Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
mici - специалист
Отдавна търся самонарезни болтчета като на снимката. Навсякъде продават винтчета за метал, но те могат да се използуват за ламарина до 3 мм. Тези болтчета могат да нарязват стандартна резба в плътен метал и дори да се използуват като метчици. Имах ги в размери 3,4,5 и 6 мм, едно време се намираха в магазините "Направи сам", които отдавна не съществуват. Сега ги търсих и в Бриколаж и в Практикер и в специализирани магазини за инструменти - навсякъде вдигат рамена. Някой може ли да каже дали ги е виждал в някои магазини?

Прикачен файл

DSC00896.jpg
Самонарезни болтчета 4,5 и 6 мм
DSC00896.jpg (82.51 KиБ) Видяна 3652 пъти
sek.1 - специалист
http://www.euroboltbg.com/index.php?o=a ... about_list Виж тука от тях съм купувал всякъкви болтове и крепежни елементи.
mici - специалист
Това е! Край! Загубих вече надежда. 175 посещения за 20 дни и нито един от колегите съфорумци не е виждал по магазините такива болтчета. В Евроболт - също нямат. Предлагат да ми внесат ( в опаковки от 500 до 2000 бр.) :lol:
evdoki - специалист
А за какво точно ще ги ползваш?
Все си мисля че прекъснатият нарез е за почистване на резбата :?
Master_Kenobi - V.I.P.
Той, колегата, каза за какво...
mici написа:
Навсякъде продават винтчета за метал, но те могат да се използуват за ламарина до 3 мм. Тези болтчета могат да нарязват стандартна резба в плътен метал и дори да се използуват като метчици.
И аз не съм ги виждал, за съжаление, но трябва да проверя в един магазин. :? Какви бройки и диаметри ти трябват?
masterval - майстор
Виждал съм ги, но не гарантирам, че все още ги продават.
Магазинът се казва "Строителен супермаркет", от Кръстовището на Хладилника в посока ЗБН (Зоологимеската градина) на около 100 м след прелеза. Успех.
todor_velikov - специалист
да не "изтърбушваш " секретните патрони на хората :-D :lol:
masterval - майстор
Видях в София, мисля че са М 8, ако все още има интерес, ще ги проверя.
karamundi - специалист
виждал съм ги някъде но не помня каде ако ги видя пак ще пиша на лични

Тема "Самонарезни болтчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: