов McCulloch, и по "книга" не може да се слага диск..
Дали няма някакъв начин за модифициране?

Благодаря ви предварително!

Изображение
crez - майстор
Ето това са дискове за тример.
Прикачен файл:
227.zatochka-nozha-trimmera.jpg
227.zatochka-nozha-trimmera.jpg (45.34 KиБ) Видяна 2190 пъти
Ето и нещо от вида "направи сам" принципа на палцовата косачка
search.php?search_id=newposts
Прикачен файл:
baf256b93fa84115d024e0f41851516f.jpg
baf256b93fa84115d024e0f41851516f.jpg (41.54 KиБ) Видяна 2189 пъти
iivanov - майстор
Не си прави експерименти . Нито мощноста , нито конструкцията са разчетени за нож .
lov - майстор
На машини с гъвкав приводен вал не може да се слага диск. Виж ако го смениш става но дори да се намериш заместител цената сигурно няма да то хареса. Ще е по добре за тези пари да си купиш едно китайче дето може да работи и с диск. :)
:partyman:
dragozow - майстор
Машината не е предвидена за това и не случайно не може фабрично да носи нож. Ти може и да сложиш, но е силно вероятно да се окоти или да не върши работа.
M.Yankov - специалист
Разбрах!
Благодаря ви много!
mgbagera - специалист
Имам едно ел. тримерче на бош от Кауфланд на което пише че работи само с 1,6мм корда. Какви биха могли да са последствията ако му сложа 2 или 2,5мм корда ?
Кордата се намотава добре на макарата и си излиза свободно през дупката. Единствения проблем който видях аз е че на предпазителя (този дето те защитава от хвърчащи камъчета) има пластмасов нож който служи за подкъсяване на кордата ако е много дълга. Та ако сложа по дебелата корда имам предчувствието че ножа няма да подкъси кордата а ще бъде унищожен от нея.
lov - майстор
По дебелата корда иска по мощна машина. Та слагай такава каквато е преценено че може да носи. За 2мм няма да му е много и по трудно ще се износва. А ако толкова е калпаво ножчето сложи си метално.

Тема "Модификация на тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: