• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 59
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
dragozow - майстор
Правили сме до 10 метра кабели по поръчка на клиент. Чак 100 м ми се виждат много. 3-4 метра е достатъчно, все пак идеята на машината е че можеш да я пренасяш. Всички модели имат ремъци за през рамо.

edit
И аз говорех за щипката и ръкохватката, другото е ясно.
Ronin - специалист
За кабели до 50 метра има доста машини до 100 метра също съм виждал май на страницата на кимекс........
Драгозов айде сложи некакъв документ за произход на тези гисмета щото навсякъде твърдят че са китайски(няма лошо)....и кабели 2 по 4 метра си е напълно достатъчно.....
Милен - майстор
dragozow написа:
Аз продавам професионалната серия. Хоби и Стандарт са си китайски. Виж професионалните са друга работа, направени са така че ремонта да е евтин. Някои имат ПВ 100%. Сега имат и аргонова серия.
Искаш да кажеш че евтините модели на Вики-Б са китайски. Мислех да си взема едно Хоби за домашно ползване, но след тази информация :?
dragozow - майстор
Ronin написа:
За кабели до 50 метра има доста машини до 100 метра също съм виждал май на страницата на кимекс........
Драгозов айде сложи некакъв документ за произход на тези гисмета щото навсякъде твърдят че са китайски(няма лошо)....и кабели 2 по 4 метра си е напълно достатъчно.....
Gys имат завод в Китай, там правят евтините зарядни устройства (до около 100 лв). Ако някой ти каже че зарядно за 80 лв е с европейски произход лъже. Инверторите са изцяло от Франция, мои колеги ходиха в завода. Прилагам една декларация за съответствие китайски зарядни Gys и една на френски инвертори Gys:

Изображение

Изображение

По принцип по машините си пише къде са произведени, където е Китай си го пише. Разлика в качеството естествено няма. Повечето големи марки имат поне един завод в Азия. Инверторите и всички заваръчни машини са 200% във Франция. Адреса е на завода е:

SAS GYS
ZI, 134 Bd des Loges - BP 4159
53 941 Saint-Berthevin
FRANCE
Tel : +33 (0) 2 43 01 23 60
Fax : +33 (0) 2 43 68 35 21

Имат заводи и в Германия и Англия.
sek.1 - специалист
На теория няма проблеми с дължината на работните кабели на заваръчния апарат стига той да има достатъчен резерв мощност да компенсира загубите по кабелите. Аз лично навремето съм работил с 50 метра кабели на чешка триодина. Дълги кабели се слагаха защото токоисточника (електрожена) е с голями габарити и голямо тегло при съвременните леки и компактни заваръчни апарати кабели по дълги от 3 - 5 метра са бесмислени както от практична така и от финансова гледна точка 100 метра читав кабел струва колкото един добър инвертор та даже и повече.
Ronin - специалист
В момента 13 лв. ти струва 1 метър 32 мм2.....за 8 метра кабел...платих 120 лв. с масата
sek.1 - специалист
Това само потвърждава написаното от мен 100 метра кабел 1300 лева повече от цената на добър над среден клас инвертор.
Милен - майстор
dragozow а българските Хоби на Вики-Б за които говориш имат ли нещо общо с Китай :?
sek.1 - специалист
При всички положения имат дори и тука да са произведени по голямата част от елементната база използвана за сглобяването им е китайска.
dragozow - майстор
Реално 100 метра ръкохватка е ненужна за инвертор. Повече от 3-5 метра са не трябват. Силно препоръчително е да не се заварява точно до инвертора. Казвам защото има пръски които могат да попаднат в него. Това е на теория, на практика е малко вероятно. Тялото на инвертора трябва да е на чисто място, без възможност да засмуче някое листо, връв и др. На скоро имаше една машина на Deca която беше смукнала един парцал и беше счупила перката. За щастие само перката.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 59

Тема "Инверторни електрожени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: