• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
Чираче - майстор
пон дек 07, 2020 12:21 pmwanderer написа:
За прецизното изсипване видяхме :lol: .
Изсипването ВЕЧЕ не е като в клипа. Там беше с манивела и редуктор.
koveslav - майстор
Чираче,машината ти не е лоша за стационарна машина за големи количества.Като се почва голям нов обект,да се позиционира някъде,материала да е до нея и да бъркаш и да возиш с количката готовия материал на обекта.Обаче тя е ок само за големи обекти.Това с манивелата не мисля,че е било недостатък,даже е предимство,защото имаш пълен контрол за внимателно изсипване,а в същото време никакъв товар не ти пада на ръцете.
Чираче - майстор
ср дек 09, 2020 3:37 pmkoveslav написа:
Това с манивелата не мисля,че е било недостатък,даже е предимство,защото имаш пълен контрол за внимателно изсипване,а в същото време никакъв товар не ти пада на ръцете.
Напротив - оказа се недостатък от към здравина. Просто една от осите се скъса, и щях да натроша ръцете на сина. Явно натоварването е било прекалено голямо, въпреки диаметъра. Тогава промених конструкцията. И в момента е в пъти по-надеждна.
koveslav - майстор
ср дек 09, 2020 6:00 pmЧираче написа:
Напротив - оказа се недостатък от към здравина.
Нама как да видя каква е и колко ти е здрава конструкцията от този клип.Въпроса е че като начин на работа с манивела и с предавка си е добре-лекота на работа и добър контрол. Ненадеждността е отделен въпрос и си е конструкторска грешка,зависи с каква товароносимост редуктор или предавка си направил или използвал и т.н....
Чираче - майстор
ср дек 09, 2020 7:16 pmkoveslav написа:
Въпроса е че като начин на работа с манивела и с предавка си е добре-лекота на работа и добър контрол. Ненадеждността е отделен въпрос и си е конструкторска грешка,зависи с каква товароносимост редуктор или предавка си направил или използвал и т.н....
И аз мислех така. И не е до конструкторска грешка, а до изпълнение. В редуктора всяка хлабина дава негативен резултат. Това вече е минало, и не искам да го коментирам повече.
koveslav - майстор
ср дек 09, 2020 7:23 pmЧираче написа:

И аз мислех така. И не е до конструкторска грешка, а до изпълнение.
Всичко зависи от конструктора,какво значи изпълнение? Всяка част и възел са избрани и са в тази машина и работят при еди какви си условия,защото конструктора така го е решил.Конструктора е длъжен да предвиди всички натоварвания на всеки детайл.....
Чираче - майстор
ср дек 09, 2020 7:35 pmkoveslav написа:
ср дек 09, 2020 7:23 pmЧираче написа:

И аз мислех така. И не е до конструкторска грешка, а до изпълнение.
Всичко зависи от конструктора,какво значи изпълнение? Всяка част и възел са избрани и са в тази машина и работят при еди какви си условия,защото конструктора така го е решил.Конструктора е длъжен да предвиди всички натоварвания на всеки детайл.....
Защо дълбаеш в плиткото? В случая и конструктора, и изпълнителя съм аз. Е, изпълнител не точно, но контролирах изпълнението. Всичко беше изпълнено прецизно на координатно разстъргваща машина. Но, при всички редуктори с няколко двойки зъбни колела има допустимо ъглово отклонение, което няма как да се избегне.
Здравейте, тази година съм решил да си закупя бетонобъркачка. Досега бъркахме на ръка (живея в къща и винаги има какво да се налива), но е тегаво и всяка година се каня да си взема такава машина. Сега е момента, бюджет 800 лева (отделил съм около 1000, но с остатъка ще си взема една водоструйка, така че не ми се дават повече). Четох доста и единствено разбрах че в ниския клас всичко е кажи-речи еднакво, като е добре да взема колкото се може по-голяма. Спрял съм се на две бетонобъркачки https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... 00l-/52709 и https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... tra-/43305 . Не са на промоция, от всичко прегледано се оказа че по толкова си вървят. За руската намерих доста, но си е чисто китайче и дори руснаците не я харесват много. Чешката ме интересува повече- мога да си я позволя, имам къде да я държа, дори ако ми се наложи имам ремарке за транспорт, тоест веднъж сглобена нямам проблем с нея, освен да работи. Питането ми е някой дали ползва такава и, ако да, даде информация за нея, защото нищо не намирам в нета. Ако имате по-добри предложения до около 800 лева с радост ще ги прочета.
zz_stefanov - майстор
Трудно ще избягаш от китайското. В 'чехската' има нещо различно от другите, но някои елементи от стойката са си от масовите китайски. Имам къртач от марката, китайски е. https://en.hecht.cz/ прилича ми на чешкия райдер.
Не казвам, че няма да е добра, с по мощен двигател е, но не очаквай чудеса.
Някъде прочетох че независимо колко литра е бъркачката няма как да направи цяло бъркало, тоест с 50кг цимент, (отнася се за масовите) и затова се обесмисляло да се взима голяма. Никога не сме бъркали с машина и изобщо не мога да преценя, дали ще си заслужава. Гледах клипове, как бъркат по една количка бетон, а на мен ми се вижда малко. Затова, без да разбирам, съм се насочил към най-скъпото, което мога да си позволя. Имам братовчед, който работи по строежите, и явно ще е необходимо да го поразпитам, за да не хвърлям пари на вятъра.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: