• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
botseto - напреднал
И според мене не е нужна много голяма "бетонарка", ако има добра организяция - с баща ми двамата отливахме последно пътеки и стана доста бързо (наливането де - заравняването, кофража, камъните за "подложка", арматурата и т.н. са едно на ръка). Та - сипвам 3 баки баластра и 1 бака цимент и като се разбърка става точно една количка до ръб, след това я карам към него а той ми пълни кофите, докато изсипя и се върна. После докато правя новото бъркало той заравнява и процесът се повтаря. Тя си има колелца, може би за да не разкарваш количката на големи разстояния, но всеки се съобразява с терена... Само да не се слага всичко на сухо и после водата (както сме правили на ръка) - на сухо се разбърква перфектно, но после водата не стига до дъното и отнема много време да се орпавиш - проблем няма д а има, само ако кошът е голям и можеш да го позиционираш хоризонтално (ама съответно не тряба да е пълен :D )... Бърках и земно влажно за замаска, та там видя малко повече зор...
iva6ki - специалист
Малко да изтупам темата. В метро са пуснали бетонобъркачки по 330лв
но пишат отвор ф25см не е ли малко несериозно да е с толко малък отвор и
дали си заслужават. :?:

Прикачен файл

111.jpg
111.jpg (77.83 KиБ) Видяна 3262 пъти
EDI - майстор
Вярно, че е малък, ама все пак и бъркачката не е голяма, гледам 120 литра е.За домашна работа си е добре.Може да има зор със сипването на материала, но с изливането няма да има проблеми.А дали си заслужава е въпрос на лична преценка.Аз ако имам да заливам много бетон ще си поръчам бетона и помпа, а ако е малко ще го бъркам на ръка.
iva6ki - специалист
:? Дей на другите 120-литрови ако е толко отвора ще си я взема.
Бях се засилил за Баумакс имат 125л на промоция ама не ми вдъхва доверие
магазина :|
ESPACE - майстор
Това е грешка някаква. Не може да е 25см отвора. Половината материал дето хвърляш с лопатата ще го пилееш. Я виж снимката. Ако отвора е 25см то целия бункер трябва да е 30х30х30см. Според мен поне 35см е отвора.
lov - майстор
Нещо са в грешка в брошурата. На предишната промоция си купих такава. Тия дни ще я тествам но отвора е доста по-голям. И гледай от какво е венеца. Защото моята като я взех беше чугунена отливка. А после в друг магазин на баумакс същата като размер но с пластмасов и на доста по висока цена. Някакви ги гласят май както им дойде.
Сега оттивам до вилата и като се върна мога да кажа колко е дупката.
iva6ki - специалист
Сега звънях до метро София-цариградско момчето ми каза
че действително отвора е ф25см :? направо да се чуди човек.
ESPACE - майстор
Ако снимката от брошурата е с реални пропорции диаметъра на отвора е 40см.

PS. Току що говорих с консултант от Метро Плевен, момчето беше много любезно и разопакова една и измери отвора - 35см. Оня от софийското Метро го е мързяло и те е пуснал по пързалката.
iva6ki - специалист
Ах неговата кожа...... :axe: ще взема аз да скокна до магазина.

Дa доклaдвaм 35см кaкто кaзa колегaтa, не е лошa сaмо дето гумите и моторa не сa кaто нa снимкaтa :wink:
lov - майстор
То хората викат кат забравям да си записвам ама аз забравям и де съм си записал :? . Та днеска се сритах с бетонобъркачката и мернах отвора. И докладвам докато не съм забравил пак :lol: отвора е 380мм а диаметъра на самия барабан е 600мм.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: