• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
zz_stefanov - майстор
Добре си се насочил за съвет. Една количка изглежда малко, но не забравяй, че трябват хора и за изливане и за бъркане и за бутане на количката. А ако си сам не можеш да си даваш темпо за трима.

Тук много хора даваха съвети, че за по едри неща е смислено и изгодно бетоновоз с помпа.
шоп - майстор
съб яну 23, 2021 12:20 pmkronen написа:
Някъде прочетох че независимо колко литра е бъркачката няма как да направи цяло бъркало, тоест с 50кг цимент, (отнася се за масовите) и затова се обесмисляло да се взима голяма.
Така е 50 кг цимент е много за този вид бъркачки.
Ако се излъжеш да си вземеш с малък обем буре ще ти пръска и изтича бетона.
В буре с по-голям диаметър ( обем) качеството на смесване е по-добро и респективно времето за смесване по-кратко.
Имам 200 л руска. Доволен съм. Над 20м3 бетон е забъркала без авария. Готовият бетон е 1 и 1/2 ръчни колички. Като количката се пълни така, че да се кара спокойно и без да прелива.

Имам винтоверт и настолна отрезна за метал от чешката марка. Също съм уникално доволен.
Успехи!
welder_enthusiast - напреднал
съб яну 23, 2021 6:42 amkronen написа:
Здравейте, тази година съм решил да си закупя бетонобъркачка. Досега бъркахме на ръка (живея в къща и винаги има какво да се налива), но е тегаво и всяка година се каня да си взема такава машина. Сега е момента, бюджет 800 лева (отделил съм около 1000, но с остатъка ще си взема една водоструйка, така че не ми се дават повече). Четох доста и единствено разбрах че в ниския клас всичко е кажи-речи еднакво, като е добре да взема колкото се може по-голяма. Спрял съм се на две бетонобъркачки https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... 00l-/52709 и https://www.onlinemashini.bg/elektri4es ... tra-/43305 . Не са на промоция, от всичко прегледано се оказа че по толкова си вървят. За руската намерих доста, но си е чисто китайче и дори руснаците не я харесват много. Чешката ме интересува повече- мога да си я позволя, имам къде да я държа, дори ако ми се наложи имам ремарке за транспорт, тоест веднъж сглобена нямам проблем с нея, освен да работи. Питането ми е някой дали ползва такава и, ако да, даде информация за нея, защото нищо не намирам в нета. Ако имате по-добри предложения до около 800 лева с радост ще ги прочета.
От Denzel-a съм доволен за сега.Не съм избъркал кои знае колко де.Моята е 180 литра.Приятел си взе 200 и честно казано тея 20 литра имат огромно значение.Количка пясък и количка филц хваща.Моята не може толкова.Като изработка изглежда по масивна от продаваните по евтини модели на други фирми.
nikolov333 - майстор
Добре де, но нали в рецептите за бетон се дават пропорции за чалъл/пясък 2/1, та на количка чакъл и требе половин количка пясък и като сложим цимента, обемно се получава около 1 количка пак.. В тази връзка се питам, кое е практичното в случая във връзка с дозирането на матерялите за бетон и торба цимент от 25кг, колко литра се получават.. :?:
bulhomes2 - майстор
Литрите бетон са по-малко от сбора на литрите на материалите. Плътност...
nikolov333 - майстор
Така де..това съм го писал и точно за това питам.. Колко литра е добре да е бетоно-бъркалката, за да се ползва с 25кг торба цимент..?
PIP - майстор
Моята бетонобъркачка е с барабан 136л и е перфектна като размер за една стандартна количка. Може да събере и препълнена количка, но само ако е гъст разствора иначе и количката не го събира.
Много зависи за какво ще се ползва. Ако е само за бетон има някакъв смисъл от по-голяма, но не и за мен – бетонобъркачката предполага работа на дребно и приоритета и е ергономията, размера и мобилността.
Една стандартна количка 5см3 събира съотношение 6/1, където цимента е половин торба цимент, а инертния материал са 12 лопати (който го влече може да си мери и с кофи).
Количката може да събере и 3/1 където цимента е цяла торба и тогава вече размера на бетонобъркачката има значение, защото при малката трябва дас се внимава повече с по-силния разтвор и от моя опит не е по-бързо, отколкото с половин торба цимент и половн бетонобъркачка.
Ползвал съм и големи профи бензинови бетонобъркачки събиращи 3 колички и не е двойно по-бързо, освен ако не се обслужва от двама човека.
пишман_майстор - майстор
нед яну 24, 2021 12:37 pmnikolov333 написа:
Така де..това съм го писал и точно за това питам.. Колко литра е добре да е бетоно-бъркалката, за да се ползва с 25кг торба цимент..?
190-200
Sandman - специалист
нед яну 24, 2021 12:37 pmnikolov333 написа:
Така де..това съм го писал и точно за това питам.. Колко литра е добре да е бетоно-бъркалката, за да се ползва с 25кг торба цимент..?
16-17 литра вода, 3-4 кофи баластра и 3-4 кофи пясък сипвам нс торба 25 кила цимент в моята, която е 160л. Кофи пълни на 11литра +/- малко.
PIP - майстор
Зависи от пропорцията, над 5/1 са две колички разствор и дори и да ги събере ще мъчи мотора.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: