• 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pansim - майстор
Отговора е елементарен - марковите машини имат защита от понижено напрежение. Просто изключват под определена стойност на захранването. Това е направено с цел, не само защита на инвертора, но и гарантиране на заявените от производителя заваръчни качества, а не просто мятане на искри. При евтините китайци няма такава защита.
При добри фирмени машини с цел да се работи НОРМАЛНО при понижено напрежение се поставя коректор на фактора на мощноста. Това е допълнителен преобразувател който позволява работа на инвертора даже под 150 волта захранване. НО внимание - това не отменя добрите удължители с необходимото сечение. Темата е обширна и може много да се каже още...ако някой се интересува де...
dragozow - майстор
Не е нормално да прегрее. Дай машинката и ще я видим в сервиза дали всичко и е наред. Аз поне такава прегряла не съм виждал до сега.
gogo7777 - майстор
agj
При такива ситуации, превключи на LIFT TIG. Проблема е при самото запалване (който запали пръв печели :-D ). В повечето случаи помага. Защо е така не знам :?
fanti - помощник
Днес започнах да си правя хидравлична преса за избиване на лагери и други тех. неща и от сутринта от 9 часа включих машинката и я изключих 16 -часа следобяда .Почти цялден заварявах и си работише перфектно без никъкъв проблем . Нито веднъж не изключи а заварявах с електроди 3.25 на 135 А .Знаете че материала за направата на тъкъв инструмент е плътен и масивен и изисква по висок ампераж и по дебели електроди.Преди да започна работа сутринта наново прочетох цялата книшка с описанието и инструкциите за работа с машинката и там открих опоменато в глава повреди че можело да се получи такава ситуация при по- често спиране и пущане на машинката .Отстранява се като се изключи на цяло захранването и се включи наново след няколко мин. Така бях направил тогава и аз и ето както описах си работи перфекно днес цялден .Затова смятам че това е единичен прецедентен случай . Днес работата това и показа .И да я изпратя г-н Драгозов машинката си работи и няма какво да и откриите като проблем . Сега ако зачисти и започне да прави тъй това вече е друг въпрос и ще се свържа с вас за доуточнение как и какво да правим . Колеги след като описах в по- горния си пост колко работа съм свършил с нея неси мислете че не си пазя инструмента и че не си го поддържам по инструкция на производителя .Дори напротив при всяко приключване на работа машината независимо каква е се избърсва и се прибира в направен за целта шкаф а не да е захвърлена някъде под някое легло или някъкво влажно мазе .Все още несам и свалял капака на кутиятя за обдухване с кмпресор ама и смятям че все ще и е рано. Както казах много си пазя нещата и несъм работил в запрашено помещение.
Последна промяна от fanti на съб мар 30, 2013 9:49 pm, променено общо 1 път.
fanti - помощник
Аз не смятам че е прегряла г-н Драгозов . Просто някъкво колебание на напрежениетоли е било или нещо друго незная.Няма как да прегрее от няколко изгорени електрода 2.5 мм .Аз описах в 2-та по горни поста подробно. Работата тепърва ще покаже.
dragozow - майстор
Да, защото и аз не съм виждал прегряла такава, а доста съм ги тормозил. Все пак ако се повтори я дай да погледнем.
pansim - майстор
Това не е прегряване а грешно отработване на електрониката. Не случайно след рестартиране се еоправила сама машинката.
Дано не се случва често. Ремонта е само един - смяна на платката с управлението.
agj - майстор
pansim написа:
Отговора е елементарен - марковите машини имат защита от понижено напрежение. Просто изключват под определена стойност на захранването. Това е направено с цел, не само защита на инвертора, но и гарантиране на заявените от производителя заваръчни качества, а не просто мятане на искри. При евтините китайци няма такава защита. ...
Благодаря!Само да уточня че машината не изключва а дисплея” примигва „ за времето в което липсва необходимото входно напрежение ,това също ли е един вид защита и няма да има последствия върху инвертора т.е. това да нанесе повреда?
pansim написа:
Темата е обширна и може много да се каже още...ако някой се интересува де...
Колкото повече информация дадеш толкова по добре –предполагам че на доста хора ще им интересно ,защото подобен проблем може да се яви при употреба на много дълги кабели ,или слабо напрежение по вили ,къщи и др.сгради !
gogo7777 написа:
agj
При такива ситуации, превключи на LIFT TIG. Проблема е при самото запалване (който запали пръв печели :-D ). В повечето случаи помага. Защо е така не знам :?
Благодаря!Това е интересно настина!Ще го пробвам следващия път ако имам подобна ситуация,дано да помогне но интересното е че китаеца „дърпаше тока „дори когато вече съм запалил и съм започнал заваряване!
fanti написа:
Аз не смятам че е прегряла г-н Драгозов . Просто някъкво колебание на напрежениетоли е било или нещо друго незная.Няма как да прегрее от няколко изгорени електрода 2.5 мм .Аз описах в 2-та по горни поста подробно. Работата тепърва ще покаже.
Напълно възможно и това да е но интересното в твоя случай че е светнала „лампата” за прегряване !Ако просто само дисплея изключва тогава като че ли няма толкова място за притеснение просто „рестартираш” машината и всичко е наред –имал съм подобни ситуации !
filmatoplo - майстор
:? Колеги мисля по въпроса за ремонт на Фрониуса , но на кой да се доверя че ще го направи :?
agj - майстор
filmatoplo написа:
:? Колеги мисля по въпроса за ремонт на Фрониуса , но на кой да се доверя че ще го направи :?
КИРОВ АД холдинг е официален дилър на Фрониус и има сервизи за предлаганите продукти в десетте най-големи града в България!Гледам че си от района на Бургас дано пък там сервиза е на ниво!
  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59

Тема "Инверторни електрожени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: