• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
iva6ki - специалист
lov написа:
В Brava разглобена не можа да влезе та си прави сметката. Барабана задължително май е събран и той е най големия като обем. А за да го разхлупиш бая винтове има да развиваш. Отделно и лагерното тяло на оста с люлката и то е монтирано.
Въпреки че колегата е написъл имам фият брава със свалена задна седалка моята и сгъвам само краката и влиза в колата без проблем, нямам необходимост от ремърке за превозването и. С нея съм правил за ден самичък максимум 1,7 куб. бетон не ми се мисли ако имах помощник. Преценката е твоя за обема а като качество са един дол дренки.
Освен да изгори мотора или да скъсаш ремък няма какво друго да и се счупи. Единствено ремъка се притяга след извесно време на употреба иначе ще го съсипеш ако приплъзва чат пат.
lov - майстор
То от модел до модел има голяма разлика. Та твоята може да влиза ама при мен нема как да стане щото само барабана трябва да го вкарвам с обувалка. Отделно споменаваш натягане на ремъка. Ами моя е назъбен и дори охлабен ще му е зор да приплъзне. Пък до тука с нея построих половин къща и още няма признаци на разтягане и охлабване. Причината да гледам е точно ог такива опасения преди месец. Та реших да им направя някаква профилактика.
reingar-x - специалист
Така като гледам,май всички който разглеждах в ценовия клас 500 + лв.,са със пластмасови шайби и някакви тънки тръбни конструкции.Но пък като чета,никой няма проблеми с това и си вършат работа за което са направени.До колкото разбрах,от 190 литровия модел излизат две пълни колички със готов бетон?
lov - майстор
Вярно е че голямата хваща и много и малко но ако е само за собствена употреба и малката върши работа. А транспортиране и разнасяне както и съхраняването си е проблем. Имай в предвид че малката дето е само една количка като я напъна не могат да ми смогнат да носят и разтилат бетона. На 3-4 минути излиза количка и нещо си бетон. И това без помощници само съм я прекрал до купчината с баластрата и торбите с цимент съм ги подготвил срязани на две. Броя лопатите и наливам водата с маркуча. Най якото ми напъване е 24 квадрата плоча 10 санта. Един разстила и носачите бяха в повече. Та даже си имах време за фас пауза понякога
koveslav - майстор
reingar-x написа:
Така като гледам,май всички който разглеждах в ценовия клас 500 + лв.,са със пластмасови шайби и някакви тънки тръбни конструкции.Но пък като чета,никой няма проблеми с това и си вършат работа за което са направени.До колкото разбрах,от 190 литровия модел излизат две пълни колички със готов бетон?
Малко ме съмнява да хване две колички.145л хваща еднаколичка и малко започва да пръска навън.За добро разбъркване барабана трябва да е добре наклонен.190л мисля и през 90см врата не минава,мисли къде ще я съхраняваш при по-дългите престои.Дали ще мине и през единична дворна врата....
А по отношение на возенето с кола -едно време моята я прибрах от магазина с Корса.Набарах промоцията,бяха я пуснали на цената на 120 литровите,разграбваха ги и нямаше време да сменя колите.Събра се без проблем.
Гледайте модела който купувате да е с цял чугунен венец.С венец на части ще имате проблеми-виждал съм как работи,мисля че и с ламаринен венец също са кофти.
reingar-x - специалист
Е колко да е широка,барабана и е 70см май,относно количеството на готовия бетон,няма ли някой със модел 190 литра да каже колко бърка?Иначе като се замислям,клоня към модела 180 литра предлаган от Арго маркет.
koveslav - майстор
reingar-x написа:
Е колко да е широка,барабана и е 70см май,относно количеството на готовия бетон,няма ли някой със модел 190 литра да каже колко бърка?Иначе като се замислям,клоня към модела 180 литра предлаган от Арго маркет.
Може и да си прав и да зависи и от формата на барабана-съотношение диаметър-дължина.През една пътека и врата през която минавам спокойно със стандартна ръчна количка,моята машина не можах да я внеса в малкия двор зад къщата.Добре,че не бях вкарал предварително там пясъка,чакъла и цемента,както мислех да направя-щях да се прецакам яко. За предпазване от такива изненади ти говоря.
Чираче - майстор
Моята самоделна бетонобъркачка в процес на изработка. Отлял съм много бетон, нямам представа колко. Работи без проблем. Вече приключих с бетоновите дейности. Предстои да я направя мобилна - да се придвижва с автомобил. И да започна да я давам под наем за района около Пловдив.

Прикачен файл

P5010025.JPG
reingar-x - специалист
Голямо браво за проекта и изпълнението му,изгледа масивно.От любопитство,само да попитам от какво е взет барабана?
Чираче - майстор
reingar-x написа:
Голямо браво за проекта и изпълнението му,изгледа масивно.От любопитство,само да попитам от какво е взет барабана?
Барабана е от стара инсталация за пясъкоструйка. Преди време във форума имаше конкурси. И с това изпълнение спечелих първо място в първия конкурс. Но собствениците разделиха наградата с друго изпълнение. Тяхно право. Жалко, че сега няма такива конкурси за новаторство. Бих се включил активно....
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: