• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
mitron - специалист
Здрасти аз имам същата бетонобъркачка, но моите лопатки са заварени за барабана тоест като я купих те си бяха там не съм ги монтирал, но си прав че не си изпълняват ролята добре материала се лепи под тях иначе си върши работа бъркам си с нея
juvesan - специалист
mitron написа:
Здрасти аз имам същата бетонобъркачка, но моите лопатки са заварени за барабана тоест като я купих те си бяха там не съм ги монтирал, но си прав че не си изпълняват ролята добре материала се лепи под тях иначе си върши работа бъркам си с нея
Ясноооо.. просто са направени възможно най-евтини и прости... как са сложени е подробност....ама сравнение с бъркане и пребъркване на куп на земята и дума не може да става :rock: Е, тежките смеси са си леко проблемни, ама за толкова пари - толкова :axe:
Купих си бетонобъркачка Алтрад от 190 л. Сглобих я, но без да поставя "кормилото", с което се изсипва бетона от барабана. Реших да я пробвам дали работи. След като я включих, барабана започна да се върти, но машината издава неприятен ръмжащ шум при всяко завъртане на определено място. Обаждах се в сервиз за бетонобъркачки и от там ми казаха, че вероятно това е защото е празна - когато я напълня с раствор няма да го има шумът (а иначе не е възможно да е от това, че не съм монтирал "кормилото" за разтоварване). Имате ли подобно ръмжене при ползване на вашите бетонобъркачки - дали моята има някакъв дефект или това е нормално. Предварително благодаря на отзовалите се.
Последна промяна от stureca на ср юни 04, 2014 10:24 am, променено общо 1 път.
koveslav - майстор
Регулирай зъбната предавка-от страната на малкото зъбно колело,вилката която държи коша има канали за болтовете и можеш да приближиш или отдалечиш венеца от другото колело.Зъбите не трябва да контактуват само с върховете си,но не трябва и да се забиват до основите си.Дано съм бил полезен-успех.След реглажа,превъртай на ръка за проба и после стягай здраво болтовете.
И аз гледах дали мога да мърдам малкото зъбно колело, защото зъбите му не съвпадат напълно със зъбите на венеца на барабана, но останах с впечатление, че е неподвижно застопорено за оста посредством С-образен щифт. Дали бетонобъркачките на Алтрад имат болтове за регулиране. А на ръка свободно не може да се върти барабана, защото предполагам, че ремъкът и двигателят не позволяват.
koveslav - майстор
Върти се ,просто е малко по-тежко.Малкото колело не го пипай,ясно ти казах да гледаш вилката,която държи коша,но от тази страна,до малкото колело.Тези болтове са ти минали през ръцете,мисли.Като ги разхлабиш,можеш внимателно да доближиш или да отдалечиш венеца до малкото колело.Зъбния венец заводски си беше монтиран на барабана,нали?Надявам се,че не си му пипал монтажните болтове,а и те съветвам да не го правиш!При превъртане не трябва да имаш съпротивление от зъбите.Ако те лъже предавката и нямаш опит,свали ремъка и ще усещаш съпротивлението само на зъбната предавка при превъртане на ръка.Нормално е венеца да има известно колебание,биене-цялата машина е заварена конструкция,това не е скоростна кутия,все пак.Спокойно.Въпроса е зъбите нито да се натягат докрай,нито да допират само върховете си.
Благодаря за съветите - ще се опитам да изпълня препоръките, надявам се всичко да е в ред.
Mag1 - напреднал
След като в неделя объркахме и "наляхме" (силно казано, по-скоро положихме, защото го правихме доста гъст с <= 35% вода) 3 кубика бетон мога да дам и аз отзив за КПД-то на бъркачките. Поне мен, а и доста хора в темата ги интересуваше колко може да бърка една бъркачка наведнъж, за да си направят сметката например колко могат да объркат за един ден без да прекъсват процеса и т.н.
Ето параметрите: 165л. бъркачка, 4 човека. 2-ма обслужват бетонобъркачката, 2-ма полагат и "уплътняват" бетона и му дават ниво.
Максималното количество материали, с което се разбъркваше добре за около 7-8 мин. беше:
16кг цимент (42.5, но не че има значение)
38кг. пясък
48кг. чакъл
100мл Sika Viscocrete (това има значение за водата)
5 до 5.5 л. вода

Времето - за 12.5 часа без минута прекъсване объркахме и положихме 65 бъркала, като имаше леееко забавяне веднъж на няколко бъркала при тези, които полагахме бетона. Т.е. ако там има повече сили може да сложите още няколко бъркала за това време.
mitko64 - майстор
Нали бъркачката е 165л., а грубо като пресметна това което си изредил като съставки ми се връзва 70- 80л. Па толкова си бъркам и с миксера, за същото време, само дето едва ли ще устииска 12 часа нон стоп. Стига да няма едри чакъли.
Mag1 - напреднал
mitko64 написа:
Нали бъркачката е 165л., а грубо като пресметна това което си изредил като съставки ми се връзва 70- 80л.
Да, със сигурност "може" да се вкара и още материал, но вече ще се наложи да се поизправи бъркачката като се увеличи ъгъла спрямо терена, който в случая беше да кажем около 25-30 градуса. Съответно не е ясно колко добре ще го обърка и ако човек го прави за себе си и не иска да прави компромиси с качеството на сместа не го препоръчвам.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: