• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
пишман_майстор - майстор
пон ное 30, 2020 10:36 pmnaster написа:
А каква е разликата между препоръчваната Altrad Belle & Altrad Limex? Имам втората, хърватска е.
Имат сходни продукти под една шапка. Няма да намериш съществени разлики в т.р. базови варианти или "икономичните" варианти. Каквото и да означава това..
Само имената ( разбирай етикети ) са различни .
Алтрад бетонарки имат разлики когато се почне с продукти полу - и профи- версии . Под тях ( хоби ) са или много минимални разликите , или никак, но пък може да има сериозни отклонения в цените за буквално един и същ продукт.
koveslav - майстор
вт дек 01, 2020 11:26 amпишман_майстор написа:
пон ное 30, 2020 10:36 pmnaster написа:
А каква е разликата между препоръчваната Altrad Belle & Altrad Limex? Имам втората, хърватска е.
Имат сходни продукти под една шапка. Няма да намериш съществени разлики в т.р.
Не съм разглеждал конкретно обсъжданите в момента тук модели,но на времето като избирах моята бъркачка,гледайки само в нета и аз се обърках.И накрая запалих колата и отидох да ги поразгледам на живо-Метро,Практикер,Алати,даже до Пазарджик ходих за единия модел от предлаганите тогава.И добре,че разгледах-качество на пластмаси,лагеруване,начин на захват на венеца и т.н. се оказаха доста различни като качество.Имаше и модели с ламаринен венец,имаше и с венец на отделни части.Аз също се спрях на словенска и не съжалявам нито за миг.Лагерното тяло е масивно,ремъка може да се обтегне буквално докато работи машината,венеца и пиньона са много масивни и с як захват,рамата се сгъва много бързо и лесно само с разхлабване на два болта и машината става ниска,компактна и балансирана,за да се придвижва като ръчна количка върху колелата си.Бутам я в някой ъгъл и не заема излишно място.Все екстри,които не са за подценяване.
Иначе като работа,сигурно всички ще работят.

Прикачен файл

10331225.png
nikolov333 - майстор
И аз съм на тая тема сега. Въпроса ми е кой модел от словенските..160 или 190л.? :?:
koveslav - майстор
чет дек 03, 2020 8:58 pmnikolov333 написа:
И аз съм на тая тема сега. Въпроса ми е кой модел от словенските..160 или 190л.? :?:
Ами 145л е моята и разбърква без да плиска точно 1 количка или иначе казано 60л/ 6 кофи сух материал.Лесно за работа и смятане на пропорцийте и е достатъчно производителна.По-големите не знам колко повече могат да разбъркат,но също така е важно и да може да минава през нормална единична дворна врата.Моята се оказа,че не минава навсякъде вкъщи и за единия обект,който правих зад къщата беше проблем вкарването,поразглобих я да я прехвърлим през оградата и после пак да я извадим от там.По-големите са с още по-обемни казани на ширина и са още по-неповратливи.А е много полезно машината да е до мястото за наливане,голямо удобство е в много случаи.Пести труд,направо наливаш.Прекалено голямата в много случаи може да се окаже излишно голяма.
nikolov333 - майстор
145л.не намирам.. Гледам Belle 125 и 165л и двете са 700W и се чудя, коя да взимам за замазки и пътеки над 300м2, около новата къща.
https://instrumentite.bg/mashini/mashin ... 125-l.html
https://instrumentite.bg/mashini/mashin ... 165-l.html
120л. Намирам и 500W https://www.onlinemashini.bg/betonobark ... 0-l-/29329
bulhomes2 - майстор
Ей, 300 кв.м. е много нещо. Поне за пътеките около къщата викай бетоновоз, ако позволява мястото! Цената е същата дали ще вземеш готов бетона, или ти ще си го бъркаш. Иначе за замазките, предвид по-бавното полагане - с бетонарка си е ОК. Днес точно това мисля да правя.
koveslav - майстор
съб дек 05, 2020 2:56 amnikolov333 написа:
145л.не намирам.. Гледам Belle 125 и 165л и двете са 700W и се чудя, коя да взимам за замазки и пътеки над 300м2, около новата къща.
Оооо,не знам на какво да се спреш и нямам идея в момента какво се предлага.Аз купувах преди 4-5 години.Само споделям аз как и с какви съображения избирах и от какво съм доволен,далеч съм от мисълта да кажа "Вземи точно това".Щом не се намира този литраж,явно народа налита на по-голямо и търговците не предлагат точно средната големина машини.Слушай хората,които по-скоро са купували(но и да са поработили с тях,не само да ги имат) от кое от сега предлаганото са доволни и скачай...
Колкото до квадратурите,на мен майсторите не можеха да ми смогнат на готовия бетон при замазки и площадки,но това е въпрос и на организация при зареждане на машината и изливане на бетона,не е само до машина.Най-голямото наливане което аз съм правил наведнъж е около 0,6-0,7 кубика наведнъж и го правих с нея,защото обекта беше пипкав,иначе за големи количества и аз предпочитам готовия бетон,даже излиза по-евтино.Предимството и удобството на такава машина е,че забъркваш на момента,точно когато ти трябва и забъркваш точно колкото ти трябва,а не да те гони доставеното количество готов бетон и да се спукваш от бързане да гониш време.Но изобщо не е оферта да бъркаш дори и кубик наведнъж без да спираш с такава машина.Не е предназначена за големи количества и непрекъсната работа без спиране часове наред.Дори и някой да го прави,не е предназначена за това.За нон-стоп работа трябва доста по-висок клас профи машина,която е безсмислено скъпа за вкъщи.
nikolov333 - майстор
Много са кв.м, но ще се правят на малки части. Иначе и аз предпочитам готов бетон, но парцела е краен в глуха улица и за строежа обръщаха в двора ми за да излязат, а в бъдеще ще затревявам и няма да могат вече, та ще викам малки порции земновлажен с камионче и реално ще се доразбърква на място в повечето случаи.. Иначе харесах една такава ма много пари.. :-D https://www.onlinemashini.bg/betonobark ... 140l-/6216
PIP - майстор
съб дек 05, 2020 10:47 amnikolov333 написа:
Много са кв.м, но ще се правят на малки части. Иначе и аз предпочитам готов бетон, но парцела е краен в глуха улица и за строежа обръщаха в двора ми за да излязат, а в бъдеще ще затревявам и няма да могат вече, та ще викам малки порции земновлажен с камионче и реално ще се доразбърква на място в повечето случаи.. Иначе харесах една такава ма много пари.. :-D https://www.onlinemashini.bg/betonobark ... 140l-/6216
И с какво е по-добра от по-горните модели? По-слаб мотор, по-лека (разбирай тънка), същата сбъркана ергономия за работа... и от горе на това по-скъпа.
Аз съм правил най-много 55 бетонобъркачки за ден с моята, не го препоръчвам, но се наложи преди няколко години. Това лято правих двора и половината (30м3) разтвор мина през нея, незаменим инструмент.
пишман_майстор - майстор
На Синтеси продуктите са добри. Това, че моторчето уж не "вдъхва" доверие е подвеждащо . Ако се купува такава, по-добре с метален казан. Понеже съседът ми има такава на село , купена от румъния , видях за какво става въпрос. Леко работи , не бръмчи и изсипването е с минимално усилие . Неговата мисля, че е 160 литрова с метален казан.
Проблема е не, че има проблем с тях, а цената им, дали ще е оправдана за инцидентно ползване.
140 до 160л бетонарки въобще , ще се окажат най-идеалните откъм обем. Моята е 190 на Лимекс , но скоростта на объркване не нараства с обема, т.е. ако има до мен някой с по-малък литраж, той ще бърка наравно същото количество бетон на час , колкото и аз с моята дето е 190, щото бърка за почти двойно повече време и накрая само се озорвам докато я напълня ( че и изсипя ). Моята бърка две колички бетон, но и паузите м/у бъркалата са по-големи . Докато с една 145 , бърка , изсипва и докато се върне количката вече си объркал новото и т.н.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: