• 1
  • 2
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
perso - напреднал
Здравейте!
Имам струг ферм мд 350 с липси
- електродвигател
- ключа за пускане и управление
- зъбни колела на лирата. в момента налични са 4 броя
- ремъци
Моля за съдействие!
Имам желание машината за заработи отново!
Обаждах се в представителство и сервиза в София, но за съжаление нямат части.
И аз имам същия, но части няма никъде. При мен липсва рейка и гайка на задно седло.Иначе машинката е доста добра
lov - майстор
Извинявам се ама не се сдържах. Какво очакваш да намериш всичко на купчина. Двигатели колкото искаш ремъци също. Ключове пуск стоп също. Не че гледах каква му е ел. инсталацията но всичко което си помисли човек го има по магазините. Зъбните колелета и те също могат да се намерят из продавалниците. Достатъчно добре са стандартизирани като модул и брой зъби. А за лирата не е фатално ако трябва да се разстърже отвора или да му се направи втулка. Като всяка друга подобна машина с повечко желание може да се възстанови като се изработят на нея някои от липсващите неща.
angelfilev - специалист
съб дек 15, 2018 10:01 pmlov написа:
Извинявам се ама не се сдържах. Какво очакваш да намериш всичко на купчина. Двигатели колкото искаш ремъци също. Ключове пуск стоп също. Не че гледах каква му е ел. инсталацията но всичко което си помисли човек го има по магазините. Зъбните колелета и те също могат да се намерят из продавалниците. Достатъчно добре са стандартизирани като модул и брой зъби. А за лирата не е фатално ако трябва да се разстърже отвора или да му се направи втулка. Като всяка друга подобна машина с повечко желание може да се възстанови като се изработят на нея някои от липсващите неща.
Подкрепям мнението ти !
perso - напреднал
Стругчето вече работи!
Сложих мотор, купих ремъци, пусков ключ, масло сменено и ....
Остава да купя ножове, въртящ център и ...
lov - майстор
Ми похвали се както трябва Хората правят цяла фотосесия а ти едно кадро не показа. :lol:
gogo7777 - майстор
.......и едно селфи щракни......да има :)
шоп - майстор
пет яну 04, 2019 9:04 pmperso написа:
Стругчето вече работи!
Сложих мотор, купих ремъци, пусков ключ, масло сменено и ....
Остава да купя ножове, въртящ център и ...
Браво!
Много бързо комплектувахте струга! Къде намерихте зъбчатките за лирата?

Аз от години възстановявам един TOS MN80

Мотор, ремък, ключ се намират лесно. Проблеми срешнах с набора от ВСИЧКИ зъбни колела за лирата.
Понеже съм възпитаник на ТМЕМ Вапцаров разглобих стругчето до болче, всичко шлайфах и напаснах без луфтове и биене. Наистина прецеизен и часовникарски струг, но въпреки, че стругчето е разпространено не намерих всички зъбни колела. Принудих се да ги поръчам за направа.

Ножове, центри, люнети, свредла, зенкери, райбери, сърца, се купуват за един час онлайн:-)
Успехи!

Прикачен файл

SAM_9638.JPG
SAM_9638.JPG (111.39 KиБ) Видяна 2476 пъти

Прикачен файл

SAM_9637.JPG
SAM_9637.JPG (84.45 KиБ) Видяна 2476 пъти

Прикачен файл

SAM_9636.JPG
SAM_9636.JPG (110.3 KиБ) Видяна 2476 пъти

Прикачен файл

SAM_9635.JPG
SAM_9635.JPG (108.77 KиБ) Видяна 2476 пъти

Прикачен файл

SAM_9634.JPG
SAM_9634.JPG (109.12 KиБ) Видяна 2476 пъти
perso - напреднал
Стругчето го подкарах, но само на престъргване!
Лирата ще я събирам га имам паре :-)
Поздрави за малкия Тос!
Предстои ми борба с големия струг Тos S28 (големия Тос) - промивка, масла, луфтове, възстановяване на оригиналната ел. схема, трифазен ток и ...
Всичко се движи според свободното време и парите!
шоп - майстор
съб яну 05, 2019 5:04 pmperso написа:

Лирата ще я събирам га имам паре :-)

Всичко се движи според свободното време и парите!
Външно, вътрешно и челно престръгване е безпроблемно за всеки струг дори и с луфтове. Говорим за набор зъбни олела за всички или поне масовите метрични, цолови, инчови резби.


На мен Тосчето ми е хоби и имам пари...но зъбни колела няма. От 5-6 години следя всички обяви, търгове и тн. Зъбни колеля няма!
Така, че не всичко е пари.

Затова се принудих да поръчам индивидуална изработка на зъбни колела. Сега имам комплекти и за други закъсали колеги:)
  • 1
  • 2

Тема "Струг ferm md 350" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: