• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 32
Ел. инструментите. Консумативи.
нед апр 30, 2017 2:48 pmdianbratoev написа:
Не
Аз нещо не разбирам в споменатата таблица.
В горната излиза, че пропорцията е 25кг цимент срещу общо 40-50л пясък и чакъл.
В долната, където е сметнато за 1 кубик излиза - 25кг цимент на около 75л пясък и чакъл.
Защо е така. Може да бъркам сметките нещо.

Що се отнася до големината на бурето на 165л и 190л бетонарка на Limex например. Диаметъра им е абсолютно един и същ. Разликата е в дълбочината на бурето. Така, че ако малката минава през някаква врата, ще мине и голямата :) Същото е и положението при бетонарките на DAEWOO. Тия последните са си китайчета на са отлични като цена - качество.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
Вчера бъркачката се преобърна и скъса ремък. Проблема е, че никъде не откривам ремък. Бетонобъркачката е френска, не знам на колко години. Има ли вариант ремъка да се залепи по някакъв начин? Опитахме с конец да го шинираме, и се получи за малко, но конеца почна да прокъсва ремъка. Не знам дали с друго парче ремък залепено по външната страна няма да стане. Но с какво лепило. Модела на ремъка е j 608 mael.
nikolson - майстор
пет сеп 21, 2018 6:50 amnautilus33 написа:
Здравейте,
Вчера бъркачката се преобърна и скъса ремък. Проблема е, че 1.никъде не откривам ремък. Бетонобъркачката е френска, не знам на колко години. Има ли вариант ремъка да се залепи по някакъв начин? Опитахме с конец да го шинираме, и се получи за малко, но конеца почна да прокъсва ремъка. Не знам дали с друго парче ремък залепено по външната страна няма да стане. 2.Но с какво лепило. Модела на ремъка е j 3.608 mael.
1.Какво значи никъде?
2. Транспортни ленти лепят с тип-топ. Цена, по спомен, 40 лева.
3. 608 е вероятно дължината. С ремъка - в магазин за ремъци. Мисля че има перални с подобни ремъци, но не съм убеден.
nautilus33 - майстор
Ами никъде- обиколих всички магазини, а в този за перални ми казаха, че е много малък за да се намери такъв от пералня. В авточастите същото. В интернет също не го намирам. Има ли възможност да се замени с нещо друго или евентуално с два по тънки ремъка, тъй като в един магазин намерих подобен, само че вместо с 4 писти, беше с 2.
wanderer - специалист
без да съм ти виждал ремъка, да попитам: щом е толкова дефицитен не е ли по оправдано да си сложиш едни нормални шайби за трапецовиден ремък? по 2 - 3 лева са ремъците. на моя банциг бях изпаднал в подобен филм, искана ми 24 лева за пистов ремък, и след скъсването на втория директно направих нови шаиби за трапецовиден, и го забравих. за лепенето с тип топ не съм оптимист. там си има специална технология при която лентите се отцепват стъпаловидно на слоеве и при лепенето се препокриват. ако много ти се занимава мога да ти пратя от по доброто лепило - тигростик + една специална покривна лента с вградени нишки която се полага най отгоре върху залепеното, но за мен това е кауза пердута. все пак ако ти се занимава - пиши на л.с.
nautilus33 - майстор
НАмерих подобен, но не е 608мм, а 610, но предполагам че тези 2мм няма да са проблем, или се бъркам? Иначе като цена е 12лв без доставката.

ПП а направата на нови шайби колко ти излезе?
wanderer - специалист
шайбите аз си ги струговах, за малката ок. (60 мм.) имах алуминия, за голямата (ок. 180 мм.) само купих полиамида, така че нямам идея за цена. наскоро колега от форума поръча някъде, цената беше добра, но не си спомням темата. тия 2 мм. едва ли ще са проблем. нали имаш възможност да обтягаш ремъка?
nautilus33 - майстор
Не, мисля че не може да се обтяга или поне не съм забелязал. Трябва утре да погледна пак, но по спомен нямам такава възможност.
vlax - майстор
Ще купувам бетонобъркачка,че ми трябва за вилата,говорим за евтините "еднодневки",като си свърша работа ще я хвърля.Да попитам,понеже не съм работил с такива,до сега съм бъркал на ръка.Ще се ползва за бъркане на бетон за изливане на пътеки,основи за ограда,редене на дувари и др. което се сетя от сам човек,моя милост.Това ще става, когато имам време,не наведнъж,може и с години да се проточи.Питането ми е колко литра да бъде 120,160 или 200 л.Вие какви ползвате?
:partyman:
lov - майстор
Ремъка предполагам че е зъбен и е от значение не само размера а брой на зъби и техния модул. Преди купувах от Габрово. По точно сина ми ги носеше щото работеше там. Не е да няма да се предлагат а както винаги не знаеш какво търсиш и информацията която даваш е крайно оскъдна. Ако беше отделна тема сигурно щеше да стане поне 10 страници докато ти изтеглим с ченгел информацията. Та тези малки зъбни ремъци са на ръкав и в магазина ти режат необходимата ширина. Щото и това е от значение. Забрави за всякакви лепения защото вътре има и кордаж койте кат се скъса няма как да стане. Забавлявай се в търсенето тука може и да намериш нещо. На мен не ми се рови.
https://www.google.com/search?client=fi ... YkQ4dUDCAo

vlax Каквато вземеш все ще ти свърши работа. Една количка кат вади е достатъчно. И аз така взех я да направя оградата на вилата пък после една къща направих. :) Имай предвид че бетона става готов за 2-3 минути. Сам човек дето разнася и заглажда не мой да им насмогне.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 32

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: