• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
Както казах по-горе - миксера се върти непрекъсното, първо водата, после цимента и накрая полеко пясъка. Майстора ми днес на два пъти забрави и пусна първо пясъка - и двата пъти се залепи за стените. Плюс това я накланям допълнително да е максимално вертикален отвора (разтвора да е на ръба), че става по-добро разбъркване.
Чираче - майстор
съб дек 05, 2020 9:33 pmbulhomes2 написа:
Както казах по-горе - миксера се върти непрекъсното, първо водата, после цимента и накрая полеко пясъка. Майстора ми днес на два пъти забрави и пусна първо пясъка - и двата пъти се залепи за стените. Плюс това я накланям допълнително да е максимално вертикален отвора (разтвора да е на ръба), че става по-добро разбъркване.
Ето в това е разликата. Някой си вика майстор за това, от което не разбира. Но пък си позволява да ръси мозък. :lol: При мен майстора съм АЗ.
PIP - майстор
За мен най-чисто се работи с 80-90% вода - 30-40% от инертния материал - всичкия цимент - да се разбърка сместа - останалия инертен материал - останалата вода.
bulhomes2 - майстор
съб дек 05, 2020 10:41 pmЧираче написа:
съб дек 05, 2020 9:33 pmbulhomes2 написа:
Както казах по-горе - миксера се върти непрекъсното, първо водата, после цимента и накрая полеко пясъка. Майстора ми днес на два пъти забрави и пусна първо пясъка - и двата пъти се залепи за стените. Плюс това я накланям допълнително да е максимално вертикален отвора (разтвора да е на ръба), че става по-добро разбъркване.
Ето в това е разликата. Някой си вика майстор за това, от което не разбира. Но пък си позволява да ръси мозък. :lol: При мен майстора съм АЗ.
Стефане, каза, че няма да се обаждаш повече, а продължаваш да се излагаш. "Майстор" бил :lol: :lol: :lol: Видяхме ти майсторлъка и на бетонарката и на бетона. Попрочети за качествата на бетона и друг път не прави такива чорби никога! Че и се хвали с нея...
wanderer - специалист
Имам приятел много добър бетонджия. На бетон като от стефковата самоделка вика кравешко лайно. :lol:
пишман_майстор - майстор
съб дек 05, 2020 9:28 pmnaster написа:
Успявате ли да забъркате земновлажно в домашния миксер?
Донякъде. Изсипването е проблемно при лимекс 190 , ако се забърка колкото позволява капацитета на бурето. без да се прекалява разбира се. Бурето чак спира въртенето и тогава става кофти . Мотора идва слаб, той спира , а не че нещо приплъзва ремъка. Абе...
Затова добавям още малко вода.
При зареждането слагам основното кол.вода, две кофи фракция и една малка торба цимент. Рядко е да полепне нещо. След това редувам пясък/фракция нужното количество и накрая по преценка малко вода, за да си улесня изсипването после. При Синтесито на съседа го няма тоя момент със спирането на бурето при по-гъст материал.
koveslav - майстор
нед дек 06, 2020 11:02 amпишман_майстор написа:
съб дек 05, 2020 9:28 pmnaster написа:
Успявате ли да забъркате земновлажно в домашния миксер?
Донякъде. Изсипването е проблемно при лимекс 190 , ако се забърка колкото позволява капацитета на бурето. без да се прекалява разбира се. Бурето чак спира въртенето и тогава става кофти . Мотора идва слаб, той спира , а не че нещо приплъзва ремъка. Абе...
Затова добавям още малко вода.....
Ами като си познаваш машината що я дъниш на макс,намали с 20-30%(според удобството за пропорцийте на материала) количеството когато ще правиш много гъст материал и мотора ще се справя..
пишман_майстор - майстор
Там е работата, че не е макс .
Това със по-малкото материал съм го играл . Преди поне не мерех цимента , сега и него. Отделно и по-малкото забъркано количество .
Друго съм правил, да слагам материали колкото за 145 л бетонарка. Това бе с най-голям ефект, най-правилно. Разбъркването става най-прилично , щото и наклона на бурето е максимално странично изместен .
Чираче - майстор
нед дек 06, 2020 10:34 amwanderer написа:
Имам приятел много добър бетонджия. На бетон като от стефковата самоделка вика кравешко лайно. :lol:
Кравешко, говеждо - през оная работа ми е. Важното е, че ми върши чудесна работа. Разбърква ми бетон както на мен ми харесва - земновлажен, гъст, рядък. Както го искам. Не залепва по бурето, по никакъв начин двигателя не може да спре, въпреки, че е 380W. Изсипването е много лесно. Даже и внука ми, който е на 10 г. го изсипва прецизно.

А Вие се смейте за моя сметка. Не ми пречите. :lol:
wanderer - специалист
За прецизното изсипване видяхме :lol: . Единственото което има в повече от една купешка е безумното количество желязо. За да преместиш това "нещо" вероятно събираш махалата.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: