Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
yordanovdir - напреднал
Здравейте, някой има ли опит с боядисване на термопанели(сандвичпанели), които предполагам са прахово боядисани?Въпроса е каква боя трябва да се използва и има ли нещо специфично в подготовката на основата?Идеята е да се боядиса дворна врата, та употребата ще е при атмосферни условия.

Поздрави!
Чираче - майстор
Нямам опит, но мога да изкажа мнение. Термопанелите не са прахово боядисани, а с двукомпонентна боя. Имам термопанели, на които е попаднал грунд за метал, след това автоемайлак. За около 7-8 г. нищо не се е променило с покритието. Грунда е междинен свързващ елемент, а автоемайлака е завършващия. Ако се наложи при мен, бих боядисал първо с грунд, след това с автоемайллак.
yordanovdir - напреднал
Благодаря за съвета.

От сайта на доставчика намирам следното:
Ламарина:
Якост 300 MPa, носимоспособност 335-380 MPa
Дебелина на листа 0,40mm – 1,00mm (EN 10142/00)
Галванично покритие от алуминий-цинк-силициева сплав (55%Al – 43.5%Zn – 1.5%Si) Zincalume®, стомана S320GD AZ150 (EN 10147/00 & EN 10142/00)
Полиестернo прахово цветно покритие: Colorbond® XRW (EN 10169-2/99)

От сайта на производителя следното:
Technical paint data (SP)
Topcoat-15-20 mic.
Primer-5 mic.
Backcoat-5-7 mic.
Specifications of PVC coating
In most storage and food processing facilities, the use of PVC covering panels is required. PVC is available in two colors (RAL9002 & RAL9010) and in 120mic thickness. Both colors are certified and suitable for use in food storage and processing applications according to all European standards and regulations (78/142 / CEE, 80/766 / CEE, 82/711 / CEE, 85/572 / CEE, 90 / 128 / CEE, 92/39 / CEE).

Доставчикът ми препоръча боя на ацетатна основа, с което всъщност се започна голямото чесане и четене.

Тема "Боядисване на термопанел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: