• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте закупих бетонобъркачка 180л.Интересува ме някой може ли да ми каже рецепта за бетон марка Б20.сметнато в кофи,лопати,кг.
Благодаря.
bigdragon - майстор
Изпробвано на моята бетонобъркачка 190 литра.
Обемът на 10 литра цимент + пясък / чакъл - 19/34 в литри;

1 кофа цимент, 2 кофи пясък и 3.5 кофи чакъл.
Важна е водата - 6 литра.
Получава се гъст но здрав бетон.
Полага се с вибриране, ако нямате вибратор, слагате пластификатор.
Разреждайте бетона с пластификатор, а не с вода.
Водата е тази, която намалява якостта на бетона.
Цимента е марка 42,5
Дозата може да се удвои, бетонобъркачка 190л ще го поеме, но ще бърка неефективно и дълго време, защото ще трябва да я изправите и тогава остта е далеко от хоризонталното положение.
Аз бъркам една доза...
ср мар 31, 2021 9:02 ambigdragon написа:
Изпробвано на моята бетонобъркачка 190 литра.
Обемът на 10 литра цимент + пясък / чакъл - 19/34 в литри;

1 кофа цимент, 2 кофи пясък и 3.5 кофи чакъл.
Важна е водата - 6 литра.
Получава се гъст но здрав бетон.
Полага се с вибриране, ако нямате вибратор, слагате пластификатор.
Разреждайте бетона с пластификатор, а не с вода.
Водата е тази, която намалява якостта на бетона.
Цимента е марка 42,5
Дозата може да се удвои, бетонобъркачка 190л ще го поеме, но ще бърка неефективно и дълго време, защото ще трябва да я изправите и тогава остта е далеко от хоризонталното положение.
Аз бъркам една доза...

Много благодаря за информацията.
PIP - майстор
ср мар 31, 2021 9:02 ambigdragon написа:
Изпробвано на моята бетонобъркачка 190 литра.
Обемът на 10 литра цимент + пясък / чакъл - 19/34 в литри;

1 кофа цимент, 2 кофи пясък и 3.5 кофи чакъл.
Важна е водата - 6 литра.
Получава се гъст но здрав бетон.
Полага се с вибриране, ако нямате вибратор, слагате пластификатор.
Разреждайте бетона с пластификатор, а не с вода.
Водата е тази, която намалява якостта на бетона.
Цимента е марка 42,5
Дозата може да се удвои, бетонобъркачка 190л ще го поеме, но ще бърка неефективно и дълго време, защото ще трябва да я изправите и тогава остта е далеко от хоризонталното положение.
Аз бъркам една доза...
Не знам рецептата за Б20, но подобно съотношение 5.5х1 според мен е по-слабо от б20.
ср мар 31, 2021 5:00 pmPIP написа:
ср мар 31, 2021 9:02 ambigdragon написа:
Изпробвано на моята бетонобъркачка 190 литра.
Обемът на 10 литра цимент + пясък / чакъл - 19/34 в литри;

1 кофа цимент, 2 кофи пясък и 3.5 кофи чакъл.
Важна е водата - 6 литра.
Получава се гъст но здрав бетон.
Полага се с вибриране, ако нямате вибратор, слагате пластификатор.
Разреждайте бетона с пластификатор, а не с вода.
Водата е тази, която намалява якостта на бетона.
Цимента е марка 42,5
Дозата може да се удвои, бетонобъркачка 190л ще го поеме, но ще бърка неефективно и дълго време, защото ще трябва да я изправите и тогава остта е далеко от хоризонталното положение.
Аз бъркам една доза...
Не знам рецептата за Б20, но подобно съотношение 5.5х1 според мен е по-слабо от б20.

Благодаря.
А вие каква рецепта знаете за бетонобъркачка.
PIP - майстор
Това е като да питаш с колко захар си пия кафето :) Рецептата е според това за какво се ползва. Най-често пропорцията варира от 3към1 до 6към1. Също така от голямо значение е количеството вода и съотношението филц/пясък.
ср мар 31, 2021 8:48 pmPIP написа:
Това е като да питаш с колко захар си пия кафето :) Рецептата е според това за какво се ползва. Най-често пропорцията варира от 3към1 до 6към1. Също така от голямо значение е количеството вода и съотношението филц/пясък.

Да така е.
Извинете че ви попитах.
nikolson - майстор
Първо се слагат пясъка и чакъла. След това добавяш направната вода и цимента. На една торба 25кг добавяш 10л вода, 40л пясък и 80л чакъл. Това са 120л. b20.
пишман_майстор - майстор
Не се ли разбърква така много трудно бетона? Аз слагам първо водата , две кофи чакъл и цимента , след това редувам пясък и чакъл . Пробвам ли да сложа цимента по-късно става фал.
BLUEPUPIL - майстор
пет апр 01, 2016 12:46 amBLUEPUPIL написа:
=== може да се приеме, че обемното съотношение между цимент: пясък: чакъл е 1:2:3. Трябва да кажем, че това съотношение отразява стремежа за намаляване количеството на пясъка и водата и оттук увеличаване якостта на бетона. И изисква зърнометричният състав на чакъла да е оптимален. Ако не сте сигурни, че чакъла отговоря на нужните изисквания, ще трябва да се увеличи пясъка за сметка на чакъла, за да не останат празнини в сместа. (И ще се наложи да се увеличи и цимента, защото при еднакви количества, пясъка има по-голяма повърхност от чакъла). Донякъде компромисно решение e да се прибави едър пясък и/или ситен чакъл с размери 3-8мм. И в двата случая ще се стигне до намаляване на якостта на бетона. Няма да казвам какъв клас бетон може да се получи с дадената рецепта, защото той е фукция от колич. вложена вода. И все пак, би могло да се твърди, че ако водата се ограничи и се бърка в домашни условия, може да се достигне бетон с клас В30.
:arrow: обемно съотношение = кофи
:idea: Да е мазно гъсто!
:partyman:
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: