Ел. инструментите. Консумативи.
burzan - напреднал
Батман, може ли да споделиш какъв е модела на твоя тример и каква система използва за само/авто/нагласяне на дължината на кордата, щото моя Айнхел ERT 550 си унищожава сам кордата дори и на празен ход- някакъв центробежен храпов налудничав механизъм!
dragozow - майстор
Имам едни корди във формата на звездичка или квадрат, с много ръбове. Реже доста по-добре от стандартните.
emil_v r - майстор
А как и откъде евент. от София да си купим такава корда ?
Едва ли си заслужава с куриерска фирма да се купи толкова дребно нещо?
Имам въпрос и относно двутактовото двиг. масло .
За мойта Щилка трябва ли да ползвам само червеното фирмено масло на Щил ?
В София ми е удобно примерно едно магазинче на Хусгварна където има , питах и по бензиност. също има някакво масло .
Почвам да си мисля че както се запасявам с масло , корди по- скоро ще имам проблем дали ще има толкова трева за косене :-D .
dragozow - майстор
emil_v r написа:
А как и откъде евент. от София да си купим такава корда ?
Едва ли си заслужава с куриерска фирма да се купи толкова дребно нещо?
Имам въпрос и относно двутактовото двиг. масло .
За мойта Щилка трябва ли да ползвам само червеното фирмено масло на Щил ?
В София ми е удобно примерно едно магазинче на Хусгварна където има , питах и по бензиност. също има някакво масло .
Почвам да си мисля че както се запасявам с масло , корди по- скоро ще имам проблем дали ще има толкова трева за косене :-D .
Можеш да пишеш на лично за корда.

Иначе маслото може да е всякаква марка и цвят. На Щил е червено, на Хускварна синьо, не е задължително да ползваш точно определеното. Просто фирмите гледат да си продават тяхното. Конкретно Husqvarna имат три вида масла за двутактови двигатели, по магазинната мрежа се предлагат XP и LS като второто е бездимно. От XP най-малката разфасовка е 1 литър, от LS има и по 100мл(зависи колко ти трябва). Много е важно да се прави толкова смес колкото ще се изразходва в рамките на не повече от една седмица. След това сместта си губи качествата, ако пък е стояла месеци машината в много случаи не иска да запали. Купувайки едно масло от литър ще имаш за дълго време ако това не ти е основната професия. Винаги е добре като отиваш да работиш да имаш малко запас, това в никакъв случай не означава да си купиш 5 корди :)
Димитър Шиклев - напреднал
Аз си купих Хускварна 323 RІІ, много съм доволен. Обаче тревата местните и викат "козяк", защото е жилава и суха. мястото е много неравно и не мога да ползвам диска (все още се уча), а и много леторасти още не са изкоренени. Кордата се хаби и ми се иска да си взема ако има по-ръбестичка. Ама ми се ще да има на макари по петдесетина-сто метра. Като сведущ какво ще ми предложите да си купя? Предварително благодаря.
inspo - майстор
Ей как я ъпна тази тема от преди четири години...

На работа ползваме от тази ръбестата трудно се къса и реже добре.
Виж тука линк
dragozow - майстор
Димитър Шиклев написа:
Аз си купих Хускварна 323 RІІ, много съм доволен. Обаче тревата местните и викат "козяк", защото е жилава и суха. мястото е много неравно и не мога да ползвам диска (все още се уча), а и много леторасти още не са изкоренени. Кордата се хаби и ми се иска да си взема ако има по-ръбестичка. Ама ми се ще да има на макари по петдесетина-сто метра. Като сведущ какво ще ми предложите да си купя? Предварително благодаря.
Като знам 323 колко е слаба ако покосиш малко с 50 кубикова коса ще видиш как си се мъчил.
Димитър Шиклев - напреднал
inspo написа:
Ей как я ъпна тази тема от преди четири години...
Преди четири, ама я четох.... :drinkers:

Ще трябва да проверя тази корда става ли за моя тример.
Димитър Шиклев - напреднал
dragozow написа:
Като знам 323 колко е слаба ако покосиш малко с 50 кубикова коса ще видиш как си се мъчил.
Мястото е ЕДИН декар и е стръмничко, по-голям (тежък) тример ще ме изтормози, а и невинаги е достъпно с кола, та ще трябва и на гръб..... Тази си ми е добра.
iivanov - майстор
Въобще не се набутвай с кордите,които продават в спецмагазините.Отиди в най-близкия рибарски магазин и си вземи най-евтината корда твой размер.На ролки са по 100 м.Излиза 6-7пъти по евтино.

Тема "Модификация на тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: