Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
АБВ потребител - специалист
пет дек 10, 2021 3:05 pmMamaMy написа:
нед дек 05, 2021 6:45 pmАБВ потребител написа:
Като казвам боклуци, има даже в буквалния смисъл. Тази мания за лесни пари, и тарикатлъците да изклатим някой е станала толкова голяма , че ни пречи да изплуваме като народ....
М'чи к'во му е на електроженчиту? У Африка и у гетото работи, а у вас не. Да'н би тока ви да е друг?
С тази изолация от стари парцали, може би този който работи с него , ще го усети какъв е нашия ток. :-D
АБВ потребител - специалист
пет дек 10, 2021 9:54 ammusha написа:
Здравейте, насочил съм се към този електрожен. Някой са има мнение за конкретната машина или фирмата.

http://pchelata.eu/%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D ... art-arc200
Колега като го гледам, поредния китаец с различно име. Предполагам знаеш, че в този клас електрожени един и същи продукт се предлага от 10 фирми под различни имена. :) Вземи си една Иза , и не се вкарвай в тези филми. Незнам дали знаеш , но дори самото качество на проводниците влияе на работата на електрожена, а китайците използват масово помеднен алуминий. При подмяна с качествени медни проводници, електрожена веднага променя работата си. Многократно съм я правил тази операция , та от опит ти го казвам. Вземи си нещо изпитано и качествено за цената, Иза -190 примерно, и не се занимавай с незнайни войни на китайската промишленост. :) Пък що измамници се навъдиха в тази малка България, не е за вярване. Особенно в тези сайтове за които споменах. Има много некадърници с две леви ръце , които разчитат на измамата да изкарат някакви пари.Абе незнам в какво време живеем, но всичко е дало фира. Говоря за хората. Забравят, не държат на дума, кажат нещо пък се изметнат после, не спазват обещаното.Вообще дали ще оцелее нацията ни за напред не знам. :) Коректни хора се срещат все по рядко, което е жалко. Вместо да създадем нещо ,някакъв продукт, всеки гледа да изклати някой с някаква врътка. Затова и цените на дребно на всички стоки в България са високи, защото много маймуни са на клона, и всеки смуче, и от производитела докато иде по потребитела дадена стока е тройно по скъпа. Няма капацитети ,да създават продукти, и така да се вдигне производството. ВСЕКИ ГЛЕДА ЛЕСНОТО. :)
Последна промяна от АБВ потребител на пет дек 10, 2021 9:53 pm, променено общо 5 пъти.
ZMeyGorianin - майстор
Скоро ми се случи нещо подобно с кабелите /медни, 20мм2./ Инверторен електрожен, който си работеше идеално, въпреки "азиатския" си произход.
От известно време почна да ми къса нервите, обаче :x Не пали лесно и не топи добре електрода и материала.
Оказа се, че кабела на ръкохватката се държи на 20% от жичките си - останалите скъсани от постоянното усукване при поставяне /не се ползва често и го прибирам в кутията след работа/.
След зачистване на изолацията и монтиране на ръкохватката всичко си дойде на място!
Krass - майстор
Искам да го видя как работи с 5мм. електрод :lol:
АБВ потребител - специалист
Просто Китайците са измислили нови закони във физиката, а ние лапни-шараните , попиваме ли , попиваме ли новото. :-D
koveslav - майстор
пон дек 13, 2021 5:32 pmKrass написа:
Искам да го видя как работи с 5мм. електрод :lol:
Като си купуваш китайски електрожен, коректно е да си купиш и китайски електроди, оригинални за електрожена :D Има вероятност техните мм да са с отклонение от размера, съобразено с отклонението от реалния ампераж... Трябва да се бачка с оригинални консумативи и вероятно всичко ще е ок :D :D :D
Virtex - майстор
Някои от тези апарати дали стават за нещо

Raider RD-IW180
Raider RD-IW21
TigTag ММА 205 Pro.R
Argo MMA 160PLS

По принцип търся малък/компактен електрожен. Черния петък "изпуснах" Argo Mini 160 на добра цена и затова търся някои по-изгоден.
gogo7777 - майстор
В тоя ценови диапазон, какъвто и електрожен да купиш все е зле. Иначе от изброените последния......поне търговеца е стабилен (Драгозов)
:)
Virtex - майстор
Кое ще е зле ? Толкова ли е криво положението в този ценови клас за несериозна работа ?
gogo7777 - майстор
Незнам колко ще е зле. Не съм заварявал с тези точно.
:)

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: