• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
fastand - напреднал
Предстои ми да си купя бетонобъркачка и незнам какво да гледам по тях.Ако някой е по-запоянат с тези инструменти да напише няколко реда.Някакви марки и модели...характеристики и още каквото трябва да се знае преди се закупи такъв инструмент.
$64EN - специалист
добра машина си решил да си вземеш
знам само , че добрите са над 2000 лв. иначе гледай за всичко като си я харесваш . механиката да не е от пластмасови колела и такива разни неща. за марка не знам , иначе има и в практикер на супер промоция по 499 лв. но аз не бих заложил на тях
Velio - специалист
И ние днес се чудихме каква да вземем. Пообикаляхме малко , разгледахме няколко в ценовия порядък до 700 лева...
Взехме точно от Praktiker унгарска някаква, 155 литра, 1000 вата, 600 лева . Коша изглежда с добра дебелина. Направихме около 16 бъркала следобед, засега сме доволни ( да чукна на дърво :) )
П.С
В Praktiker има и по-малка - 130 литра, 800 вата мисля на същата фирма, с около 100 лева по-евтина
В Metro пък има няква за към 650 лева, 500 вата ?!?!, 165 литра
По строителни магазини пак някви ...за към 700 лева

Лично ние харесахме най-много точно тази, от Praktiker, голямата.

За по-маркови като идея разгледай електронните каталози нa ташев галвинг и баш майстора...
todor_velikov - специалист
според мен ако имаш малко за бетониране не си заслужава да се купува от тези бетонобъркачки-защо?,ами защото според мен хамалогията да я пулниш и дигаш цимент,пясък и чакъл наметър от земята и после трябват двама човека да я разтовариш,по-добре на ръце да се бърка,това е лично мнение :-D
Genesis - специалист
Toше в голяма заблуда си. Това ми е най-полезната машина, а имам цял гараж с машини и инструменти. Покрай една вила и двора съм си избил парите вече поне тройно, а смятам кат свърша с бетона да и взема добри пари. Само за пример ще ти дам, че с нея съм наливал подпорна стена 12 голями бъркала, сам, за 3 часа!
BanoTheWolf - специалист
Здравейте!
Строим къща и засега стана готова едната част и ни предстои изграждане на втора :) Та с баща ми си мислим да си закупим бетонобъркачка, за да си направим безпроблемно фундамента и колоните, а за плочата горе не знам може и с помпа. Дали ще е добра инвестиция или не, тъй като после няма да се ползва. Може ли да се дава под наем или да се продаде на прилична цена :?
Бях гледал малка бетонобъркачка за 350лв. ма не знам колко ще е читава или най-добре ще е да прежаля 700лв :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сметни колко струва бетонът като материали (колко е транспорта). Виж за колко кубика се изплаща бъркачката.
После може да я продадете, разбира се. Аз лично, имам големи резерви за инструмент под наем. Но пък ползвам на приятели и давам на приятели.
После ще ви трябва за оградата, плочника ...
BanoTheWolf - специалист
Ами къщата ще е около 70кв.м. така че сега като се замисля си заслужава, а ограда няма още :lol: Определено ще взема :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Радвам се, че те ... замислих :) .
BanoTheWolf - специалист
Отидох в Практикер и двама там казаха, че има в склада, а другия, че били дефектни?!? Направо ми се идеше да ги набия! Много са мързеливи там!!!Отидох до информация. Мацката там каза, че тия отвън наистина били дефектни и са по 130л, а пък на тях пишеше 100 и 190л.
Ходих и до Бриколаж, но там бяха скъпички.
Моля някой от Вас колеги ако знае откъде мога да закупя да пише,защото съм вече на зор и няма време...
За цени говоря нещо от сорта до 800лв.
Ако има дори някой дето да си продава своята да ми пише ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: